Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Částečně asexuální pedofil
#35
(25. 07. 2013, 12:01:48)Dark Knight Napsal(a):
Margamal Napsal(a):Toto je totiž obecnější jev, který se vůbec netýká jen pedofilů, ale obecně kohokoliv, koho okolí označí za X (kde "X" může být cohokoliv od "tlusťoch", "ošklivka" až po "kriminálník" nebo "děvka") a on sám, i když se sebevíc snaží, přesto nemá šancy bludný kruh zpětné vazby prorazit. Nakonec to vzdá a řekne si "Tak podle vás jsem X? Tak já vám ukážu, jak moc budu X ..."

Pokud se někdo tak doopravdy chová, čemuž nevěřím, značí to extrémně nevyrovnanou a slabou osobnost. Připomíná mi to chování malého vzteklého spratka někde na pískovišti. Tak se dospělý člověk nemůže nikdy chovat; chová-li se tak, ještě není dospělý nebo je to slabá osobnost.

Tady nejde o dotyčného jednotlivce, ale spíš o jeho okolí - pokud někoho jeho okolí dá nějakou nálepku a chová se k němu podle ní bez ohledu na to, co ve skutečnosti dělá on. Potom všechno, co tuto nálepku potvrzuje, je použito k jejímu posílení, zatímco všechno, co je s ní v rozporu, je ignorováno, jinak řečeno, nálepka se stane objektem víry a ne pozorování.

Jinak na webu jdou najít texty (miniálně v angličtině jsem kdysdi něco četl) popisující tento jev u některých skupin, například u lidí propuštěných z vězení, hlavně těch, kteří se tam dostali ne z úmyslu páchat zločin, ale spíš kvůli nedbalosti nebo omylu (Typu "Ale já tu stařenku na přechodu opravdu neviděl"). Ti pak mají velký problém s tím zapojit se do normálního života, protože jsou "kriminálníci" a okolí se tak k nim chová bez ohledu na to, jak se chovají oni sami.

(25. 07. 2013, 12:01:48)Dark Knight Napsal(a): Každopádně mě na mnoha lidech (a to i tady) šokuje snaha "najít svou škatulku". Ať už je to asexuál, pedofil nebo cokoliv dalšího. To, že někdo další je na tom podobně/stejně ještě neznamená, že je to "normální". Tedy - pokud se "normální" myslí "běžné" .. pak byste se měli cítit ještě hůř, protože jste se z neurčitého pocitu "jsem divný" zařadili do skupinky divných, která už má nějakou - pro ostatní stádo patřičně ocejchovanou - nálepku.

Jenže občas je lepší zvolit si "škatulku" dobrovolně, takovou, která mi vyhovuje, než se do nějaké nedobrovolně nechat nacpat bez možnosti výběru. Jak už jsem tu několikrát psal, to, že jsem "zaškatulkován" jako "ajťák" a "linuxák", tak se mně málokdio ptá "Ty opradu nemáš holku?" ale spíš "Ty opradvu vůbec nepoužíváš Windows?". A osobně se budu mnohem raději bavit o operačních systémech než o sexu, už třeba kvůli tomu, že uživatele Linuxu nikdo nebude chtít posílat k sexuologovi na léčení :-)
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Částečně asexuální pedofil - od narcisse - 23. 07. 2013, 08:54:10
RE: Částečně asexuální pedofil - od narcisse - 24. 07. 2013, 18:49:07
RE: Částečně asexuální pedofil - od Magr-diskusni-forum-amal - 25. 07. 2013, 17:17:31
RE: Částečně asexuální pedofil - od Jakub - 27. 07. 2013, 12:21:31
RE: Částečně asexuální pedofil - od Jakub - 27. 07. 2013, 13:53:09

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex