Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po nevěře asexuální?!
#1
Ahoj... abych byla upřímná, nevím vůbec, jestli jsem tu správně nebo ne, ale už delší dobu mě trápí jeden problém a byla bych moc ráda, kdybych našla nějaké názory či rady, jak z toho ven.. a kdyby mi k tomu tyto stránky pomohly, byla bych moc vděčná...

Jaký mám problém.. Jsem již třetím rokem ve vztahu s přítelem, který mi byl nejprve dobrým kamarádem a pak se snažil víc, až mě tak nějak "ukecal", dalo by se říct... do té doby jsem nějaké vztahy měla, víceméně vážný před ním pouze jeden. I tak, s přítelem jsme se časem začli vídat čím dál tím víc a jelikož dokončil studium na VŠ, tak se ke mě nastěhoval a začal pracovat. Nevím, zda toto byla nějaká převratná událost v našem vztahu, ale čím dál tím víc začínám mít pocit, že ano.. že se naše soužití stalo spíše "spolubydlením"... přítel je hrozně fajn, moc hodný a udělal by opravdu vše pro to, abych byla šťastná... Bohužel, to je jedna z věcí, která mi na něm začíná čím dál tím víc vadit... přijde mi, že nemá vlastní názor, že na mě nedokáže zařvat nebo se prostě jen osočit, když něco provedu nebo mu řeknu... prostě nic, sklopit hlavu a dělat, že se nic nestalo... A to mě štve... :-(

Ale k věci. O co jde. Co se týče sexu, nikdy jsem s ním neměla větší problémy. Upřímně, po překonání prvotního studu jsem vždycky byla sexuální aktivnější a sex jsem si vždy užívala a nebyl pro mě problém jej mít častěji. Měla jsem ho ráda, užívala jsem si ho. Bohužel, před půl rokem jsem svému příteli byla nevěrná... stalo se to po firemním večírku, opojená alkoholem a kolegou, kterého jsem prostě chtěla. Vím, je to hrozné, sama si to vyčítám, ale v tu chvíli prostě nechtěla nic jiného, i když jsem neustále měla myšlenky na přítele a na to, že tohle mu udělat nesmím... Ale udělala. Stalo se. A od té doby mám problém. S kolegou z práce jsem to ukončila, protože jsem nedokázala být příteli dál nevěrná... stejně tak jsem ale příteli přiznala, co jsem provedla, protože jsem mu nechtěla lhát a každodenní soužití s ním bylo ubíjející... Co však mě zamrzelo - jeho reakce. Bylo vidět, že jsem jej zklamala či zradila, ale neudělal vůbec nic, neřekl ani půl slova, nic... přešel to s tím, že mi věří a doufá, že nikdy už to neudělám... A od té doby je zle.. s přítelem jsem od té doby spala asi jednou, maximálně dvakrát... už ani nevím.. On se pokouší, snaží se o kontakt, ale já záměrně chodím spát později než on (pracuji, když jde spát), nebo si čtu, nebo prostě najdu jinou výmluvu.. jen abych s ním nemusela spát... A když přece jen jsem v posteli a on se začne snažit, jsou mi jeho dotyky nepříjemné a dělám vše pro to, aby přestal (což taky do pár minut udělá, zklamaný a bez toho, aniž by dostal, co chtěl.. ). A tohle mě moc mrzí. Ztratial jsem chuť na sex, ztratila jsem chuť na přítele... nevím, jak dál, co se stalo, co mám dělat... ale vím, že mu tím moc ubližuji.. Ale i když bych sebevíc chtěla, aby si "užil", nedokážu to vydržet a stejně ho nakonec odtáhnu, aby nepokračoval. Mám pocit, že kdyby se odstěhoval a nechal mě tu samotnou, tak bych byla naprosto spokojená... nechci s ním trávit vánoční svátky, nechci aby za mnou přijel na Silvestra k mé rodině.. nechci, aby zbytečně trávil čas s někým, kdo s ním být nechce... a hlavně se taky bojím, že když přijede a bude se mnou, jen tak se to bez sexu neobejde - což musím přiznat, mě taky štve a nevím, jak se tomu vyhnout.
Nevím, co se děje.. ani nevím, jestli mi tady někdo pomůžete... snad se najde někdo, kdo zažil podobný problém... kdo by mi pomohl... jak dál... :-(

Omlouvám se za takový román, ale chtěla jsem napsat upřímně, jak to bylo a jak to cítím... :-(
Odpovědět
#2
Podvědomě chce tělo asi kolegu z práce kvůli větší razantnosti.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#3
Jako asexuálka ti můžu poradit jediné: poslouchej svoje tělo. Ono asi není náhoda, že chtělo někoho jiného než tvého přítele a od té doby už o přítele nestojí...

Tělo na rozdíl od rozumu a citů nedokáže moc lhát a často ti napovídá věci, které si sama neuvědomuješ nebo si je nechceš připustit. A když si vezmeš fakta: tvůj přítel tě svým způsobem uhnal a drží si tě tím, že se ti naprosto otrocky přizpůsobuje. Ty už delší dobu cítíš, že ti to nevyhovuje, toužíš po něčem jiném. Pak jsi tou nevěrou dala příteli opravdu silný impulz, aby se nějak vzchopil, a on tě zase zklamal. Následně jsi o něj ztratila sexuální zájem a teď už cítíš, že s ním nechceš ani trávit čas... Myslím, že tvoje tělo i emoce ti dávají naprosto jednoznačný signál, co opravdu chceš a co je pro tebe nejlepší.
Odpovědět
#4
přijde mi, že nemá vlastní názor, že na mě nedokáže zařvat nebo se prostě jen osočit, když něco provedu nebo mu řeknu...

Sama jste si odpověděla, kde je problém...
Podle mě nejde o to, že jste asexuální, ale o to, že po nevěře jste podvědomě čekala nějakou reakci a ta se neudála. Váš přítel jen stáhl ocas a srazil paty. Nereagoval. Píšete, že sklopí hlavu a dělá, že se nic nestalo. Prostě Vás nepřitahuje někdo, kdo nemá vlastní názor. Dělá vše pro to, abyste byla šťastná, ale Vy toužíte po rovnoceném partnerovi. Nepřijde mi, že by Vám jím byl. A to, že jste i přes vědomí zrady přítele vlezla do postele s kolegou v práci, jen dosvědčuje, že Vás přitahují jiné typy. Typy sebevědomé, jak píše CHFM - razantnější.
Vztah na způsob : Výdáme se, líbím se mu, on taky není k zahození, tak se ke mě nastěhuj... bydlíme spolu, proč spolu i nespat, sex máme rádi oba... UKECAL VÁS! Žádná velká láska...

Doufám, že je to srozumitelné...
A teď koukám, že s AlineDarien píšeme vlastně to samé... Podrážděný

Nějak po ránu, nestíhám číst LOL
Odpovědět
#5
(09. 12. 2011, 10:49:36)beryze Napsal(a): A teď koukám, že s AlineDarien píšeme vlastně to samé... Podrážděný
Nějak po ránu, nestíhám číst LOL

Od té doby, co jsem se dočetl, že alkohol škodí zdraví, přestal jsem číst (nejen po ránu).
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#6
No, ostatni zde uz napsali, ze tento vztah asi nema cenu dale protahovat, jen se trapite. Nebo minimalne ty. Z toho co pises, tak mi plyne, ze si pritele v podstate nevazis, resp. jsi si jim moc jista a to pro vztah neni dobre. Asi chces opravdu nekoho razantnejsiho, rozhodnejsiho, nekoho, kdo by ti vic imponoval. Jen je otazka, zda pak casem treba nebudes litovat. Razantni pritel zase muze mit tendenci vse rozhodovat za tebe atd.

Ja mam v tomhle osobni zkusenost, ze zeny nevedi, co chteji. :) Kdyz jsem zil se svoji ex a chtela jit s kamaradem treba do kina nebo do hospody, tak jsem ji klidne pustil (nebo teda ne pustil v tom smyslu, ze by se me musela dovolovat, ale proste jsem s tim nemel zadny problem). A ji se to nelibilo, jaktoze ji pustim s KAMARADEM (mysleno hlavne s chlapem), co kdyz mi bude neverna, ze nezarlim atd. Marne jsem se ji snazil vysvetlit, ze resenim neni, ze ji budu neco zakazovat, ze kdyz me bude chtit podvest, tak me stejne podvede a nic s tim nenadelam. Nakonec jsme se rozesli z jinych duvodu, to je fuk. Nicmene dneska ma pritele a ten je muj opak. Furt zarli, nikam ji nepusti atd. A vysledek? Ona skuhra, ze nikam nemuze jit, jak to predtim bylo super.... Jinak receno, predtim nadavala, ted ma opak a nadava taky.... Samozrejme, nabizi se odpoved, ze nejlepsi je zlata stredni cesta....

Takze kdyz se vratim zpet k pribehu, tak mam obavy, abys nedopadla podobne. Najdes si "razantniho" pritele a pak budes nespokojena taky. Ale samozrejme, ze to tak vubec byt nemusi, je to jen muj nazor. Ono se rika, ze zeny spis nez chlapa backoru chteji chlapa, ktery je zmlati. (samozrejme oboji brano jako extrem - ani jedno neni idealni). Ale vystihuje to smer, ze zeny (ve vetsine) touzi byt vedeny, ochranovany atd...
Kazdopadne rozhodne nejsi asexualni, jak se ptas v nazvu vlakna. Najdes si noveho pritele (snad lepsiho) a vse bude OK.
Odpovědět
#7

Od té doby, co jsem se dočetl, že alkohol škodí zdraví, přestal jsem číst (nejen po ránu).
[/quote]

Od té doby co vím, že práce člověku zkracuje život minimálně o 8 hodin denně, přestala jsem pracovat LOL
Odpovědět
#8
Ahoj.
V tvém případě nejde o asexualitu, ale prostě a jednoduše o to, že chceš někoho jiného než toho, s kým máš momentálně vztah. Což se stává běžně.
Být tebou, tak ten vztah utnu.
Odpovědět
#9
Děkuji všem za názory... víceméně teda jeden, že vztah ukončit... Ještě bych k tomu chtěla ale něco říct... Můj současný přítel je fajn - to, že je hodný - s prominutím - až je hloupý... je bohužel skutečnost. Na druhou stranu, před ním jsem měla právě trošku opak, což byl hrozný blb a nesnesla bych pomyšlení se na něj byť jen podívat.. Jenže přítel prostě - je takový, vyrůstal v takové "poklidné rodině", což mě se nepoštěstilo... možná i proto vyhledávám různé spory, konflikty, jsem holt holka hádavá a ráda řeknu svůj názor, nestydím se za něj. Já vím, že to s přítelem není někdy ideální, ale je tu problém - moje a jeho rodiny se již znají, všichni mě téměř považují za člena rodiny.. Vím, že by přítel byl skvělý tatínek mých dětí, mám pocit, že bych ani lepšího chlapa nemohla najít. Jenže prostě jsem to teď všechno nějak zničila a nejde to dál.. :-(
Co se týká kolegu z práce, je starší a sám se domnívá, že já mám ještě život před sebou a nechce mi komplikovat život svou přítomností, případně nějakým vztahem se mnou. Upřímně, jsem za to i ráda, jelikož jsem s ním sice šla dobrovolně, ale je to zvláštní - já v tu chvíli cítila spíš adrenalin, než chtíč... chtěla jsem něco zkusit, bylo to nové, nepoznanené, pro mě do té doby uzavřená kapitola. Při tom jsem měla pořád myšlenky jen na přítele, po "tom" mi bylo z mé samotné do breku... nechápala jsem, co jsem provedla a hlavně proč. Nicméně, co chci ještě říct, sex s kolegou nestál za nic.. neužila jsem si to a upřímně vím, že bych asi s ním pokračovat v tomto nechtěla.. sice mi imponuje tím, jaký je povahově, ale v tomto mám pocit, že bychom měli dřív nebo později problém... Ale sama rozumově vím, že tohle není ta cesta, kterou bych chtěla. Potřebovala bych holt, aby byl přítel fyzicky jaký je, ale povahu měl alespoň trošku od "kolegy", abych byla spokojená, chjo :-(( ... ale není vztah přece jen o kompromisech??! Nevím, upřímně mám pocit, že na žádného chlapa teď ani "chuť" nemám, nebo jak to říct... nepřitahují mě, nezajímají mě.. :-((
Odpovědět
#10
V podstatě souhlasím s výše uvedenými názory. Podvědomě už pravděpodobně dávno víš, že to není to pravé pro Tebe (nevěra měla možná ověřit, "zviditelnit" tento rozpor či snad i poskytnout reálný "rozumný" důvod ke změně).
A vidím z Tvého dalšího příspěvku, že vlastně naprosto přesně víš, co chceš (spíš co nechceš), a potřebuješ to jen odkývnout. ;)
Na všechno sis vlastně odpověděla sama (mnohdy stačí sformulovat - popsat problém a už je v tom i odpověď :) ) a přesně tak to vidím: Chvilku pauzu, udělat si v sobě pořádek (už víš, co nechceš, teď upřesnit, co by to teda mělo být)... a vydat se za tím pravým. Myslím, že se klidně můžeš řídit svou intuicí a nebrat hned prvního svolného, řiď se tím, co potřebuješ a chceš Ty, ne tím, co ostatní považují za dobré či ideální (zpravidla pro sebe :p).
Přeju hodně štěstí a síly. :)
P.S.: To, že nemáš chuť se vrhnout hned do dalšího vztahu, je podle mne naprosto přirozená reakce. Do ničeho se nenuť, ono se to časem jistě upraví. :)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex