Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newbie
#1
Ahoj.
Vím, že tenhle dotaz tady zazněl určitě mockrát :) ale vlastně si ani nejsem jistá, že jsem asexuálka. Je mi 21 a už jsem měla poměrně hodně partnerů, ale sex mi prostě nic neříká. Mám teď přítele a skoro pořád se hádáme kvůli tomu, že já nechci a on jo. Jasně jsem často unavená z práce, nebo prostě nemám náladu to je normální, ale mě se nechce vlastně nikdy. Miluju když mě hladí na zádech u toho bych vrněla blahem, ale sex se mi prostě nějak nelíbí. Ani orální praktiky, ještě snesu líbání, ale taky to nemám ráda pořád.
Ani mi sex nechybí, vydržela bych bez něj úplně v pohodě. Vím že tohle všechno by asi mohlo znamenat že jsem asexuální, ale je v tom háček. Masturbace mi nevadí, mám ji ráda a docela ráda ji provozuju třeba i víckrát denně. Takže nevím co vlastně jsem....Uplakaný
Odpovědět
#2
Tak vitaj medzi nami. Takto ako ty, to tu ma celkom dost ludi, mna nevynimaje. Sex nie, dotyky a mazleni ano. Preto sme tu, na tomto fore a preto si tu aj ty ;) takze este raz vitaj a cit sa medzi nami prijemne :)
Odpovědět
#3
Ahoj,vítej u nás.:)
Možná by ti v tom mohl pomoci odborník,jestli jsi asexuál nebo ne.Nechci se tě nijak dotknout,ale v tvém případě by se mohlo jednat o jiný problém v tom vašem vztahu než si popisovala,tvoje "nechuť" by s tím mohla souviset.Každý je jiný,možná se mýlím ;)
Srdce Just because I can´t "do it" doesn´t mean I don´t love you. Srdce
Odpovědět
#4
Ahoj, vítej mezi námi. :) Těžko říct, jestli jsi asexuální nebo ne, ale osobně se přikláním k názoru, který napsala malacarodejnice - ale s jistotou Ti tady pochopitelně nikdo neodpoví, lepší by asi bylo obrátit se na nějakého odborníka. :)
Odpovědět
#5
Ahoj, myslím si to samé, co kolegyně výše, zmiňuješ se také, že je Ti 21 a již máš za sebou poměrně četnou sexuální zkušenost, když si představím sebe ve 21 letech, tak mi slovo sex říkalo to, co třeba rotor v motoru :D, takže si také myslím, že problém bude spočívat spíše jinde než v asexualitě. Třeba v partnerském vztahu a nebo v zatím nedostatečném prožívání vlastní sexuality. Vezmi si, že je Ti teprve 21 a vrchol sexuálního prožitku se u žen dostavuje někdy až po třicítce, do té doby nemálo žen není ani schopno dosáhnout orgasmu narozdíl od mužů, takže není ani divu, že je to tzv. ani nebaví. Čili možností je spousta a asexualita je pouze jedna z nich, ve tvém případě, zdá se mi, nejméně pravděpodobná....

Možná bych k tomu ještě dodala, že dát si od sexuality skutečně pauzu, by nemuselo být tak docela od věci. Když použiji nějaké snad vhodné přirovnání, tak ona i čokoláda ač přirozeně sladká, když se jí člověk přejí, tak ztrácí rázem svou lahodnou příchuť. Možná je tomu tak i se sexuálním soužitím a podle mého názoru by člověk hlas svého těla poslouchat měl. Člověk přece není stroj, aby fungoval "na povel", oblast sexuality nevyjímaje. Čili bych se tím být tebou nijak zvlášť netrápila, to sexuální soužití bych na určitou dobu skutečně striktně přerušila a uvidíš sama, třeba si o něj tvoje tělo časem samo řekne a chuť tak najednou přijde. A partner, pokud není sobec, pokud je, tak co s ním...., by Tě měl momentálně pochopit, zvláště, když to není navěky. Jde přece o zkvalitnění vašeho společného partnerského sexuálního soužití....sexuální soužití samo o sobě přece není jen o "onom fyzickém aktu",ale především o partnerské komunikaci, na tomto vlastně stojí a padá úplně všechno. Lidská sexualita ve své komplexnosti zahrnuje nejen tělesný, ale i ten duševně-duchovní rozměr a vždy, když člověk opomíjí něco, co je jeho nedílnou součástí, musí se to posléze, ta doba je různě dlouhá u každého..., příslušným negativním způsobem odrazit. Na tuto přirozenou zákonitost lidé zvláště dneška dle mého mnoho nemyslí, když často považují sexualitu za pouhou výkonnovou záležitost. Ale nic není realitě vzdáleno více než toto přesvědčení, takže se není ani čemu divit, když pak časem vyvstanou problémy, které takové uvažování obnáší. Ale to jen tak mimochodem....

Každopádně, partnerskou lásku lze vyjádřit i jinými způsoby než přímo sexem a vhodnou cestou je právě ta emocionální komunikace (mazlení, něžnosti....), která pak právě, je-li úspěšná, může naprosto nenuceně, přirozeně vyústit v to, co se v partnerském vztahu tak nějak očekává, tedy v sexuální akt....To je i ostatně podstatná součást sexuální terapie, "opravit" porušenou komunikaci mezi partnery, která tak často bývá přímou podstatou problémů v jejich sexuálním soužití....

Hodně štěstí Newbie! :)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex