Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vypovídání se, o mě a sexu
#1
Heart 
Ahoj,
musím přiznat, že co se týče sexu, zpočátku jsem neměla pocit, že jsem v této oblasti atypická, i když se mi za pubertu nelíbilo moc kluků, takže jsem řešila, jestli třeba nejsem na holky. Sexuální poradna v Bravíčku sice nepatřila k mým nejoblíbenějším rubrikám, ale byla jsem na ten sex tak nějak zvědavá. Měla jsem malé sebevědomí pramenící z problémů v rodině, takže když se o mě zajímal nějaký kluk, neuměla jsem ho odmítnout. Takto jsem absolvovala první líbání, které se mi nelíbilo, a pak i několik dalších. S holkou bylo líbání o něco lepší, alespoň to byla trochu zábava, ale taky nic, co by se mi extra líbilo. Později jsem podobně absolvovala i to, že se mě kluk dotýkal na intimních partiích, s dvěma různými partnery. Nic to se mnou nedělalo, spíš to bylo nepříjemné, ale říkala jsem si, že se to spraví, až k někomu budu mít opravdovou důvěru. První (a poslední) vážný vztah jsem měla v 18 letech, a tehdy jsem přišla i o panenství. K partnerovi jsem měla důvěru, měla jsem ho ráda (ale nevím, jestli jsem ho milovala). Sexuální aktivity se mnou nic nedělaly, ale ze začátku jsem ze sexu neměla špatný pocit, protože jsem byla ráda, že se někomu líbím a že někoho vůbec vzrušuju. Nedělalo mi tehdy problém uspokojit partnera, ale trpěla jsem, když se on snažil uspokojit mě. Postupem času se mi zhnusilo vše, co se sexu týče a nutila jsem se do všeho, aby nebyl naštvaný. Po 3/4 roku vztah samozřejmě padl a mě se obrovsky ulevilo. Od té doby sexuálně nežiju, nemám potřebu. Občas masturbuji, ale jen svým zvláštním způsobem, jde hlavně o představy, co mám v hlavě. V hlavě mám docela sodomii, ale nechci, aby se to dělo ve skutečnosti. Teď se cítím hodně sama a začínám zase řešit, jak na tom vlastně jsem. Je někdo, kdo to má podobně? Jsem jasný asexuál, nebo spíš demisexuál či gray-asexuál?
Odpovědět
#2
Někde ve starších článcích to tady bylo, o aromantických asexuálech, kteří si svojí (nepříliš velkou) potřebu sexu řeší pouze vždy sami sebou. A ano, je to úplně normální, a je jedno, jaká představa je pro tebe tou iniciační, samozřejmě za předpokladu, že dokážeš udržet jasně oddělený reálný svět a svět (jakýchkoliv) představ.
Nicméně na nějaké zaškatulkování je možná ještě brzo. A pokud se cítíš sama, zkus navázat vztah s jiným asexuálem a uvidíš, jak se to bude vyvíjet.
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#3
Já bych se možná místo po označení svého problému nebo diagnóze pídil po tom, co vlastně chceš, co ti chybí, respektive bez čeho se neobejdeš. Z toho, co jsi napsala, jde pochopit, že věc je trochu zašmodrchaná a neodpovídající zkušenosti velkého počtu lidí, tudíž i pro ně hůře pochopitelná. A že máš problém. Je skutečně sex tak důležitý? Nebo jsou jiné věci, které by tě naplňovaly a byly zdrojem radosti?
Odpovědět
#4
Že se Ti intimnosti nelíbily, to mi přijde normální, vzhledem k tomu, že to bylo s lidmi, u kterých jsi chtěla i nechtěla zároveň. Co se týká pak partnera a sexu, tak zhoršit se Tvůj postoj mohl z více důvodů, například kvůli tomu přemáhání se, když Tě dráždil, případně třeba kvůli tomu, že se zhoršil vás vztah obecně. Pod sodomií se může skrývat více věcí, mno, ale ono je de facto celkem jedno, jaké máš konkrétní představy, protože lidé prostě mívají různé fantasie, takže bych zde nemluvil o zvláštním způsobu. Proč se potřebuješ tak přesně definovat, respektive zaškatulkovat?
Odpovědět
#5
Jo, mnohdy to bývá i tom že se člověk až moc zabývá zejména sám sebou, a bere malý ohled na druhé.
Docela mne fascinují všechny ty kategorie, podkategorie, všemožné jejich nuance a nálepky které si zde někteří asexuálové mají potřebu lepit na čela a definovat se sám pro sebe.
Přitom víceméně serou na okolí a lidi kterým na nich záleží, a pak se diví že jim nikdo nerozumí.

Prostě nebuďte takový sobci, co tráví většinu času vyloženýma demi-romanto-lesbo smyšlenkama a jejich vypisováním, aby jste jim dali před anonymními čitateli jakousi pofiderní váhu, a starejte se i o něco jiného než o sebe a své nepoužívané pohlaví.
Mnohdy totiž jedno souvisí s druhým, sobce nikdo nechce protože sobce zajímá jen on sám, a tak raději vymýšlí různé teorie a příběhy a pak je tu pohazuje v plen.

Netvrdím že je to případ této pisatelky, ale tohle je tu stále dokola. Dokola a pořád o ničem. Prostě plevel, a nic co by zdejší komunitu někam posunulo.
Kdyby si ti lidé alespoň dali malou práci a přečetli si plno jiných téměř identických příběhů, hledali a dostali se jim i odpovědí, na něž by mohli navázat. Většinou z dob minulých, protože na ty stále nové stejnosti už téměř nikdo nic zásadního neodpovídá. Snad jen lidé co cítí šanci navázat kontakt... což stejně se sobcem neklapne.
Určitě bude pro mnohé můj názor opět kontraverzní, jenže sorry, už jen to, že sobečtí psavci místo toho aby zde nejdříve smysluplně hledali rady v mnoha podobných osudech z minula, napíší posté téměř identický text o svém hledání (což fakt s předchozím nějak neladí, že? ) a o nepochopení okolí. Protože co je důležitější než oni, ne?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#6
Máte pravdu, že pojmy a k nim příslušející definice nejsou žádná výhra. Ale cítila jsem potřebu se vypovídat a myslím, že Uvítací koutek je místem právě pro tyto nic neřešící, plevelné příspěvky. A co chci? Asi chci vědět, co chci.
Odpovědět
#7
(12. 03. 2017, 20:09:48)aliensexualka Napsal(a): Máte pravdu, že pojmy a k nim příslušející definice nejsou žádná výhra. Ale cítila jsem potřebu se vypovídat a myslím, že Uvítací koutek je místem právě pro tyto nic neřešící, plevelné příspěvky. A co chci? Asi chci vědět, co chci.

Nemyslel jsem to osobně, třeba jste si fakt poctivě přečetla různá zdejší témata, i téměř totožné otázky a odpovědi. A nenašla jste zhola nic a tak tedy napsala.
Blbé však je, že je to tu fakt po sté stejné, a tak se už ani nikdo příliš nenamáhá s odovědí...
Když už ji ti co jsou zkušení (a snažící se o vstřícnost) napsali před třeba rokem dvacetkrát... tak po sté by to udělal jen pako.

Určitě to není neúcta, takovou vážnost zdejší fórum nemá, ale je to od mnohých lenost a pak samozřejmě nedostanou žádnou dobrou odpověď, jen nic neříkající plky, navíc většinou od nováčků co hledají kontakt.

Přirovnání k plevelu jsem použil záměrně, pocházím z jihu Moravy, a vím co to udělá z vinohradem, když hospodář nechá plevel rozrůst.

Vím že sem mnohdy píšou i děti,či věkem a často mentálně nedovyvinutí dospělci, a u takových je sobectví častým přídomkem, ale můj názor je, přes jejch nelibost, jasný.
Když budete psát stále dokola stejné dotazy, bez toho aby jste se alespoń podívali, zda něco téměř totožného už tu nebylo několikrát zodpovězeno, nikoho už tím nezaujmete, a nic se nedozvíte.

Když se ale trošku seznámíte s tím co se zde za několik let probralo, popřemýšlíte a na základě oněch poznatků položíte dotazy a také se dokážete chytřeji představit, zaujmete lidi a získáte mnohem víc.
Tohle by mělo být přesně to pravé, nebo myslíte že to tak není?

Nezapomínejte že tohle je asexuální fórum, tudíž nad tím, že si nikoho nedovedete najít, nikdo ronit slzy nebude... Takových tu je. Ouje..
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
(12. 03. 2017, 12:39:53)adevr Napsal(a): Jo, mnohdy to bývá i tom že se člověk až moc zabývá zejména sám sebou, a bere malý ohled na druhé.
Docela mne fascinují všechny ty kategorie, podkategorie, všemožné jejich nuance a nálepky které si zde někteří asexuálové mají potřebu lepit na čela a definovat se sám pro sebe.
Přitom víceméně serou na okolí a lidi kterým na nich záleží, a pak se diví že jim nikdo nerozumí.

Prostě nebuďte takový sobci, co tráví většinu času vyloženýma demi-romanto-lesbo smyšlenkama a jejich vypisováním, aby jste jim dali před anonymními čitateli jakousi pofiderní váhu, a starejte se i o něco jiného než o sebe a své nepoužívané pohlaví.
Mnohdy totiž jedno souvisí s druhým, sobce nikdo nechce protože sobce zajímá jen on sám, a tak raději vymýšlí různé teorie a příběhy a pak je tu pohazuje v plen.

Netvrdím že je to případ této pisatelky, ale tohle je tu stále dokola. Dokola a pořád o ničem. Prostě plevel, a nic co by zdejší komunitu někam posunulo.
Kdyby si ti lidé alespoň dali malou práci a přečetli si plno jiných téměř identických příběhů, hledali a dostali se jim i odpovědí, na něž by mohli navázat. Většinou z dob minulých, protože na ty stále nové stejnosti už téměř nikdo nic zásadního neodpovídá. Snad jen lidé co cítí šanci navázat kontakt... což stejně se sobcem neklapne.
Určitě bude pro mnohé můj názor opět kontraverzní, jenže sorry, už jen to, že sobečtí psavci místo toho aby zde nejdříve smysluplně hledali rady v mnoha podobných osudech z minula, napíší posté téměř identický text o svém hledání (což fakt s předchozím nějak neladí, že? ) a o nepochopení okolí. Protože co je důležitější než oni, ne?

? :-)
A proč ti vadí, že je druhý sobec?
Navíc, jak můžeš vědět, že to nikoho neobohatilo? Těžko napsat příspěvek, který je přínosem pro všechny.
Odpovědět
#9
Vážený pane Adevre,
na jednu stranu souhlasím s Vaším názorem, že se otázky a odpovědi opakují a že přílišná snaha škatulkovat (se) spíš může vést k přehlédnutí příležitosti změnit něco pozitivního na sobě nebo ve světě pro druhé. Ale na druhou stranu fórum a komunita kolem něho není tým, který má za úkol něco vyřešit nebo připravit výukový kurz a materiály. Myslím, že hlavním smyslem fóra je právě ta možnost se vypovídat, tím si ujasnit i s pomocí cizích odpovědí na míru své názory a trochu se ubezpečit, že není člověk jediný ve světě s odlišnými názory. Některé diskuze se pak rozběhnou opravdu zajímavě a i témata, která s jménem serveru nesouvisí, jsou často zajímavá a poučná. A každý názor i zpověď jsou alespoň v nějakém maličkém detailu originální/liší se od ostatních.

Chápu, že Vás třeba čtení některých zpovědí a třeba i nářků dokola vede k rozmrzelosti a nebo třeba ke snaze účastníky trochu tvrdším slovem léčit. Ale velmi by mě mrzelo, pokud by takové příspěvky vedly k zastrašení někoho, kdo se potřebuje svěřit, popovídat si atd. Fórum by podle mě mělo být příjemný prostorem k povídání, setkávání se (alespoň virtuálně) a lidé se potřebují zapojit do hovoru a často to berou spíš jako zábavu než vážnou věc a i jen ta komunikace má smysl pro zlepšení života. A i mě by mrzelo, až třeba jednou pocítím potřebu se vypsat, že mě za mé jinde a jinými již mnohokrát prožité kotrmelce bude čekat jen mrzuté bručení. Díky za pochopení

Chodec
Odpovědět
#10
To Chodec

nemohu souhlasit... že by lidé byli až tak děsivě přecitlivělí?
Že by je pár dobře míněných rad , neobalených ve falešném cituprázdném pozlátku, mohlo odradit?
Tak to je na pováženou.
Myslím že je lepší někoho přimět k zamyšlení, než k prázdnotě. A té se dostává každému, kdo zde na Fóru píše stále stejné dotazy,... namísto toho aby si také něco přečetl.
Nebo je to jinak, a bývá zahrnut soucitem a kvalitními odpovědmi.?
Řekl bych že ne, a stejně pak odsud uražen sobecky vymizí.
Udělejte si malý přehled...

Vy Chodče máte přehled a povětšinou kvalitní názory, tak nevím proč píšete takovou hloupost. Jen jako potřebu se vyhranit?


To waterlili
Když budeš dostávat pořád dokola stejné jídlo, tak se ti přejí... byť bylo ze začátku vynikající. Zákonitě tě přestane bavit, a budeš mít za zlé kuchaři že byl líný a nepřečetl si kuchařku. Pletu se?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex