Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj, kdo vlastně jsem?
#1
Ahoj.
Tak nějak si nejsem jistá kdo vlastně jsem. Vždy jsem se řadila mezi bisexuály, ale teď si tím už nejsem uplně jistá. Oboje pohlaví mě přitahuje, ráda se k někomu přitulím a ráda u někoho cítím bezpečí.
Co nemám ráda je intimnější kontakt, či dlouhodobější fyzický kontakt. Četla jsem hodně článků a asexualitě a jsem z toho zmatená. Orgasmus mám ráda, ale jen když si to dělám sama. Dokáží mě i vzrušit lechtivá videa. Jak už jsem zmínila, mám problém jen s tím, že nesnesu intimní kontakt od druhé osoby, či dlouhodobější fyzický kontakt.
Jsem z toho opravdu zmatená, spousta lidí mě posílá k psychologovi, že mám určitě nějaký blok v hlavě, jenže mě se nepřihodilo nic, kvůli čemu bych ten blok měla mít.
Máte to tak taky někdo??
Odpovědět
#2
Ahoj, kromě orientace je důležité zamyslet se i nad identitou. Nejsi náhodou androgyn?
Pokud máš i nějaké mužské prvky v povaze a nebo zájmech, tak by to hodně vysvětlovalo.
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#3
(30. 11. 2016, 22:42:32)raindragon Napsal(a): Ahoj, kromě orientace je důležité zamyslet se i nad identitou. Nejsi náhodou androgyn?
Pokud máš i nějaké mužské prvky v povaze a nebo zájmech, tak by to hodně vysvětlovalo.

Abych pravdu řekla, nad tím jsem vůbec nepřemýšlela, jelikož jsem o tom ani nikdy neslyšela.
A myslím že mužské povahové prvky nemám, možná jen povrchově typu že má ráda auta, ohlédnu se za každou sukní apod ... ale jinak ne-e
Odpovědět
#4
Nevím, jestli ještě něco někoho nenapadne, ale dost možná jsi kategorie sama pro sebe. To tady ale také není nic neobvyklého Velmi šťastný
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#5
Ahoj, keby to bol blok, nemohol by byť z fyzického vzhľadu? Nemáš komplexy z vlastného tela?
Niekto z Martina a okolia na stretávky a pokec?
Odpovědět
#6
(08. 12. 2016, 23:39:15)Gyrxiur Napsal(a): Ahoj, keby to bol blok, nemohol by byť z fyzického vzhľadu? Nemáš komplexy z vlastného tela?

Nechci znít namyšleně, ale myslím se, že mé tělo je dost dobré XD ... takže ne, opravdu z toho to být nemůže x)
Odpovědět
#7
Ahoj,
nepřestane mě fascinovat, proč mají někteří lidé potřebu posílat druhé k psychologům na odstraňování bloků, když je jejich stav vyloženě netrápí a jen chtějí sami sebe poznat. Jako by chtěli druhého formovat podle svých "správných" představ. Asexuálové nebo lidi, kterým je nepříjemný fyzický kontakt byli i dřív, jen se o nich tolik nemluvilo.
Já měl to štěstí, že jsem si našel kamarádku, které můžu říct téměř cokoliv a ono to kolikrát stačí. Ani psycholog by nemusel být špatný, ale nevím, jak poznat toho pravého, který by neměl ambice někoho napravovat.
Určitě bych z toho nebyl zmatený, každý to má jinak a je dobře, že i v téhle oblasti nejsou všichni stejní. Co se týká mě, tak určitě sexem nežiju, ale pokud mě to popadne :-), tak jsem taky radši sám. A touha po objímání, hlazení... se u mě vyskytuje různě, někdy mi to nevadí, někdy se mi to líbí, ale pak k tomu mám i nechuť. Je pravda, že pro partnerku by to bylo dost nesrozumitelné, ale prostě to tak je. Nechci se přetvařovat a objímat se, když to zrovna necitím.
Jedna kamarádka měla dost koček a u nich byly krásně vidět povahové rozdíly. Některé by se nechaly hladit celý den, některé na sebe nenechaly ani šáhnout. Třeba si jen sedli k nohám a při sebemenším náznaku, že bych je chtěl pohladit utekly. Některé měly koťata dvakrát ročně a některé neměly koťata nikdy. Proč by měli být lidi jiný.
Odpovědět
#8
(08. 12. 2016, 23:39:15)Gyrxiur Napsal(a): Ahoj, keby to bol blok, nemohol by byť z fyzického vzhľadu? Nemáš komplexy z vlastného tela?

Napadá mne, zda nejde o trochu jiný problém (ale nevím, jestli se mi ho podaří popsat)...
...že nemusí jít o to, jak vlastní tělo vypadá, dokonce ani o to, jestli je mužské nebo ženské...
...ale o to, že to tělo "obtěžuje svými přízemními" potřebami (nejen sexuálními), které nemůžu nebo nechci uspokojit? Něco jako "oddělení" mysli od těla... (vycházím ze své zkušenosti - protože také nemám problém s tím, jak vypadám - a myslím si, že to není nijak katastrofální :-D , ale jsem silně nekontaktní... ;) )



(09. 12. 2016, 23:23:44)waterlili Napsal(a): Ahoj,
nepřestane mě fascinovat, proč mají někteří lidé potřebu posílat druhé k psychologům na odstraňování bloků, když je jejich stav vyloženě netrápí a jen chtějí sami sebe poznat. Jako by chtěli druhého formovat podle svých "správných" představ. Asexuálové nebo lidi, kterým je nepříjemný fyzický kontakt byli i dřív, jen se o nich tolik nemluvilo.
Já měl to štěstí, že jsem si našel kamarádku, které můžu říct téměř cokoliv a ono to kolikrát stačí. Ani psycholog by nemusel být špatný, ale nevím, jak poznat toho pravého, který by neměl ambice někoho napravovat.
Určitě bych z toho nebyl zmatený, každý to má jinak a je dobře, že i v téhle oblasti nejsou všichni stejní. Co se týká mě, tak určitě sexem nežiju, ale pokud mě to popadne :-), tak jsem taky radši sám. A touha po objímání, hlazení... se u mě vyskytuje různě, někdy mi to nevadí, někdy se mi to líbí, ale pak k tomu mám i nechuť. Je pravda, že pro partnerku by to bylo dost nesrozumitelné, ale prostě to tak je. Nechci se přetvařovat a objímat se, když to zrovna necitím.
Jedna kamarádka měla dost koček a u nich byly krásně vidět povahové rozdíly. Některé by se nechaly hladit celý den, některé na sebe nenechaly ani šáhnout. Třeba si jen sedli k nohám a při sebemenším náznaku, že bych je chtěl pohladit utekly. Některé měly koťata dvakrát ročně a některé neměly koťata nikdy. Proč by měli být lidi jiný.

Taky si myslím, že návštěva u psychologa není všelék, ale možná chápu některé jedince, kteří chtějí pomoci, ale necítí se k tomu dostatečně povolaní (nebo drzí :-D), tudíž raději odkáží na odborníka (což by měl být psycholog). Totiž i pro mne je to, že někdo něco řeší v širším okruhu lidí, znamením, že je to pro něj problém (tj. hledá inspiraci, radu nebo přímo pomoc).

Osobně bych si vybrala takového psychologa (prosím neplést s různými kouči a podobnými jedinci, kterými se to všude jen hemží), který se bude chovat profesionálně, tj. nebude mi radit, co mám dělat přímo (tj. udělej toto, tamto...), ale vhodnými otázkami a postřehy z jiného úhlu pohledu mi umožní, abych sama byla schopna svou situaci vyhodnotit, abych sama byla schopna se rozhodnout pro reálné řešení a stanovit si postup realizace. Očekávala bych od něj, že mne vyslechne a pomůže s analýzou a při realizaci mne bude (dle možností) psychicky podporovat. :-) A pokud bych nebyla schopna výše uvedených činnosti, měl by mi doporučit jiného odborníka - např. psychiatra ;)
Naštěstí velkou část psychologovy práce zvládají výborně i amatéři... taky mám takové jedince k dispozici (když na svou sebeanalýzu nestačím :-D).

Obávám se, že lidé často zapomínají, že jsou stále součástí přírody a jejich tělo funguje (má tendenci fungovat, i když je mu bráněno) v cyklech... Nejen že to mnohdy nejsme ochotni či schopni respektovat, my už to mnohdy ani neumíme rozpoznat... Pak je jasné, že máme výkyvy ve svých pocitech a tudíž i reakcích (všichni, ač u žen to bývá víc zjevné).
Vždy se stačí podívat kolem - do živé přírody (jj, kočky jsou úžasná stvoření :-) ).
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Ahoj, jsem tu nová pírk-diskusni-forum-o123 40 57904 01. 01. 2020, 21:46:50
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
Rainbow Ahoj ahoj Ruf-diskusni-forum-uska 3 8894 06. 07. 2019, 20:24:39
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Vôbec netuším čo tu vlastne robím, ale potrebujem pomoc seti-diskusni-forum-mokit 0 4728 08. 01. 2019, 00:16:02
Poslední příspěvek: seti-diskusni-forum-mokit
  Kdo jsem floppy-diskusni-forum-unicorn 10 19979 23. 03. 2017, 10:23:46
Poslední příspěvek: Mor-diskusni-forum-wen
  Kdo jsem??? er-diskusni-forum-ko 10 22190 29. 11. 2016, 23:06:28
Poslední příspěvek: Miy-diskusni-forum-oko

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex