Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem vadná?
#91
nic jsem nenapsala jen tak, myslela jsem to vazne, myslim to tak, ze jsem to mamce rekla nezavazne, tedka v posledni dobe nad tim ale premyslim cimdal vic, ze je tady hodne prace, ted se chce odstehovat i segra a ja tady zustanu jedina s rodicema, mamka ted neni taky moc niceho schopna, porad si stezuje co ji vsechno boli, po operaci co mela pred lety ma problemy snad s celou kostrou, doktor rikal, ze to je tim jak moc pracovala celej zivot a az ted se zastavila..posledni dobou to s ni jde z kopce a se mnou taky, nejsem schopna bydlet sama a fakt nevim co se se mnou stane az budu sama, nemam nikoho kdo by se o me postaral, jasne mam sourozence, ale ty budou mit svy zivoty..ted se mi navic rozjela nejspis deprese, v noci je to sileny, ted jsem si zas vzpomnela na tuhle stranku, ze se musim podivat jestli nekdo napsal a jsem rada ze jo, aspon se tady z toho muzu vypsat..navenek asi vypadam jako vesela holka, ale uvnitr se fakt trapim, citim se i blbe kdyz vidim co vsechno ted mam a za nekolik let to muze byt pryc..uz jsem nad tim tak premyslela a myslim ze jsem jedna z tech co nedokazou byt samy, nalepi se na chlapa, kterej s nima pak zameta, ale ony to snaseji, protoze nemaj na vyber kdyz nechteji byt samy..az na to, ze ja nemuzu mit chlapa co by se mnou zametal, tak v tomhle to je asi vyhoda :D ale rozhodne to neni, ze bych si tady neco vymyslela a delala si legraci, je to takova moje zachrana, kez bych si vzpomnela i ty predchozi noci, ze tady mam rozepsano, uz ted se citim o trosku lip kdyz jsem se vypsala, i kdyz vase odpovedi nejsou extra pozitivni, i tak mi to pomohlo, dekuju :)
Odpovědět
#92
Já se omlouvám, možná jsem nebyl úplně ve své kůži, měl jsem zkrátka nějaký pocit zmaru, že se tady snažím a ty to odbiješ nějakým "to já řekla jen tak".
K tvému příspěvku: Podle mne to není tak, že ženská, která nechce nebo neumí být sama, si najde chlapa a zuby nehty se ho drží a nepustí se ho, protože nechce zůstat samotná. To je přirozená touha člověka po vztahu, kterou ovšem ten pár neumí naplnit. Můžeš pozorovat, že pokud se takový pár rozejde, jmenovaní si najdou jiné partnery a všechno klape. Nebo neklape - pak to znamená, že ten dotyčný prostě neumí žít ve vztahu. Pokud sebou nějaká ženská nechá zametat, tak ne proto, že nechce zůstat sama, ale proto, že si neumí ani připustit, že vztah vypadá jinak a že by ho měla hledat. Možná je v tom trochu lenosti.
Co se týče tvé sestry: Až zmizí z domu, budeš to moci vzít alespoň pořádně do ruky. Rodiče se budou obracet jen na tebe. První krok k samostatnosti!
Ovšem přijde mi, že spoustu věcí, vlastně všechno, řešíš jakoby teoreticky dopředu. Přitom ti samozřejmě naskakují všechny možné varianty toho, co přijde - hlavně ty pesimistické- a ty se utápíš ve smutku a depresích. Prostě nad tím moc nepřemýšlej, pokud teď nemáš odvahu něco udělat (a nemáš!), nech to plavat. Až to přijde, nějaké řešení se najde. Jdi se podívat na zedníky. Taky mají naplánovanou stavbu, ale jak se vypořádají s tím konkrétním překladem okna, nebo nikou, řeší až když jsou zcela u toho. Ono vůbec, dneska je trend všechno plánovat, všechno mít dopředu přesně rozfázované. Samé až bude tohle, tak bude následovat tohle. Doba to možná trochu vyžaduje, ale někdy je to přehnané. Zkus žít někdy jeden den od rána bez jakéhokoliv plánovaní, zkus se po celý svůj den rozhodovat na poslední chvíli. Něco udělat a nepřemýšlet přitom dopředu. Schválně, co ti to přinese.
Takže závěrem: Jsi osoba se specifickým přístupem k životu, ale lepší než být jen obyčejná ovce ve stádě. Podle mne, tedy.
Mrkni taky sem: https://www.asexual.cz/forum/thread-3520...l#pid53395
Odpovědět
#93
jak mam zabranit mysleni na budoucnost, kdyz uz mi je tolik :/ nikdy jsem o tom takhle vazne nepremyslela, zacalo to pred rokem v kvetnu kdyz jsem mela mit 29. narozeniny a segra mi vtloukavala posmesne do hlavy jak uz jsem stara, mesic na to mi umrel kralicek a prohloubilo se to, i kdyz to pro nektery to je jen zvire, tak ja mela jako miminko, jenze tentokrat to nebylo jako kdyz nam pred lety umrel pes nebo i nekdo z rodiny..to jsem sice brecela, ale nemela jsem takovy myslenky co je po zivote a tak, pak se to nejak zmirnilo, ale porad jsem se necitila jako driv, porad me neco tizilo psychicky a pak se to zas zhorsilo..no nebudu to tady vypisovat, to by bylo na dlouho..na ten odkaz kouknu
Odpovědět
#94
No koukla jsem co tam pises a co psala ona..ja nemam zadnou bublinu..teda myslim..spis jsem zavisla na lidech, ale trva mi dlouho nez se s nekym zacnu bavit, mam socialni fobii, ale kdyz se se mnou nekdo zacne bavit, tak taky zacnu a po chvili se prestanu bat a s tim clovekem se bavim, ale sama od sebe na nikoho nepromluvim..tim myslim treba ve skole nebo pak v praci, v ty posledni mi trvalo asi 2 mesice nez jsem se tam poradne zacala bavit s lidma a to diky ted uz kamaradovi co me rozmluvil a i sama jak jsem poslouchala holky o cem se bavi, tak jsem k tomu neco rekla a pak jsem na sebe byla hrda :D proste jsem se snazila a byla jsem odvaznejsi nez jindy, rikala jsem si, ze bych to tam nedala sama, pamatuju jak jsem se uz tesila na vikend a koukala jsem kdy jsou svatky..pak uz jsem byla mezi svyma a nemela jsem strach mluvit i na novy lidi, kdyz jsem vedela, ze patrim mezi tu skupinu lidi..pak jsem smutnila, ze je vikend a budu se nudit :D kdyz uz ty lidi znam, tak jsem s nima rada a nechci byt sama

nevim jestli jsem sem neco takovyho uz nepsala, jestli jo, tak se omlouvam, ze se opakuju
Odpovědět
#95
...pamatuju jak jsem se uz tesila na vikend...
...pak jsem smutnila, ze je vikend a budu se nudit :D kdyz uz ty lidi znam, tak jsem s nima rada a nechci byt sama...

To je přesně oč tu běží.  Ten rozpolcený pocit, zda je lepší tohle, nebo to druhé. Přesně popisuješ to vnitřní rozhodování, kdy se v tobě láme čemu dáš přednost. Tak to má být. Takhle vzniká rozhodnutí, co je pro tebe důležité, co chceš. A ve třiceti na takové rozhodnutí ještě není pozdě. Třeba já jsem ve třiceti úplně změnil profesi.

Ty lidi znám, jsem s nima ráda, nechci být sama - to je přece to, na co ses tu ptala.
Odpovědět
#96
Ted nejak nechapu, na co jsem se ptala?
Odpovědět
#97
možná marteza "naráží" na toto:

Chci hlavne nejak zit a ne jen byt sama v prazdnym byte, chci dal prijit domu a mit si s kym povidat a vypravet jaky jsem prozila den. Jenze zvladnu se s nekym i seznamit? Mam navic problem, ze se spatne seznamuju, netroufnu si jen tak nekoho oslovit a nevim o cem se s lidma bavit, mam to proste tezky.
Odpovědět
#98
(10. 10. 2021, 15:06:49)Monca Napsal(a): Ted nejak nechapu, na co jsem se ptala?

Ptala ses proč se netěšíš mezi lidi a zalézáš do bytu. Jak to udělat, abys byla spokojená ne jenom když jsi sama se sebou, ale i mezi lidmi (nejradši cizími).
Víš vůbec, co jsi napsala? Přečti si to po sobě ještě jednou. Napsala si, že se ti stýská po lidech v práci a chceš být mezi nimi.
Píšeš, že ses přes jednoho kamaráda seznámila s dalšími lidmi a uměla s nimi komunikovat. V pořádku. Na začátku se naučíš komunikovat "přes někoho", následně pak sama od sebe. Každý se ve zcela novém prostředí obrací nejprve pouze na toho, kdo ho tam přivedl, na toho, koho zná z dřívějška. Jen opravdový bavič, excentrik, dokáže zaplout mezi lidi naprosto plynule jako by tam byl odjakživa. To je normálka. To "přes někoho" ti možná trvá dlouho a zdá se ti to namáhavé. A radši aby to nebylo vůbec, že?
Když jsem si teď znovu přečetl celé téma, taky tak nejak nechapu. Ty snad bereš všechno co tu kdo napsal doslova, slovo za slovem, větu za větou. Navíc jakmile něčemu zcela nerozumíš, tak to eliminuješ.
Kontrolní otázka: Kolik si za svého života přečetla knížek? Jak jel Vítek do Prahy, co dál?
Odpovědět
#99
Ztrácím se..ten kamos se stal az potom mym kamosem, nikoho jsem tam neznala kdyz jsem tam nastoupila..no jako cetla, ale nejaka poucna knihovna to neni, mam knihy fantasy, lehky scifi, 2. sv. valka, detektivky atd :D ja se tesim mezi lidi, ale jen mezi ty co uz znam
Odpovědět
(13. 10. 2021, 00:28:47)Monca Napsal(a): Ztrácím se..ten kamos se stal az potom mym kamosem, nikoho jsem tam neznala kdyz jsem tam nastoupila..no jako cetla, ale nejaka poucna knihovna to neni, mam knihy fantasy, lehky scifi, 2. sv. valka, detektivky atd :D ja se tesim mezi lidi, ale jen mezi ty co uz znam

ten kamos se stal az potom mym kamosem - čili dokážeš k někomu neznámému přilnout, nebo snad ne? Něčím ti ten člověk prostě sednul. Co je to vlastne podle tebe někdo jako kamos?
Na čtení knížek jsem se ptal proto, že například zmíněná věta ten kamos se stal az potom mym kamosem je perla. To bych snad nenapsal ani na základce.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex