Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O co asexuálové přicházejí aneb láska se vším všudy
#60
(15. 08. 2012, 22:52:35)averys Napsal(a): Jak vnímám lásku k partnerovi a fyzickou přitažlivost? Dá se říct, že sex rozděluju na dva druhy, např. na sex a milování. Sex, jako takový, kde funguje hlavně fyzická přitažlivost a jde jen o sex - to může být fajn, ale jde jen o fyzickou potřebu, vzrušení, zábavu , je to jen půlka sexuality. A ani pro sexuála to nemusí být příjemná věc. Zkusila jsem sex bez lásky, bez citů a vždycky mi po tom bylo spíš hůř než předtím Vysmátý Možná to tak beru jako žena, možná jsem víc romanticky založená, ale je to pro mě jen malá část sexu. Lásku k partnerovi si bez sexu nebo milování ale představit neumím a vnímám to o to víc, když žiju s člověkem, který o sex nemá zájem. To vyjádření lásky fyzicky mi ve vztahu velmi chybí a nejde o sex, ale o to, že se miluju s člověkem, kterého miluju. Že se ho můžu dotýkát, líbat, způsobovat mu potěšení a celým svým tělem říkat miluju tě a jsem tvoje a jsem s tebou. Jistěže se tyhle věci dají vyjádřit i jinak, slovy, činy, chováním, ale když to nemůžu vyjádřit milováním se, tak to pro mě není úplné, něco prostě chybí. A určitě to vnímám víc psychicky než fyzicky. Jakoby mám mnohem větší potřebu sexu psychicky než fyzicky.

Díky, averys, tohle je přesně příspěvek, který tohle téma potřebovalo. Právě takhle mi svoji sexualitu popisovala většina mých sexuálních přátel (a pozor, i muži, aby nevznikl dojem, že takhle to mají jenom ženy). A podle mě je to opravdu krásné. Jestli mě na mé orientaci a osobnosti něco mrzí, tak to, že nejsem schopná prožít právě tohle a někomu to dát. Ale zároveň nemá cenu plakat nad rozlitým mlékem, když to nejde, tak to nejde, a předstírání v tomhle nepomůže, protože tohle se zkrátka předstírat nedá. Naštěstí je spousta jiných věcí, které můžu prožít naplno, a asexualita je zase svým způsobem unikátní vlastnost a prožitek, který nemají jiní. Když nad ní člověk jen truchlí a říká si "co by kdyby", asi ze života moc mít nebude. Lepší je vzít to, jak to je, a užít si to se vším všudy :-)
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: O co asexuálové přicházejí aneb láska se vším všudy - od Aline-diskusni-forum-Daryen - 16. 08. 2012, 08:28:37

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex