Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BOHUŽEL SI NEVYMÝŠLÍM
#19
(21. 09. 2012, 22:18:26)Nel Napsal(a): Ahoj Nelo,
snad si nás, díky mé přezdívce, nebude nikdo plést.

Pro upřesnění - já na své situaci chci měnit jen jedno. Bytostně potřebuju člověka, který by mě měl rád.
Před dvěma lety jsem nalila manželovi čistého vína. Jasně, myslel si, že mám někoho jiného. Pak ho možná i napadlo, že jsem lesba?
No, byl vedle jak ta jedle.
Naivně jsem se domnívala, že můžeme bez sexu existovat v partnerském soužití i nadále. Realita je bohužel jiná. Manžel je podrážděný a chová se ke mně hůř, než k onuci. Na jednu stranu ho chápu, jenže dělat s tím nic nemohu.
Nechci se o tom do detailů rozepisovat, snad někdy jindy.
Proč jsem kdysi souložila s x chlapy? Odpověď je trapná, ale bohužel pravdivá.
Nechtěla jsem přijít o lásku, nechtěla jsem aby mě opustili. Láska bez sexu? Myslela jsem si, že to k tomu prostě patří a nic s tím nenadělám.
Může asexuála někdo milovat? Asi jen jiný asexuál, že?
No, neradostné vyhlídky.

Ještě něco bych vám chtěla napsat.
Já si myslela, že když mám parťáka, přítele, kamaráda, manžela a milence v jednom, tak když z našeho vztahu zmizí sex, ubyde jen ten milenec.
Nikoliv.
Zmizel parťák, přítel, kamarád a zůstalo mi razítko v občance.
Nebude sex?
Tak nebude nic.
Nebude slušné chování, nezajímáš mne, opovrhuju tebou....
Už tě ani nepozdravím, okem na tebe nepohlédnu, prstem se tě nedotknu. Nechceš si to drahá s tím sexem rozmyslet????
Ne? Tak to teprve poznáš, zač je toho loket.

Nel, v prvé řadě, cítím s Tebou.....potřeba lásky, vztahu, objetí...ach, jak já se natrápila....ještě, že mám poměrně pozitivní náturu od přírody, a tak nějak vždy věřím, že z toho všeho vzejde nakonec to lepší....;)

Jinak myslím, že i averys udělala dobře, že to vzala i z té druhé strany, sexuální....i sexuální lidé přece cítí, mají své potřeby....které většinou bývají v tom asexo-sexuálním vztahu nějak frustrovány...

...v čem já vidím základní potíž, to je v komunikaci mezi lidmi a ta se zdaleka netýká jen sexu, problémy v rámci této, zvláště v dnešní společnosti, se vyskytují v mnoha oblastech lidského činění....způsob komunikace a její uchopení, jak ji zvládám vzhledem k sobě a druhému se v mnohém odvíjí od toho, jak vnímám svět, jak k němu přistupuji, k životu....když budu více-méně sobecky zaměřen, tak se budu dožadovat uspokojení té své potřeby za každou cenu, ať jsem na té či oné straně, sexuální či asexuální.....pocity, prožívání partnera? To je přece druhotné, já, já, jenom já....čili, tak nějak vidím i výpovědi lidí, které zmiňuješ ve svém posledním příspěvku, asi jsou orientováni velmi jen k sobě, soudobě, neseni společenským proudem a myslet nebo alespoň se zamyslet trochu jinak než z té většinové perspektivy je asi ani nenapadne....

Tedy i ta sexualita a přístupy k ní jsou jen výsledkem nějakého společenského vývoje, zaměření doby....osobně, to, co kolem sebe v té sexualitě převážně vidím, v mnohém nepovažuji za normu.....netoužím se tedy ani nějak více srovnávat, i když se jistě zamyslím..., se standardně zaměřeným sexuálním okolím....
To vše říkám jen proto, aby ses tolik netrápila a zkusila se zamyslet i z této strany, proč třeba to vzájemné pochopení ani není příliš možné....reálné...

....vím, teorie. Praxe je taková, že se nyní asi trápíš, v podstatě kromě výše uvedeného zamyšlení ani nevím, co poradit. Kdybys byla ochotna k nějakému kompromisu v manželství, přijatelnému pro oba, byly by tu perspektivy, takto, když jsi se rozhodla sexuální soužití ukončit....nevím, myslím, že pro sexuála tohle bude dlouhodobě neudržitelné. Zvlášť pro sexuála, který myslí standardně. Celibát v případě sexuálního člověka je možný, to by u vás jedině bylo možným "řešením", ale na to musí být ten člověk osobnostně, duchovně natolik vyspělý, aby jej unesl. Takových lidí není moc. Tady na asexuálu funguje seznamka, tak jedině zkusit to časem zde? Nevím, jak jsi zaměřená výlučně, ale asexuálové se ještě člení na romantické, aromantické....atd., dle toho pak přistupují ke vztahu, jak jej obecně pojímají, doporučuji pročíst si k tomu fórum, snad se trochu v tomto zorientuješ.

Nel, přeji Ti mnoho štěstí, ať již Tvá situace dopadne jakkoliv, abys v ní nakonec našla ten svůj určitý klid a štěstí. Ze srdce Ti to přeji, jelikož také jsem si v minulosti prožila to své...
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět


Příspěvků v tématu
BOHUŽEL SI NEVYMÝŠLÍM - od N-diskusni-forum-el - 21. 09. 2012, 16:24:24
RE: BOHUŽEL SI NEVYMÝŠLÍM - od MadRat - 21. 09. 2012, 16:37:06
RE: BOHUŽEL SI NEVYMÝŠLÍM - od Ne-diskusni-forum-la - 22. 09. 2012, 19:52:36

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex