Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myší ráj a úpadek společnosti
#2
Díky za tento odkaz, kdysi jsem viděl dokument, kde byl tento experiment ukázán (a psal jsem o tom tady), ale bylo to už dávno a nemohl jsem si vzpomenou na jméno onoho experimentátora.

A pojem hikikomori znám, je jedním z mé sbírky japoských termínů, pro které neexistuje jednoduchý překlad. Osobně docela chápu, proč tento termín existuje právě v Japonsku - ono Japonsko je v tomto ohledu docela vyjímečné, jak přelidněním (většina ostrovů je příliš hornatá na to, aby se dala obývat), tak kulturou: zaprvé je kladen velký důraz na výkonnost (proto také existuje obdobné, specificky japonské slovo karóši - upracování se k smrti), zadruhé je v Japosku velká tradice v pomáhání svým rodiným příslušníkům, tudíž rodiče nenutí své děti osamostatnit se, zatřetí by návštvěva psychologa či psychiatra a následná terapie znamenala v očích Japonců potupu pro celou rodinu. Tudíž rodiče budou svého potomka dál udržovat v tomto stavu a ten se bude dál izolovat od společnosti a naopak se bude až obsesivně věnovat svému koníčku (i pro to existuje další specificky japonský termín - otaku).

PS: Pokud umíte anglicky, doporučuju tento článek o japonských asexuálech, případně článek z amerického humoristického webu Cracked o šesti japonských subkulturách, co jsou šílené (dokonce i na Japonsko), kde příklady oněch "krasavců a krasavic" (a i pokud anglicky neumíte, tak jenom ty obrázky stojí za to : -) ).
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Myší ráj a úpadek společnosti - od Magr-diskusni-forum-amal - 15. 01. 2015, 20:04:25

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex