Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sexuológovia uznali štvrtú sexuálnu orientáciu
#5
(24. 08. 2012, 09:44:49)Dobra Napsal(a): Možná bude dobré objednat tu knihu hromadně, protože o ni bude mít zájem více lidí (si myslím).:) Nebo ji můžeš přeložit - aby to bylo rychlejší, tak mi můžeš diktovat a já budu psát.Velmi šťastný
Tak trochu mi přijde že se jedná o rozpor: jak může být asexualita sexuální orientací, když jde o absenci sexuality - v tom nejčistším případě. Podle mne existují tři sexuální orientace plus asexualita, tj. asexuální orientace.Dotaz

Já překládám beletrii :D

Absence sexuality je nesmysl, pojem "sexualita" v sobě zahrnuje biologické pohlaví, pohlavní identitu, sexuální orientaci, sexuální chování... Sexualitu má každý. Asexualita není v lingvistickém smyslu protiklad slova sexualita, je to název orientace. Sexualita žádný protiklad ani negaci nemá, stejně jako třeba slova "srdce" nebo "mozek". Předpona a- nevyjadřuje absenci nebo protiklad, určuje osoby, k nimž je asexuál přitahován, z hlediska jejich biologického pohlaví, tj. nikdo, žádné.
Výraz "orientace" v podstatě identifikuje vztah tvé sexuality k druhým lidem. Hetero jsou na opačné pohlaví, homo na stejné, bi na obě, a na žádné. Nic víc v tom není.

Například slova "transsexualita" a "intersexualita" nejsou označení orientací, vztahují se k biologickému pohlaví a pohlavní identitě. O orientaci nic nevypovídají.

Můžeš být třeba biologicky žena, mentálně muž, orientací asexuál a přitom mít partnerský sex (to je sexuální chování). Nebo třeba biologicky žena, mentálně žena, orientací hetero a žít v celibátu. To všechno dohromady tvoří sexualitu.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Sexuológovia uznali štvrtú sexuálnu orientáciu - od Aline-diskusni-forum-Daryen - 24. 08. 2012, 10:45:22

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex