Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Můj příběh...je čas na "coming out?"
Zdravím a také vítám nového člena fóra :-) 
Morwen mi vzala z úst, co jsem chtěla říct o tom vztahu sám k sobě. Jeden můj velmi blízký člověk také žije na antidepresivech a trápí se tím, že žije sám, což ho s přibývajícím věkem čím dál víc deptá, protože přešla padesátka a on se bojí, že už nebude mít dost času, aby si životní partnerku konečně našel (a udržel). Moje zkušenost je taková, že tento postoj vytváří jen další tlak a napětí, které brání navazování kvalitních a perspektivních vztahů, což zákonitě vede ke vztahovým neúspěchům, ty zase prohlubují depresi... a spirála je roztočená. Jediný způsob, jak ten začarovaný kruh prolomit, vidím právě v tom, že člověk přestane sám na sebe, na svůj život, na své okolí vyvíjet ten nátlak. Tím neříkám, že by se měl vzdát přání někoho si k sobě najít, ale spíš zajistit, aby se z toho přání nestala posedlost. Když se napětí uvolní, obvykle se srovná i ten zbytek. Jinak já jsem svoji spřízněnou duši potkala právě v době, kdy jsem si řekla, že teda asi budu sama, ale že to není taková tragédie a že s tím dokážu žít. A najednou bum a bylo to :-) 
Z toho, co píšeš, vyplývá, že tvoje máma taky hodně bojuje sama se sebou a bohužel si to vybíjí na svém nejbližším okolí. To je ale její problém, který si musí vyřešit sama. Ty musíš vyřešit jenom to, nakolik se jejím chováním necháš rozhodit. A možná jednoho dne dojdeš k tomu, že spíš než nenávist k ní pocítíš lítost. Tahle emoční proměna by pak třeba mohla otevřít možnost nějakému vývoji a snad i nápravě vašeho vztahu. 
Jinak celkově o vztazích - jak sám k sobě, tak k ostatním lidem - píše velmi krásně Miguel Ruiz. Na mě jeho knihy hluboce zapůsobily, ale chápu, že to není úplně pro každého.
Na závěr ti chci popřát hodně úspěchu a zdaru, ať se podaří vývoj vést lepším směrem. Z tvého textu vyplývá, že jsi o těch věcech dost přemýšlel a dokázal jsi i z těch těžkých okamžiků vytěžit nějaké zkušenosti a ponaučení - což naznačuje, že to jde slibnou cestou. Snad ti pomůže i možnost se svěřit tady na fóru a získat pohled dalších lidí.

PS: Nutno dodat, že nejsem žádný psychologický/psychiatrický odborník, jen tak trochu samouk, takže tady možná jen plkám nějaké nepochopitelné žvásty, které pro tebe nebudou mít žádný význam. V tom případě je neváhej ignorovat ;)
"Kníže se musí umět přetvařovat; ne z bázně, ale z opatrnosti. Měl by usilovat o to, aby se dozvěděl všechno, ale nemusí tuto znalost stále dokládat." královna Kristina
Odpovědět

Příspěvků v tématu
RE: Můj příběh...je čas na "coming out?" - od Ilm-diskusni-forum-atar - 06. 02. 2021, 22:43:04

Pravděpodobně související témata...
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Můj příběh Ilm-diskusni-forum-atar 35 25524 03. 06. 2021, 18:11:02
Poslední příspěvek: Ilm-diskusni-forum-atar
  Můj příběh? Pyrok-diskusni-forum-inetik 11 10857 02. 03. 2021, 20:48:04
Poslední příspěvek: Mar-diskusni-forum-gret
  Můj příběh Arch-diskusni-forum-ippus 3 4290 23. 09. 2020, 03:27:01
Poslední příspěvek: v-diskusni-forum-ye
  Můj příběh Sim-diskusni-forum-eon 2 3375 23. 06. 2020, 14:11:19
Poslední příspěvek: catgir-diskusni-forum-lsilvia
  Muj pribeh Taze-diskusni-forum-retka 4 8257 29. 04. 2017, 13:08:10
Poslední příspěvek: d--diskusni-forum-kun

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex