Asexual.cz

Úplná verze: Ahoj, kdo vlastně jsem?
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Ahoj.
Tak nějak si nejsem jistá kdo vlastně jsem. Vždy jsem se řadila mezi bisexuály, ale teď si tím už nejsem uplně jistá. Oboje pohlaví mě přitahuje, ráda se k někomu přitulím a ráda u někoho cítím bezpečí.
Co nemám ráda je intimnější kontakt, či dlouhodobější fyzický kontakt. Četla jsem hodně článků a asexualitě a jsem z toho zmatená. Orgasmus mám ráda, ale jen když si to dělám sama. Dokáží mě i vzrušit lechtivá videa. Jak už jsem zmínila, mám problém jen s tím, že nesnesu intimní kontakt od druhé osoby, či dlouhodobější fyzický kontakt.
Jsem z toho opravdu zmatená, spousta lidí mě posílá k psychologovi, že mám určitě nějaký blok v hlavě, jenže mě se nepřihodilo nic, kvůli čemu bych ten blok měla mít.
Máte to tak taky někdo??
Ahoj, kromě orientace je důležité zamyslet se i nad identitou. Nejsi náhodou androgyn?
Pokud máš i nějaké mužské prvky v povaze a nebo zájmech, tak by to hodně vysvětlovalo.
(30. 11. 2016, 22:42:32)raindragon Napsal(a): [ -> ]Ahoj, kromě orientace je důležité zamyslet se i nad identitou. Nejsi náhodou androgyn?
Pokud máš i nějaké mužské prvky v povaze a nebo zájmech, tak by to hodně vysvětlovalo.

Abych pravdu řekla, nad tím jsem vůbec nepřemýšlela, jelikož jsem o tom ani nikdy neslyšela.
A myslím že mužské povahové prvky nemám, možná jen povrchově typu že má ráda auta, ohlédnu se za každou sukní apod ... ale jinak ne-e
Nevím, jestli ještě něco někoho nenapadne, ale dost možná jsi kategorie sama pro sebe. To tady ale také není nic neobvyklého Velmi šťastný
Ahoj, keby to bol blok, nemohol by byť z fyzického vzhľadu? Nemáš komplexy z vlastného tela?
(08. 12. 2016, 23:39:15)Gyrxiur Napsal(a): [ -> ]Ahoj, keby to bol blok, nemohol by byť z fyzického vzhľadu? Nemáš komplexy z vlastného tela?

Nechci znít namyšleně, ale myslím se, že mé tělo je dost dobré XD ... takže ne, opravdu z toho to být nemůže x)
Ahoj,
nepřestane mě fascinovat, proč mají někteří lidé potřebu posílat druhé k psychologům na odstraňování bloků, když je jejich stav vyloženě netrápí a jen chtějí sami sebe poznat. Jako by chtěli druhého formovat podle svých "správných" představ. Asexuálové nebo lidi, kterým je nepříjemný fyzický kontakt byli i dřív, jen se o nich tolik nemluvilo.
Já měl to štěstí, že jsem si našel kamarádku, které můžu říct téměř cokoliv a ono to kolikrát stačí. Ani psycholog by nemusel být špatný, ale nevím, jak poznat toho pravého, který by neměl ambice někoho napravovat.
Určitě bych z toho nebyl zmatený, každý to má jinak a je dobře, že i v téhle oblasti nejsou všichni stejní. Co se týká mě, tak určitě sexem nežiju, ale pokud mě to popadne :-), tak jsem taky radši sám. A touha po objímání, hlazení... se u mě vyskytuje různě, někdy mi to nevadí, někdy se mi to líbí, ale pak k tomu mám i nechuť. Je pravda, že pro partnerku by to bylo dost nesrozumitelné, ale prostě to tak je. Nechci se přetvařovat a objímat se, když to zrovna necitím.
Jedna kamarádka měla dost koček a u nich byly krásně vidět povahové rozdíly. Některé by se nechaly hladit celý den, některé na sebe nenechaly ani šáhnout. Třeba si jen sedli k nohám a při sebemenším náznaku, že bych je chtěl pohladit utekly. Některé měly koťata dvakrát ročně a některé neměly koťata nikdy. Proč by měli být lidi jiný.
(08. 12. 2016, 23:39:15)Gyrxiur Napsal(a): [ -> ]Ahoj, keby to bol blok, nemohol by byť z fyzického vzhľadu? Nemáš komplexy z vlastného tela?

Napadá mne, zda nejde o trochu jiný problém (ale nevím, jestli se mi ho podaří popsat)...
...že nemusí jít o to, jak vlastní tělo vypadá, dokonce ani o to, jestli je mužské nebo ženské...
...ale o to, že to tělo "obtěžuje svými přízemními" potřebami (nejen sexuálními), které nemůžu nebo nechci uspokojit? Něco jako "oddělení" mysli od těla... (vycházím ze své zkušenosti - protože také nemám problém s tím, jak vypadám - a myslím si, že to není nijak katastrofální :-D , ale jsem silně nekontaktní... ;) )



(09. 12. 2016, 23:23:44)waterlili Napsal(a): [ -> ]Ahoj,
nepřestane mě fascinovat, proč mají někteří lidé potřebu posílat druhé k psychologům na odstraňování bloků, když je jejich stav vyloženě netrápí a jen chtějí sami sebe poznat. Jako by chtěli druhého formovat podle svých "správných" představ. Asexuálové nebo lidi, kterým je nepříjemný fyzický kontakt byli i dřív, jen se o nich tolik nemluvilo.
Já měl to štěstí, že jsem si našel kamarádku, které můžu říct téměř cokoliv a ono to kolikrát stačí. Ani psycholog by nemusel být špatný, ale nevím, jak poznat toho pravého, který by neměl ambice někoho napravovat.
Určitě bych z toho nebyl zmatený, každý to má jinak a je dobře, že i v téhle oblasti nejsou všichni stejní. Co se týká mě, tak určitě sexem nežiju, ale pokud mě to popadne :-), tak jsem taky radši sám. A touha po objímání, hlazení... se u mě vyskytuje různě, někdy mi to nevadí, někdy se mi to líbí, ale pak k tomu mám i nechuť. Je pravda, že pro partnerku by to bylo dost nesrozumitelné, ale prostě to tak je. Nechci se přetvařovat a objímat se, když to zrovna necitím.
Jedna kamarádka měla dost koček a u nich byly krásně vidět povahové rozdíly. Některé by se nechaly hladit celý den, některé na sebe nenechaly ani šáhnout. Třeba si jen sedli k nohám a při sebemenším náznaku, že bych je chtěl pohladit utekly. Některé měly koťata dvakrát ročně a některé neměly koťata nikdy. Proč by měli být lidi jiný.

Taky si myslím, že návštěva u psychologa není všelék, ale možná chápu některé jedince, kteří chtějí pomoci, ale necítí se k tomu dostatečně povolaní (nebo drzí :-D), tudíž raději odkáží na odborníka (což by měl být psycholog). Totiž i pro mne je to, že někdo něco řeší v širším okruhu lidí, znamením, že je to pro něj problém (tj. hledá inspiraci, radu nebo přímo pomoc).

Osobně bych si vybrala takového psychologa (prosím neplést s různými kouči a podobnými jedinci, kterými se to všude jen hemží), který se bude chovat profesionálně, tj. nebude mi radit, co mám dělat přímo (tj. udělej toto, tamto...), ale vhodnými otázkami a postřehy z jiného úhlu pohledu mi umožní, abych sama byla schopna svou situaci vyhodnotit, abych sama byla schopna se rozhodnout pro reálné řešení a stanovit si postup realizace. Očekávala bych od něj, že mne vyslechne a pomůže s analýzou a při realizaci mne bude (dle možností) psychicky podporovat. :-) A pokud bych nebyla schopna výše uvedených činnosti, měl by mi doporučit jiného odborníka - např. psychiatra ;)
Naštěstí velkou část psychologovy práce zvládají výborně i amatéři... taky mám takové jedince k dispozici (když na svou sebeanalýzu nestačím :-D).

Obávám se, že lidé často zapomínají, že jsou stále součástí přírody a jejich tělo funguje (má tendenci fungovat, i když je mu bráněno) v cyklech... Nejen že to mnohdy nejsme ochotni či schopni respektovat, my už to mnohdy ani neumíme rozpoznat... Pak je jasné, že máme výkyvy ve svých pocitech a tudíž i reakcích (všichni, ač u žen to bývá víc zjevné).
Vždy se stačí podívat kolem - do živé přírody (jj, kočky jsou úžasná stvoření :-) ).