Asexual.cz
Asexualitu chápal jako projev nezájmu - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Úvod (https://www.asexual.cz/forum/forum-3.html)
+--- Fórum: Uvítací koutek (https://www.asexual.cz/forum/forum-5.html)
+--- Téma: Asexualitu chápal jako projev nezájmu (/thread-795.html)

Stran: 1 2


Asexualitu chápal jako projev nezájmu - Vev-diskusni-forum-erka - 26. 11. 2009

Od mládí mě sex nelákal. V mých erotických představách nefigurovaly osoby jen předměty. Nedokázala jsem si představit, že bych s někým spala, přišlo mi to nechutné. Přesto jsem toužila po partnerovi, se kterým bych mohla sdílet pocity, cestovat a bavit se. Sex jsme považovala za nutné zlo, bez něhož bych nemohla mít muže a doufala jsem, že když ho přetrpím, budu mít hezký vztah. Ale to byl špatný přístup, který vedl akorát k veliké citové ráně a bolesti.

Svého prvního (a jediného) sexuálního partnera jsem měla až ve 25 letech. Náš vztah byl celkem dobrý, hodně jsme cestovali po památkách a chodili po přírodě, dobře jsme se spolu bavili. Sex jsem odkládala, jak jen to šlo, ale pak jsem na něj musela přistoupit, abych ho neztratila. První zkušenost byla strašná, i když se snažil. Bylo to bolestivé a nepřinášelo mi to vůbec nic pozitivního (k sexuálnímu prožitku potřebuji být sama), nelíbilo se mi mazlení, líbání, objímání a upocenost styku atd. Snažila jsem se sexu všemožně vyhýbat. Jenže on byl náruživý a můj odmítavý postoj chápal jako projev nezájmu. Snažila jsem se mu vysvětlit svůj názor na sex, ale nebyl schopen to pochopit. Dával mi najevo, že jsem divná a jeho přátelé ho v tom podporovali. Vzath se začal hroutit a po třech a půl letech přišel konec.

Teď jsem sama a příliš mě to nebaví. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem se zbavila sexu, dotyků atd. Časem bych chtěla mít miminko, ale ne sexuálního partnera.

Myslím, že můj odpor k sexu hodně vychází z naší rodiny, kde se k sobě rodiče chovali dost odtažitě a bez lásky. Navíc mi sex přijde ponižující a zvířecí[/font]. Protiví se mi taky to, že je sex považován za cosi povinného.


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - Arak-diskusni-forum-achna - 26. 11. 2009

Nenapsat ze si mela prvni sex ve 25 letech, tak si myslim ze si miunka, mate uplne stejny problem,ale doslova a do pismene.


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - Ag-diskusni-forum-áta - 27. 11. 2009

Ahojky, jsem na tom podobně, a určitě je nás tu víc, takže vítej mezi námi :o))


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - Vev-diskusni-forum-erka - 01. 12. 2009

Díky za podporu.


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - david-diskusni-forum-havlik - 01. 12. 2009

Dívku jako ty bych měl moc rád za manželku. Mám úplně stejný problém ve vztahu k ženám i mužům.


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - Adria-diskusni-forum-ne Fox - 20. 12. 2010

-> Veverka: Vítej mezi námi


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - Hu-diskusni-forum-ba - 13. 03. 2013

Moc Ti dekuju za tu uplne posledni vetu. V ni je toho napsano mnohem vic, nez je na prvni pohled videt.


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - ic-diskusni-forum-e80 - 14. 03. 2013

Veverko, můžeš si gratulovat, všechno, co jsi napsala, z Tebe dělá vysněnou dívku téměř všech asexuálů. :-)


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - ChildF-diskusni-forum-reeMan - 14. 03. 2013

(14. 03. 2013, 22:42:55)ice80 Napsal(a): Veverko, můžeš si gratulovat, všechno, co jsi napsala, z Tebe dělá vysněnou dívku téměř všech asexuálů. :-)

Až na to, že tu 3,5 roku nebyla.


RE: Asexualitu chápal jako projev nezájmu - Stardust - 15. 03. 2013

(14. 03. 2013, 22:47:48)ChildFreeMan Napsal(a):
(14. 03. 2013, 22:42:55)ice80 Napsal(a): Veverko, můžeš si gratulovat, všechno, co jsi napsala, z Tebe dělá vysněnou dívku téměř všech asexuálů. :-)

Až na to, že tu 3,5 roku nebyla.

No jestli jste se k ní chovali tak jako ke mě, tak se není co divit že tady už takovou dobu nebyla ;)