Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
můj psychologický výzkum + něco o mě
#6
(11. 08. 2022, 07:10:42)adevr Napsal(a): To Juliana

No, možná v bazénu mohu kapustňáka připomínat, ale myslím si, že  je rozdíl zkoumat chování zvířat či hmyzu, nebo snad i nějakých skupin, a asexuálů.
Nepovažuji se za nikterak odlišnou bytost od běžné populace, a vadí mi když někdo má , většinou z nějakého sobeckého důvodu , tu potřebu nás  asexuály zkoumat a tím nám tu odlišnost uměle
přisuzovat a vnucovat.

Ostatně, co už  jsem tu těch ,,výzkumníků" zažil... Většinou to byly studentky tzv. sociálního inžinýrství,  které  objevili asexualitu jako zdánlivě neokoukané téma, a hodlaly zde provádět svůj  ,,výzkum" pro pofidérní a pro svět a společnost zbytečné,  bakalářky.
Vždy se tady, na těchto stránkách, snaží z lidi tahat rozumy , vytěží a zneužijí vše  co jim zdejší  komunita nabídne, a nikdy to asexuálům k žádnému užitku není. Jen je nějaká polointeligentka vykreslí ve své bakalářské  práci jako jakousi zvláštnost  a odchylku.

Takže opět, pokud se tak někdo chce cítit, a má  potřebu  se nechat zkoumat, je to jeho věc.  Já osobně  se nepovažuji za nikoho zvláštního a odlišného, a vadí mi,  když se mě, potažmo nás,  takhle někdo snaží vykreslovat, jen aby pro sebe něco  získal...


A ohledně tvé ochrany hmyzu před plameny, tak to trochu chápu, i když tedy nevím proč ty svíčky, lampy a táboráky zapaluješ...  Já mám takový ochranitelský komplex k vosám... zrovna nedávno jsem musel vosu zachraňovat před hysterickou a vyděšenou paní u stánku s ovocem.
I venku na terase, když jím , v restauracích, ukazuju lidem jak je zbytečné je honit, mávat rukama, plašit je...
Navíc je to opravdu užitečný tvor, a loví mouchy které naopak nesnáším.

Psychologie je většinově považovaná za vědu. Předmětem jejího zkoumání je chování a prožívání lidí. Základním principem je nikomu neublížit. Každý velký psycholog musel nějak začínat, v posledních desetiletích jsou to právě bakalářky, jako prvotní pokusy o vědeckou práci. Chápu, že slovo výzkum může někomu primárně evokovat pokusy na zvířatech, ale v akademické obci se běžně používá, v každém případě děkuji za upozornění, pro příště budu opatrnější ve volbě slov, abych se nikoho nedotkla.
V mém úvodním textu jsem zmínila, že má dcera je asexuálka, to ale neznamená, že tu z vás chci tahat rozumy, abych ji pochopila. Napsala jsem to proto, že vím jak těžko se hledala a touto informací jsem chtěla dát najevo, že mám osobní zkušenosti s asexualitou a jistý vhled, který není zprostředkovaný jen čtením výzkumných studií.
Ujišťuji vás, že mým cílem není z nikoho "tahat rozumy", zájemcům rozešlu osobnostní dotazník BIG5 a dotazník měřící míru asexuality, je jen na vás, jestli se rozhodnete ho vyplnit. Na oplátku mi můžete klást otázky a já vám velmi ráda budu odpovídat, pokud budu vědět. Přečetla jsem už desítky studií a další desítky mě ještě čekají.
Dále vás mohu ujistit, že v mém věku (53 let) se nejedná o jakési pobláznění atraktivním tématem, které skončí bakalářkou založenou v univerzitní knihovně. Mám jasně stanovené cíle (Bc, Mgr, PhD, atestace z klinické psychologie - do mé šedesátky), ve škole patřím k nejlepším studentům, minulý rok jsem skončila se samými áčkami, jsem studentský ročníkový zástupce, zůčastňuji se i přednášek mimo můj studijní program a mé IQ je 134, což je vzhledem k věku celkem fajn (to na margo toho polovzdělance  ;) ) a evidentně jsem i trochu vztahovačná  :)
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: můj psychologický výzkum + něco o mě - od Iva-diskusni-forum-na69 - 12. 08. 2022, 00:41:31

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Můj příběh sang-diskusni-forum-ius94 0 1639 18. 08. 2022, 21:58:20
Poslední příspěvek: sang-diskusni-forum-ius94
  Můj příběh Arch-diskusni-forum-ippus 4 8416 17. 08. 2022, 18:59:51
Poslední příspěvek: Nevim-diskusni-forum-Neznam
  Můj příběh Ilm-diskusni-forum-atar 35 47891 03. 06. 2021, 18:11:02
Poslední příspěvek: Ilm-diskusni-forum-atar
  Můj příběh? Pyrok-diskusni-forum-inetik 11 18932 02. 03. 2021, 20:48:04
Poslední příspěvek: Mar-diskusni-forum-gret
  Můj příběh Sim-diskusni-forum-eon 2 5560 23. 06. 2020, 14:11:19
Poslední příspěvek: catgir-diskusni-forum-lsilvia

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex