Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
můj psychologický výzkum + něco o mě
#9
(12. 08. 2022, 11:11:16)adevr Napsal(a): To ivana69

V pohodě,  já napsal jen svůj názor na podobné výzkumy , s ohledem na to, ze nejste ani první a asi ani poslední,  kdo zde hledá tzv. ovečky.
Zároveň  jsem připojil dovětek, že  je to každého věc,  a pokud někdo má tu potřebu  být zkoumán, tak nešť.

A nenapsal jsem nic o polovzdělancích, ale o polointeligentech.
Za ty považuji zejména lidi, co studují sociální obory, jen proto že  nejsou tolik náročné jako obory technické,  jen kvůli titulu, a snažšímu uplatnění  v budoucí práci,  která je pro společnost  pak zcela zbytečná.
Končí jako pijavice v přebujelé  byrokracii nebo v parazitických neziskových organizacích. Proplouvají velmi nízko nastaveným školním  systémem  mnohdy soukromých škol, za pomoci peněz rodičů,  a udržují se ve ,,vzdělávacím" systému,  díky  opisování, Ctrl C+ Ctrl V, a tolerancí k podvádění, která na těch školách vždy v nějaké míře existuje. Mnoho z nich postrádá  všeobecné  znalosti, a  pokud mají napsat delší text bez korekce počítače,  vymlouvají se na dyslexii, protože  se jejich psané výtvory hemží hrubými  chybami. A kniha je pro ně sprosté slovo. Tak tyhle ostudy, jsem myslel tou polointeligencí.  

Takže tolik o tom co si myslím. Je to pouze můj názor.
A zároveň nikomu nebráním se účastnit výzkumu, pokud má ten pocit a potřebu.
Někteří lidé se ,holt, hledají třeba i po padesátce...
Osobně  se však považuji za obyčejného člověka, a nemyslím si že  by mne má asexualita měla stavět někam mimo a dělat ze mne objekt, či  zrůdičku ke zkoumání.  


........................................................................

Přemýšlel jsem na tím polovzdělancem, kterého jste zmínila, jak bych ho definoval, a pak jsem si vzpomněl  že asi i takové znám.
Mám dva kamarády,  oba ve svém oboru úspěšné, jeden je inženýr ekonomie, druhý vytváří počítačové  programy, a ani jeden se příliš nevyzná v literatuře, nebo v dějepisu.  Když řeknu, že jsou v těchto oblastech tak na úrovni sedmého ročníku ZŠ, tak ,snad, i trochu přeháním. No, na střední, to co je nezajímalo vždycky nějak tzv. ,,ošulili" a na vysoké už to ke svým oborům nepotřebovali.
Nic ve zlém, to opravdu nejsou polointeligenti, jen studuji to co je zajímá. Ani já nezvládám plno oborů.  Ale jde o to, že by se mělo dbát na úroveň nutných všeobecných znalostí, a tady selhávají střední školy.
I když... vím od knihovnic,  že studentky pedagogiky hledají výtahy z knih, které by měly, v rámci studia,  přečíst. A to budou jednou ,učitelky". Spíš lenošky a podvodnice. A pak se divme...

Ale to jen tak mimo, pod čarou, úvaha v rámci prokrastinace  .

Úplně vám rozumím, i mezi studenty psychologie je běžné opisování a podvádění, což je děsivé, když si uvědomíme, že je to medicínský obor. Když se podíváte do mého profilu, tak tam najdete, že mě inspirovala kniha Richarda Feynmana You are surelly joking Mr. Feynman. Feynman, díky své zvídavosti a hravému přístupu k životu je můj velký vzor. Mám ráda i historii, právě čtu Snyderovu Cestu do neslobody.
Ohledně těch pokusných králíků, přiznám se, že mě vůbec nenapadlo (což by mělo, jako budoucího psychologa), že to někdo takhle pojme. Asi z vás mluví minulé zkušenosti, ale já asexualitu beru jako přirozený jev, který se v přírodě vyskytuje a snažím se ho jen lépe pochopit a popsat a věřím, že to pomůže i samotným asexuálům. Myslím, že v tomto případě projektujete své myšlenky na mě (omlouvám se, že jsem na vás použila Freuda  :)  )
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: můj psychologický výzkum + něco o mě - od Iva-diskusni-forum-na69 - 13. 08. 2022, 11:33:50

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Můj příběh sang-diskusni-forum-ius94 0 1639 18. 08. 2022, 21:58:20
Poslední příspěvek: sang-diskusni-forum-ius94
  Můj příběh Arch-diskusni-forum-ippus 4 8416 17. 08. 2022, 18:59:51
Poslední příspěvek: Nevim-diskusni-forum-Neznam
  Můj příběh Ilm-diskusni-forum-atar 35 47891 03. 06. 2021, 18:11:02
Poslední příspěvek: Ilm-diskusni-forum-atar
  Můj příběh? Pyrok-diskusni-forum-inetik 11 18933 02. 03. 2021, 20:48:04
Poslední příspěvek: Mar-diskusni-forum-gret
  Můj příběh Sim-diskusni-forum-eon 2 5560 23. 06. 2020, 14:11:19
Poslední příspěvek: catgir-diskusni-forum-lsilvia

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex