Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sexuológovia uznali štvrtú sexuálnu orientáciu
#11
(24. 08. 2012, 13:47:53)Nela Napsal(a): jaká je vlastně hranice mezi tzv.romantickou přitažlivostí a fyzickou, je-li vůbec nějaká, byla tu anketa, kam by byli zdejší členové schopni zajít v rámci partnerství a některé vzájemné sexuální praktiky a jejich akceptace se tam také objevily...podle mne čistá nepřitažlivost k žádnému pohlaví neexistuje....

Naše zkušenosti dokazují, že ta hranice je velmi nejasná. Jak se říká, suchá je teorie, zelený strom života :-) I heterosexuálové občas zažijí nějakou nejasnou přitažlivost ke stejnému pohlaví, která je zmate. Myslím, že lidi s dokonale čistou orientací existují jen na papíře, podstatné je, k čemu se cítíš nejblíž, co nejlépe zapadá do celkového charakteru tvé osobnosti. Orientaci ti nemůže určit nikdo zvenčí, každý si ji v rámci sebepoznání určuje sám.

Právě proto, že sexualita (jak jsem ji výše definovala) je nedílnou součástí každého člověka, musí nutně nějak vstupovat i do jeho vztahů. Já třeba nevnímám své intimní přátele sexuálně po stránce přitažlivosti, ale pořád je vidím jako muže a ženy, protože oni tak sami sebe taky vidí... Už to samo o sobě je sexuální.
Odpovědět
#12
AD: Rozlišuješ je podle pohlaví (v angl. sex). Není to tedy tvoje sexuální orientace. Samo slovo .........sex........ má mnoho významů, ale samo znamená . A lidé pod pojmem sex vidí především sexuální činnost.Velmi šťastný
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#13
(24. 08. 2012, 13:47:53)Nela Napsal(a): ...podle mne čistá nepřitažlivost k žádnému pohlaví neexistuje....anebo ano, ale takový člověk by vlastně neměl vůbec mít touhu mít, hledat protějšek....jakákoliv komunikace s člověkem jakéhokoliv pohlaví s partnerským podtextem přece sexuální podtext má, o tom jsem přesvědená....

To se mi zdá až moc freudovské. A pokud už, určitě ne u psané komunikace, tam si dnes člověk nemusí být jist, jestli je na "druhém konci drátu" člověk nebo stroj ... nebo pes :-)
Odpovědět
#14
Zdá se, že ta kniha už je na světě: http://www.amazon.com/Understanding-Asex...1442200995

Snad ji brzo budu mít k dispozici a poreferuju.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex