Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karanténa a koronavirus.
Dostávám se k tomu sice se zpožděním, ale už dlouho jsem na toto téma chtěla něco napsat a nebylo kam. Tak to padne na zdejší komunitu. 

Od samého začátku mi to všechno připadá nějaké podivné. V těch statistikách mi hodně chybí dva srovnávací údaje: úmrtnost na jiné příčiny za stejné období (případně srovnání s jinými lety) a údaje o porodnosti. Mám takový pocit, že ono to lidstvo ještě moc nevymírá a že naopak s přehledem stíhá počty doplňovat. Jsem si jistá, že tyto statistiky někde jsou, ale z nějakého důvodu se prostě nehodí je uvádět a srovnávat.

Celé to považuji především za mediální válku. Ta biologická stránka je až v druhé, ne-li třetí řadě (ještě bych předřadila ekonomiku). Hlavně mě fascinuje, jak moc se to v médiích probírá. Před tím prostě není úniku. A přitom je to všechno pořád to samé dokola. Nepřijde vám, že všechna (velká) média informují hrozně uniformně? Jakmile někdo vyjádří úplně nový (a většinou zpochybňující názor), je hned označen za 'kacíře', odmítán a zesměšňován (nebo jinak zdiskreditován). Pak se třeba ukáže, že měl vlastně pravdu, ale místo veřejné 'rehabilitace' se to taktně přejde mlčením...

Nemůžu se zbavit dojmu, že je to uměle vyvolané. Nevím, jestli je umělý samotný virus, nebo jenom ta bublina kolem něho. Ale všimněte si, kolika lidem se to najednou báječně hodí. Najednou je krize, všechno jde stranou, můžeme dělat cokoli, pravidla se mění a ohýbají podle potřeby. (A samozřejmě platí jenom pro někoho.) Co se týče samotného viru, jsem pořád nějak podivně v klidu. Jisté obavy vzbuzují spíš ta opatření a jejich možné dopady. Těžko odhadovat, co bude. Vtip je ale v tom, že to nemůžete odhadovat nikdy. Jakási jistota a stabilita, předpovědi ekonomů a jiných expertů, modely budoucích vývojů a další... to všechno je vlastně jenom iluze. Co bude, to nevíme nikdy. 

PS: Co se roušek týče, přirovnala bych je k magickému amuletu. Někdo věří, že ho ochrání před zlem (virem). Já bych věřila tomu, že je spíš ochrání ta jejich víra. (Placebo efekt dovede divy.)
"Když odejde naděje na štěstí v lásce, člověk se trpce souží, ale nemiluje proto o nic míň." královna Kristina
"Kníže se musí umět přetvařovat; ne z bázně, ale z opatrnosti. Měl by usilovat o to, aby se dozvěděl všechno, ale nemusí tuto znalost stále dokládat." královna Kristina
Odpovědět

Příspěvků v tématu
Karanténa a koronavirus. - od ad-diskusni-forum-evr - 25. 03. 2020, 11:42:02
RE: Karanténa a koronavirus. - od Ilm-diskusni-forum-atar - 23. 04. 2020, 08:38:39

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex