Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sexuológovia uznali štvrtú sexuálnu orientáciu
#7
(24. 08. 2012, 10:58:20)Dobra Napsal(a): Děkuji za vysvětlení, ale mám stále pochyby. Dokonce teď ve mně vzklíčil další rozpor, a to, že vlastně asexuální orientace neexistuje, když se asexuál nikam a na nikoho sexuálně neorientuje, tzn., že nejde o žádnou orientaci, jde o neorientaci. LOL Ano, to je můj termín: sexuální neorientace, sexuální nic.Pán zelený V nejčistší formě.
---
Teď jsem našla něco ve Wikipedii:
Wikipedie: Okrajově začala být věnována pozornost oběma typům asexuality (absence sexuální orientace i absence sexuální touhy).

Už se objevila myšlenka rozlišovat dvě základní orientace: sexuální a asexuální, přičemž sexuální by se rozlišovala na hetero, homo a bi. Ale původním účelem označení orientací bylo definovat, ke kterému pohlaví je osoba přitahována, ne jestli k někomu přitahována vůbec je. Proto v tom áčka dělají trochu chaos. Zařazení asexuality jako "čtvrté orientace" je v podstatě jen zařazení do konvenčního, již existujícího systému klasifikace. Na tom nevidím nic nelogického ani kontroverzního. Ve skutečnosti by mělo být orientací šest, ještě pansexualita a něco, co by označovalo orientaci na osoby bez určitelného pohlaví (která zřejmě existuje jen na úrovni teorie).

Navíc takto pojímaná orientace není polaritní koncept, ale škála se dvěma extrémy (asexualita a pansexualita).

Lidé bez libida (absence sexuální touhy) jsou trochu oříšek, ale funkčně jsou taky asexuálně orientovaní, protože je biologicky ani nemůže nikdo přitahovat. Ale to, že je jejich orientace podmíněná biologicky, na tom nic nemění.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Sexuológovia uznali štvrtú sexuálnu orientáciu - od Aline-diskusni-forum-Daryen - 24. 08. 2012, 11:38:49

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex