Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak reagovalo Vaše okolí?
#8
Vítej. :) Podobné téma se řešilo v tomhle vláknu, třeba tam najdeš inspiraci.

Moje okolí s asexualitou nemělo problém. Nejdříve jsem o svojí orientaci řekla mladší sestře, která ji vzala jako přirozenou věc, a posléze přátelům ve škole - i oni ji přijali bez problémů. Rodičům jsem nic speciálně neoznamovala, ale mluvila jsem před nimi o asexualitě obecně a všimli si samozřejmě, že jsem nikdy neměla partnera, takže si oba jevy spojili. A pokud jde o prarodiče, občas se mě babičky zeptají, jestli jsem stále ještě asexuál, ale po nevrlém ujištění, že moje orientace se mění stejně málo jako jejich, zase dají pokoj. :) I ta z nich, která má celoživotně problém s homosexuály, vzala moji asexualitu celkem dobře. (Když nad tím uvažuji, nespíš jsem měla štěstí.) 
Jinak se o svojí asexualitě otevřeně bavím i s cizími lidmi (včetně kolegyň na brigádě nebo heterosexuálních kluků, kteří mě v marném očekávání někam pozvou) a nikdy jsem se nesetkala s vysloveně negativní reakcí. Spíš jsou všichni zvědaví.

V zásadě souhlasím s Grčou. Nemusíš oznamovat svoji orientaci všem, rodina určitě nemá právo na ty informace, s kterými by se nedokázala vyrovnat. Musíš si sám rozhodnout, kdo má o tvojí asexualitě vědět. Pro začátek je samozřejmě nejlepší zvolit osobu, které opravdu věříš - pro většinu lidí jsou to spíš přátelé než rodinní příslušníci.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Jak reagovalo Vaše okolí? - od Jul-diskusni-forum-iana - 12. 04. 2019, 23:53:36

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Pardubice a okoli youngirl-diskusni-forum-_youngirl 0 1332 03. 10. 2022, 14:11:20
Poslední příspěvek: youngirl-diskusni-forum-_youngirl

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex