Asexual.cz
Moje asexualita - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Úvod (https://www.asexual.cz/forum/forum-3.html)
+--- Fórum: Uvítací koutek (https://www.asexual.cz/forum/forum-5.html)
+--- Téma: Moje asexualita (/thread-3221.html)

Stran: 1 2


Moje asexualita - rudol-diskusni-forum-f.brno - 17. 08. 2019

Ahoj všem,
díky za existenci tohoto fóra, jsem rád, že je tu i dost lidí a snad mi pomůže i k zodpovězení některých mých otázek. Nechci se tu zatím moc rozepisovat. Můj problém je následující. Poměrně brzy jsem zjistil, že mne trochu sexuálně přitahují muži, ale nikdy jsem k nim nezískal žádný cit. Za to jsem byl poměrně často zamilovaný do holky ... A tento rozpor vykrystalizoval v to, že jsem stále panic a nikdy jsem neměl s nikým sex a jak to cítím, tak ani už nemám potřebu. Prostě už je mi to jedno. Nyní když jsem narazil na fórum Asexuál, tak jsem si řekl, no jo, to jsem vlastně já. Ale nevím. Co si o tom myslíte? A otázka druhá, je možné najít ženu asexuálku (což by tady měla být většina), která by šla do opravdu asexuálního vztahu, který by se ničím jiným nelišil, než jen absencí sexu?


RE: Moje asexualita - Agg-diskusni-forum-ie74 - 17. 08. 2019

Ahoj,
já se skoro musím smát, já to mám úplně stejně, ale úplně... taky cítím trochu přitažlivost k mužům a zamilovávám se do holek... je to takovej trochu zvláštní... já třeba říkám, že nemám sexuální orientaci, ale dezorientaci, když na to přijde.
A myslím, že najdeš... možná to budeš mít těžší v tom tu holku přesvědčit, že to tak fakt máš, ale věřím, že najdeš...


RE: Moje asexualita - ad-diskusni-forum-evr - 17. 08. 2019

Sexuální dezorientace, tak tenhle termin mě fakt takhle po ránu pobavil. ;) Dik.


RE: Moje asexualita - Jul-diskusni-forum-iana - 19. 08. 2019

1) Citové preferenci stejného pohlaví se říká homoromantická orientace, sexuální preferenci odlišného pohlaví (samozřejmě) heterosexualita - a vzájemně se nevylučují. :) Můžeš být heterosexuální homoromantik, není to nic tak podivného, aby pro to už někdo nevymyslel název. ;)
2) Určitě takové ženy existují. Asi sis všiml, jak bohatá je v profilu na zdejším fóru škála toho, co daný asexuál chce zažívat ve vztahu.


RE: Moje asexualita - Int-diskusni-forum-egra - 27. 08. 2019

Taky si myslím, že se to vzájemně nevylučuje.


RE: Moje asexualita - tyg-diskusni-forum-r99 - 29. 10. 2019

Přitahovaly mě holky i kluk. Základem byl vždy intelektuální impulz a příjemné chování. Myšlenky na sex přicházely až následně. Když se mně líbí nějaká holka, koukám po holkách, když kluk, tak po klukách, nebo si to aspoň myslím.

Rád bych kamaráda, který by se mně mohl i líbit, ale ne někoho na sex. Spíš bych rád občas trávil čas společnou aktivitou, jen ve dvou.


RE: Moje asexualita - ad-diskusni-forum-evr - 30. 10. 2019

Někdy to vypadá,  že se se lidi prohlásí za asexuály jen pro to, že  neví s kým si začít.


RE: Moje asexualita - Naits-diskusni-forum-irhcLM - 30. 10. 2019

(30. 10. 2019, 07:50:15)adevr Napsal(a): Někdy to vypadá,  že se se lidi prohlásí za asexuály jen pro to, že  neví s kým si začít.

(17. 08. 2019, 08:02:25)Aggie74 Napsal(a): Já třeba říkám, že nemám sexuální orientaci, ale dezorientaci, když na to přijde.

Možno aj práve také prípady sú formou tej spomenutej sexuálnej dezorientácie.


RE: Moje asexualita - Magr-diskusni-forum-amal - 31. 10. 2019

(29. 10. 2019, 15:17:38)tygr99 Napsal(a): Přitahovaly mě holky i kluk. Základem byl vždy intelektuální impulz a příjemné chování. Myšlenky na sex přicházely až následně ...

To by mohla být sapiosexualita (už jsem tu o ní psal) kombinovaní s biromantickou demisexualitou, kde sexuální přitažlivost přichází až po vytvoření emočního pouta, viz obrázek s druhy basexuality, který jsem onehdy přeložil.

Aggie74: sexuální disorientace je nádherný termín. Doufám, že to nebude znít moc pesimisticky, ale mám takový pocit, že se nám bude v budoucnu hodit (a nejen u asexuálů), hlavně až dospějí ti, ze kteřých si "genderově uvědomělí" rodiče udělali svá pokusná morčata, viz např.  POLITIKA: Proč chtějí vzít batolatům pohlaví?. Brrr.


RE: Moje asexualita - Fib-diskusni-forum-ril - 31. 10. 2019

(31. 10. 2019, 00:41:12)Magramal Napsal(a):
(29. 10. 2019, 15:17:38)tygr99 Napsal(a): Přitahovaly mě holky i kluk. Základem byl vždy intelektuální impulz a příjemné chování. Myšlenky na sex přicházely až následně ...

To by mohla být sapiosexualita (už jsem tu o ní psal) kombinovaní s biromantickou demisexualitou, kde sexuální přitažlivost přichází až po vytvoření emočního pouta, viz obrázek s druhy basexuality, který jsem onehdy přeložil.

Aggie74: sexuální disorientace je nádherný termín. Doufám, že to nebude znít moc pesimisticky, ale mám takový pocit, že se nám bude v budoucnu hodit (a nejen u asexuálů), hlavně až dospějí ti, ze kteřých si "genderově uvědomělí" rodiče udělali svá pokusná morčata, viz např.  POLITIKA: Proč chtějí vzít batolatům pohlaví?. Brrr.
A coz teprve takova sepiosexualita ;;)