Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moc prosím o radu / názor
#1
Ahoj všem přítomným :-)
Mám na vás prosbu. Moc prosím o váš názor. Nejsem asexuální, ale myslím, že můj manžel asi bude. Píšu ASI, protože tomu nebývalo vždy. Když jsme spolu chodili byl náš sexuální život docela pestrý. Vše se změnilo mým těhotenstvím, v tomto období se mu sexovat nechtělo. Tvrdil, že mu přijde divné dělat to, když je ve mě mimčo. To jsem v celku i chápala a rozhodně jsem ho do ničeho nenutila. Jenomže dceři už je rok a situace se zase až tolik nezměnila. Souložíme jednou za měsíc a někdy i déle. Prý je hodně unavený, někdy zase nechce vzbudit dceru (jako kdyby kromě ložnice nebyly v bytě i jiné místnosti), jindy si prý zase myslel, že se nechtělo mě.... Prostě samé fajn výmluvy, které dostávám jako odpověď pokaždé, když se zeptám, co se děje. Po porodu jsem se dostala do formy, kila navíc nejsou a jeho věrností jsem si jistá.
A teď tedy otázka na vás...."Může přijít asexualita v průběhu života, nebo jako reakce na změnu životního režimu/stylu?" Popř. jaký na takovou situaci máte názor?
Předem moc díky!!!
M.
Odpovědět
#2
To není asexualita, ale ztráta libida, která možná má souvislost s těhotenstvím, se zdravím, s věkem nebo možná s něčím úplně jiným, to asi neodhalíme. Je to nezdvořilá otázka, ale změnilo se něco fyzicky, nepřibrala jsi třeba výrazně nebo tak? Nemůže mít manžel milenku? (Zní to asi divně, ale pořád to jsou o něco lepší varianty než to, že tvůj manžel ztratil zájem o sex úplně - což nepředpokládám).
Odpovědět
#3
Nebyl náhodou přítomen u porodu? V některých případech se může stát, že muž vidí svou ženu rodit a začne ji vnímat jako matku, ale už v ní nevidí dost sexy milenku, možná to bude způsobeno právě tím.
Hojotoho!
Odpovědět
#4
O variantě milenky jsem samozřejmě taky přemýšlela, ale i kdyby mi chtěl být nevěrný a to se mi nechce věřit, tak by na ní neměl čas. Prostě by nebylo kdy. No a s tím mým přibráním...mám nahoře 1kg, což je fakt zanedbatelné. Nevím čím by to mohlo být. Mám z toho dojem, jako kdybychom si vyměnily role. Všude od svých kamarádek slýchám jak na mě manžel doráží a ony se všemožně vymlouvají, tak u nás je to naopak...
U porodu byl, ale ve snu by mě nenapadlo, že to by mohla být příčina, jestli je to tak, tak fakt nevím jak proti tomu bojovot.
Odpovědět
#5
(10. 06. 2012, 00:27:01)Sysel Napsal(a): Je to nezdvořilá otázka, ale změnilo se něco fyzicky, nepřibrala jsi třeba výrazně nebo tak? Nemůže mít manžel milenku?

Neumíš číst?
"Po porodu jsem se dostala do formy, kila navíc nejsou a jeho věrností jsem si jistá." Velmi šťastný
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#6
(10. 06. 2012, 07:37:52)Mikshee Napsal(a): U porodu byl, ale ve snu by mě nenapadlo, že to by mohla být příčina, jestli je to tak, tak fakt nevím jak proti tomu bojovot.
Zde je zřejmě zakopaný pes, asi se nevyrovnal s porodem. Dochází k tomu docela často, co jsem tak četla. V klidu to s ním prober a nedej se odbýt žádnými výmluvami. Pomůže ale asi jen návštěva u odborníka. Neutrální


Odpovědět
#7
Taky myslím, že tahle ztráta libida bude mít psychologickou příčinu. Největší oficiální asexuální fórum AVEN uvádí, že náhlá ztráta libida v dospělosti obvykle s asexualitou nesouvisí, zvlášť u lidí, kteří vedli zcela standardní sexuální život.

Kromě toho šoku z porodu, o kterém se tu mluvilo, může být příčina ve stresu. Píšeš, že manžel by neměl ani na milenku čas a vymlouvá se na únavu. Pokud je v silném pracovním stresu a ještě má doma malé dítě, možná je opravdu pod takovým tlakem, že se libido dočasně vytratilo. Přece jen, musí teď živit rodinu, je to velká zodpovědnost a velká životní změna...
Doporučuju si otevřeně promluvit, a pokud vám to nepůjde, vyhledat terapeuta. Může to vážně pomoct, mně samotné třeba terapie pomohla hodně.

Držím palce!
Odpovědět
#8
Třeba má obavu, že bys po něm chtěla druhý dítě :-p
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#9
Ahoj, já si také myslím, že to bude z větší části zapříčiněno těhotenstvím a porodem, chce tomu dát asi čas, ono, i když se rodiče na dítě těší, přesto je to určitý šok, být ze dne na den rodičem. Pro oba. :) Někdy také ti muži se cítí poněkud odstrčení, když je žena zavalena celodenní péčí o dítě...chce si najít tu a tam i čas pro něj, aby nás vnímali nejen jako matku, ale také jako manželku. Já jsem také nedlouho po porodu a momentálně od rána v nemocnici, první zatěžkávací zkouška pro miláčka....jednoduše bych tomu dala čas a uvidíš, nějakou terapii bych volila až, kdyby se situace dloho neměnila....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#10
V jednom článku o účasti mužů u porodu bylo jako jedno z "bodů proti" uvedené něco ve smylu "Muž pak může přestat vnímat svou ženu jako sexuální objekt". V jiném článku to bylo dokonce ještě dále rozvedné - zatímco pokud muž jen sedí vedle ženy a drží jí za ruku, zatímco lékařský tým pracuje na druhé straně za zástěnou, není pravděpodobné, že by tento případ nastal.

Pokud se ale zůčastní porodu jako by natáčel dokument pro Nationa Geographics a na vlastní oči vidí oslizlé a zkrvavené dítě deroucí se z míst, které měl před tím spojené s činnostmi zcela jiného druhu, tak je možné, že tato část jeho ženy pro něj bude už navždy pouze "výrobník dětí".
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Nejsem v názvech moc dobrá, pardon A-diskusni-forum-ni 17 25622 30. 05. 2020, 15:06:21
Poslední příspěvek: Gin-diskusni-forum-ger
  Nejsem v názvech moc dobrá, pardon A-diskusni-forum-ni 0 3428 29. 04. 2020, 18:45:10
Poslední příspěvek: A-diskusni-forum-ni
  Prosim o Vas nazor, drive nez oslovim erudovaneho odbornika) han-diskusni-forum-anas 5 14705 08. 08. 2017, 23:40:42
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  Tak trochu zpověď a žádost o radu.. Te-diskusni-forum-rra 6 15470 25. 05. 2017, 00:13:20
Poslední příspěvek: Te-diskusni-forum-rra
  vas nazor ? Ni-diskusni-forum-kča 15 30251 06. 01. 2015, 19:08:19
Poslední příspěvek: Ni-diskusni-forum-kča

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex