Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem vadná?
#51
(01. 05. 2021, 10:32:24)adevr Napsal(a): No, asi bych na úvodní otázku v tomto vláknu odpověďěl, že ano.

Nechápu, co je na té dívce vadného. To je příliš silné slovo.
Odpovědět
#52
(30. 04. 2021, 12:16:24)Juliana Napsal(a):
(22. 04. 2021, 22:07:24)marteza Napsal(a):
(22. 04. 2021, 13:22:12)Monca Napsal(a): ja se tady necitim moc dobre, jsem ta co se s nikym nebavi, je doma, ani zadnyho pritele nema, visi na rodicich..ani nechodim na zadny akce tady, necitim se mezi tema lidma dobre a krom rodiny tu nikoho nemam, s nikym se nebavim

Začni tím, že zabiješ svýho prvního pavouka. Zavolej tátu, že je u tebe v pokoji pavouk a dívej se, jak ho zneškodní. Příště ho zavolej znovu, ale pod jeho dohledem ho zneškodni ty sama. A potřetí už k tomu nikoho nevolej.

Jasně, protože masakrování vnímajících cítících tvorů je nejlepším prostředkem osobního rozvoje. 
Se zbytkem souhlasím, ale z toho závěru by člověk zvracel.
Samozřejmě jsem jí mohl poradit, ať pavouka vezme do ruky a odnese ho na zahradu. Ale to bych zamýšlel až jako další úroveň zneškodňování pavouků. Respektive další úroveň získávání sebedůvěry. Na rozdíl od tebe mám aspoň snahu té holce nějak pomoct.
Ve zvracení ti samozřejmě nikdo nebrání. Ale copak ty si neumíš přiznat, že většina lidí se zbavuje pavouků (i jiného hmyzu) tím, že je zabíjí, splachuje do záchodu apod.?
Odpovědět
#53
Zrovna u pavouků bych si teda tím, že je většina lidí zabíjí, nebyl až tak jistý - přece jen se říká, že nosí štěstí a jejich zabití smůlu. Plus část lidí nechce obecně zabíjet zvířata.

P.S.: Proč by ho měl člověk brát do ruky, tomu nerozumím - jde něčím přiklopit, pod něj dát papír, odnést ho ven.
Odpovědět
#54
(02. 05. 2021, 16:57:20)Maghical123 Napsal(a): Zrovna u pavouků bych si teda tím, že je většina lidí zabíjí, nebyl až tak jistý - přece jen se říká, že nosí štěstí a jejich zabití smůlu. Plus část lidí nechce obecně zabíjet zvířata.

P.S.: Proč by ho měl člověk brát do ruky, tomu nerozumím - jde něčím přiklopit, pod něj dát papír, odnést ho ven.

Přiklopit a rozmáčknout? Monika píše, že její spolubydlící (rodina) pavouky zabíjí, takže jsem ji poradil, ať se na jedno takové zabití podívá, a následně je likviduje sama. Pokud se zároveň rozhodne je přitom nezabíjet, nic jí v tom nebrání. Já sám jsem tam napsal slovo zneškodnit. Přesunutí na papír třeba já volím nejčastěji, ale skutečně se strachu odnaučí až fyzickým dotykem.
Především si ale myslím, že o takovouto diskusi ona nestojí.
Odpovědět
#55
To marteza

No, silné slovo... jen jsem odpověděl na to, na co se paní ptala. To slovo jsem ani nepoužil. 

A vedl mne k tomu názor na základě již napsaného, a to, že přes prázdné vykřiky,  nehodlá DOOPRAVDY něco na svém způsobu života měnit.
  Leda by jsi jí nabídl trochu větší luxus a pohodlí, než má v současném mamahotelu,   možná  by se , geoograficky, posunula o kousek dál. 

Pokud se ve svém odhadu pletu, pokorně se omlouvám... ale neřekl bych.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#56
V pohodě, nepoužil jsi ho ty, použila ho ona. Každopádně si nemyslím, že je to ten správný termín. Kdyby byla vadná, už by to asi nešlo spravit. Ale tohle podle mne není zas taková tragédie. Je to směs rozkolísanosti, nevyzrálosti, neznalosti sama sebe, neschopnosti najít si cíl a upnout se k němu, absence ctižádosti, ambivalence vztahů a trocha té lenosti a zvyku odkládat věci k řešení "na potom". Mamahotel jako takový bych jí nevyčítal, i v něm se to dá někam dotáhnout. Neřekl bych, že si nějak užívá luxusu a pohodlí a nechce se ho vzdát.
Nejvíc mě dostala, když napsala, že by to nedokázala (jet do Prahy), ale nezkusí to. Jak jednoduše rezignuje. Vždyť nemusí vůbec vylézt z nádraží. Prostě to dá na otočku. Když pojede z konečné na konečnou (Hradec - Praha), tak nemůže ani špatně vystoupit.
Ale co, když nechce cestovat, to je podle mne na rozvoj samostatnosti nejlepší, nemusí. V této době je to stejně spíš hloupý nápad.
Ale hůl nad ní nelámu.
Odpovědět
#57
To marteza

Tak držím palce, ať najdeš dobrý náhradní díly a to správný nářadí.
  Myslím si,  že  v softwaru  to jenom nebude, budeš muset, holt, sem tam i někam pořádně  třísknout. Kladívkem, samozřejmě... :D
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#58
S ručními pracemi nepočítám. Spokojím se s funkcí metodika. Ale děkuji za přání úspěchu.
Odpovědět
#59
Marteza: Pomáhat někomu nabádáním k zabíjení je teda hodně pochybná dobročinnost. Kroutící očima Možná bys způsobil méně zla, kdyby ses pomoct nesnažil. Vzato z hlediska hédonického kalkulu.
Pavouci nejsou hmyz.
Ano, umím si to přiznat, ale když něco dělá „většina lidí“, znamená to, že je to správně a že to máme dělat taky? Oj, dost zoufalá argumentace (a životní postoj).   
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#60
(06. 05. 2021, 19:41:44)Juliana Napsal(a):
Marteza: Pomáhat někomu nabádáním k zabíjení je teda hodně pochybná dobročinnost. Kroutící očima Možná bys způsobil méně zla, kdyby ses pomoct nesnažil. Vzato z hlediska hédonického kalkulu.
Pavouci nejsou hmyz.
Ano, umím si to přiznat, ale když něco dělá „většina lidí“, znamená to, že je to správně a že to máme dělat taky? Oj, dost zoufalá argumentace (a životní postoj).   

Už zase si do mých příspěvků promítáš svá přání?
O správnosti jednání jsem nepsal, napsal jsem, ať udělá to, co její rodiče, sourozenci. Vůbec jsem se nezabýval přemýšlením o správnosti či nesprávnosti jednání. Přeci holce frustrované z toho, že je jiná, neporadím ať je jiná?
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex