Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BOHUŽEL SI NEVYMÝŠLÍM
#11
Doporučuju pročíst si příspěvky v Uvítacím koutku, tam lidi nejčastěji popisují, jak si svou asexualitu uvědomili, co prožívají. Je tu někde i vlákno o dědičnosti, která ale není prokázaná ani u heterosexuality, takže je dost zbytečné nad tím dumat :-)

Argument, že máš hledat příčiny v dětství, je pro mě asi stejně praktický, jako že máš hledat příčiny ve svých minulých životech. Můžeš to zkusit a spousta lidí tam třeba i něco najde, ale jen tak, že sami uvěří, že tu pravou příčinu našli, protože zvenčí ti ji nikdo stejně nepotvrdí. Jenže rozdíl je, odhalit příčinu a nějak to aplikovat coby léčbu a svůj stav změnit. Terapie, kde si člověk jen uvědomí příčinu svého problému, je stejně téměř k ničemu, když nenajdeš způsob, jak to poznání promítnout do svého reálného chování. Pokud to nejde, pak by cílem terapie mělo být smíření se stávajícím stavem a jeho co nejpozitivnější prožití. Nevím, proč zrovna áčka by měla být jediná, kdo se se svým stavem nikdy smířit nesmí.

Spousta asexuálů má nějakou teorii, proč jsou asexuální. Někdo jich má i několik. Ale obvykle si zároveň uvědomujeme, že i kdyby ta teorie stokrát byla pravdivá, na samotné naší asexualitě to vůbec nic nemění.
Odpovědět
#12
Ahoj Nelo,
snad si nás, díky mé přezdívce, nebude nikdo plést.

Pro upřesnění - já na své situaci chci měnit jen jedno. Bytostně potřebuju člověka, který by mě měl rád.
Před dvěma lety jsem nalila manželovi čistého vína. Jasně, myslel si, že mám někoho jiného. Pak ho možná i napadlo, že jsem lesba?
No, byl vedle jak ta jedle.
Naivně jsem se domnívala, že můžeme bez sexu existovat v partnerském soužití i nadále. Realita je bohužel jiná. Manžel je podrážděný a chová se ke mně hůř, než k onuci. Na jednu stranu ho chápu, jenže dělat s tím nic nemohu.
Nechci se o tom do detailů rozepisovat, snad někdy jindy.
Proč jsem kdysi souložila s x chlapy? Odpověď je trapná, ale bohužel pravdivá.
Nechtěla jsem přijít o lásku, nechtěla jsem aby mě opustili. Láska bez sexu? Myslela jsem si, že to k tomu prostě patří a nic s tím nenadělám.
Může asexuála někdo milovat? Asi jen jiný asexuál, že?
No, neradostné vyhlídky.

Ještě něco bych vám chtěla napsat.
Já si myslela, že když mám parťáka, přítele, kamaráda, manžela a milence v jednom, tak když z našeho vztahu zmizí sex, ubyde jen ten milenec.
Nikoliv.
Zmizel parťák, přítel, kamarád a zůstalo mi razítko v občance.
Nebude sex?
Tak nebude nic.
Nebude slušné chování, nezajímáš mne, opovrhuju tebou....
Už tě ani nepozdravím, okem na tebe nepohlédnu, prstem se tě nedotknu. Nechceš si to drahá s tím sexem rozmyslet????
Ne? Tak to teprve poznáš, zač je toho loket.
Odpovědět
#13
Uh oh, to je drsné. Ale bohužel se to ve vztazích asexuál/sexuál velice často stává, i když někdy si přece jen partneři dokážou zachovat nějaký hezký vztah (ačkoli se obvykle rozejdou).

Áčka si zkrátka musí hledat partnery velice opatrně, buď mezi sebou, nebo aspoň mezi lidmi, kteří jsou taky nějak jinak naladění než většina. Spoléhat na sílu zamilovanosti se tu bohužel nedá, to pomůže třeba ze začátku, ale dlouhodobě to udržet je nadlidský výkon.

Ono se říká, že láska hory přenáší, ale nějak jsem si nevšimla, že by v reálu hory nějak často měnily místa na mapě ;)
Odpovědět
#14
(21. 09. 2012, 22:18:26)Nel Napsal(a): Ještě něco bych vám chtěla napsat.
Já si myslela, že když mám parťáka, přítele, kamaráda, manžela a milence v jednom, tak když z našeho vztahu zmizí sex, ubyde jen ten milenec.
Nikoliv.
Zmizel parťák, přítel, kamarád a zůstalo mi razítko v občance.
Nebude sex?
Tak nebude nic.
Nebude slušné chování, nezajímáš mne, opovrhuju tebou....
Už tě ani nepozdravím, okem na tebe nepohlédnu, prstem se tě nedotknu. Nechceš si to drahá s tím sexem rozmyslet????
Ne? Tak to teprve poznáš, zač je toho loket.

Ahoj Nel,
kdyby to šlo tak lehce rozdělit, nebo sex oddělit, a kromě milence by mohlo zůstat všechno ostatní, bylo by to o dost snažší. Jenže 'sexuálové' většinou nedokáží sex oddělit od celkového prožívání vztahu a lásky a to je naše přirozenost, stejně tak, jako je přirozené pro asexuála sex nepotřebovat. Nechci tím ospravedlňovat, jestli se k tobě manžel chová špatně, jen poukázat na to, že i na druhé straně můžou být pocity frustrace, zlosti, nemilovanosti, nízkého sebevědomí a bezmocnosti a to pak ovlivňuje celý vztah. Zkoušeli jste si to spolu všechno vyříkat? Ví manžel o asexualitě?
Odpovědět
#15

Ahoj Nel,
kdyby to šlo tak lehce rozdělit, nebo sex oddělit, a kromě milence by mohlo zůstat všechno ostatní, bylo by to o dost snažší. Jenže 'sexuálové' většinou nedokáží sex oddělit od celkového prožívání vztahu a lásky a to je naše přirozenost, stejně tak, jako je přirozené pro asexuála sex nepotřebovat. Nechci tím ospravedlňovat, jestli se k tobě manžel chová špatně, jen poukázat na to, že i na druhé straně můžou být pocity frustrace, zlosti, nemilovanosti, nízkého sebevědomí a bezmocnosti a to pak ovlivňuje celý vztah. Zkoušeli jste si to spolu všechno vyříkat? Ví manžel o asexualitě?
[/quote]

O všem, co jsem na této diskuzi psala, manžel ví od začátku našeho vztahu. Slovo asexuál u nás nepadlo. Obávám se, že by mi to manžel ani nevěřil.
Jsme spolu 15 let a nějakých 10 let sex podle něj fungoval. Já si to nemyslím. Prostě 3x měsíčně něco bylo, ale já to brala tak, že nechci manžela ztratit, miluju ho a tak se holt přemůžu.
Jednoho dne jsem si ale řekla, že končím. Že už zkrátka začínám mít z toho přetvařování pěkné depky.

Manžel mi stále nahlíží do telefonu i mailů. Asi hledá milence, kterého opravdu nemám a mít nebudu.
Na druhou stranu chápu, že ženská se dvěma dětmi, které manžel po x letech oznámí, že je homosexuál, zažívá něco podobného.
Zkrátka tomu odmítá uvěřit, protože z jejího pohledu bylo vše o.k.
Jeden ( možná zajímavý) postřeh.
Čím víc času uplynulo od mé poslední soulože, tím méně si sexuální život dokážu představit.
Jo, chtěla bych usínat s někým v objetí, chtěla bych někoho držet za ruku, ale to je science fiction.
Odpovědět
#16
Možná, že kdyby manžel o asexualitě věděl, dokázal by líp pochopit tvoje pocity a třeba by si uvědomil, že není chyba na tvojí straně, ani na jeho, ani ve vztahu, jen, že to tak prostě je. Třeba by nebylo od věci, ukázat mu tuhle nebo jinou stránku.

Jestli podle něj sex 10 let fungoval a pak najednou ne, tak logicky hledá nějakou příčinu a asi si nechce připustit, že pro tebe to nefungovalo nikdy (jestli to ví?).
Každopádně, vyříkat si, jak se věci doopravdy mají, nemůže být na škodu. Ze začátku to může být nepříjemné, ale ve výsledku stejně nic jiného nezbývá.
Odpovědět
#17
(22. 09. 2012, 11:34:42)averys Napsal(a): Možná, že kdyby manžel o asexualitě věděl, dokázal by líp pochopit tvoje pocity a třeba by si uvědomil, že není chyba na tvojí straně, ani na jeho, ani ve vztahu, jen, že to tak prostě je. Třeba by nebylo od věci, ukázat mu tuhle nebo jinou stránku.

Jestli podle něj sex 10 let fungoval a pak najednou ne, tak logicky hledá nějakou příčinu a asi si nechce připustit, že pro tebe to nefungovalo nikdy (jestli to ví?).
Každopádně, vyříkat si, jak se věci doopravdy mají, nemůže být na škodu. Ze začátku to může být nepříjemné, ale ve výsledku stejně nic jiného nezbývá.

Averys,
pochopit mé pocity a uvědomit si, že chyba není na mé straně?
Neznám člověka, který by k tomu takto přistupoval, byť bych mu nalila čisté víno. Manžel není vyjímkou.
Reakce kamarádek?
Chceš být zajímavá?
Tak se překonej.
Najdi si milence, který ví, kam sáhnout.
Tohle se stát mně, tak se raději zabiju.
To seš něco jako impotent?
Jak dlouho si to bude tvůj manžel dělat sám? Je mi ho líto.
Hele, pojď s náma na grupáč a změníš názor.

Mám pokračovat? Snad ani ne.
Odpovědět
#18
(22. 09. 2012, 19:04:25)Nel Napsal(a):
(22. 09. 2012, 11:34:42)averys Napsal(a): Možná, že kdyby manžel o asexualitě věděl, dokázal by líp pochopit tvoje pocity a třeba by si uvědomil, že není chyba na tvojí straně, ani na jeho, ani ve vztahu, jen, že to tak prostě je. Třeba by nebylo od věci, ukázat mu tuhle nebo jinou stránku.

Jestli podle něj sex 10 let fungoval a pak najednou ne, tak logicky hledá nějakou příčinu a asi si nechce připustit, že pro tebe to nefungovalo nikdy (jestli to ví?).
Každopádně, vyříkat si, jak se věci doopravdy mají, nemůže být na škodu. Ze začátku to může být nepříjemné, ale ve výsledku stejně nic jiného nezbývá.

Averys,
pochopit mé pocity a uvědomit si, že chyba není na mé straně?
Neznám člověka, který by k tomu takto přistupoval, byť bych mu nalila čisté víno. Manžel není vyjímkou.
Reakce kamarádek?
Chceš být zajímavá?
Tak se překonej.
Najdi si milence, který ví, kam sáhnout.
Tohle se stát mně, tak se raději zabiju.
To seš něco jako impotent?
Jak dlouho si to bude tvůj manžel dělat sám? Je mi ho líto.
Hele, pojď s náma na grupáč a změníš názor.

Mám pokračovat? Snad ani ne.

Sama s tím pochopitelně zkušenost nemám, ale myslím, že tady spousta asexuálů může potvrdit, že když dotyčným vysvětlíš, co asexualita je, je celkem dobrá šance, že tvoje pocity uznají, alespoň někteří určitě (i když třeba ne úplně pochopí). Já mám opačný problém, můj přítel (možná asexuál) nechce o asexualitě nic slyšet a bere to jako svoji chybu. Někdy to prostě chce jen čas.
Odpovědět
#19
(21. 09. 2012, 22:18:26)Nel Napsal(a): Ahoj Nelo,
snad si nás, díky mé přezdívce, nebude nikdo plést.

Pro upřesnění - já na své situaci chci měnit jen jedno. Bytostně potřebuju člověka, který by mě měl rád.
Před dvěma lety jsem nalila manželovi čistého vína. Jasně, myslel si, že mám někoho jiného. Pak ho možná i napadlo, že jsem lesba?
No, byl vedle jak ta jedle.
Naivně jsem se domnívala, že můžeme bez sexu existovat v partnerském soužití i nadále. Realita je bohužel jiná. Manžel je podrážděný a chová se ke mně hůř, než k onuci. Na jednu stranu ho chápu, jenže dělat s tím nic nemohu.
Nechci se o tom do detailů rozepisovat, snad někdy jindy.
Proč jsem kdysi souložila s x chlapy? Odpověď je trapná, ale bohužel pravdivá.
Nechtěla jsem přijít o lásku, nechtěla jsem aby mě opustili. Láska bez sexu? Myslela jsem si, že to k tomu prostě patří a nic s tím nenadělám.
Může asexuála někdo milovat? Asi jen jiný asexuál, že?
No, neradostné vyhlídky.

Ještě něco bych vám chtěla napsat.
Já si myslela, že když mám parťáka, přítele, kamaráda, manžela a milence v jednom, tak když z našeho vztahu zmizí sex, ubyde jen ten milenec.
Nikoliv.
Zmizel parťák, přítel, kamarád a zůstalo mi razítko v občance.
Nebude sex?
Tak nebude nic.
Nebude slušné chování, nezajímáš mne, opovrhuju tebou....
Už tě ani nepozdravím, okem na tebe nepohlédnu, prstem se tě nedotknu. Nechceš si to drahá s tím sexem rozmyslet????
Ne? Tak to teprve poznáš, zač je toho loket.

Nel, v prvé řadě, cítím s Tebou.....potřeba lásky, vztahu, objetí...ach, jak já se natrápila....ještě, že mám poměrně pozitivní náturu od přírody, a tak nějak vždy věřím, že z toho všeho vzejde nakonec to lepší....;)

Jinak myslím, že i averys udělala dobře, že to vzala i z té druhé strany, sexuální....i sexuální lidé přece cítí, mají své potřeby....které většinou bývají v tom asexo-sexuálním vztahu nějak frustrovány...

...v čem já vidím základní potíž, to je v komunikaci mezi lidmi a ta se zdaleka netýká jen sexu, problémy v rámci této, zvláště v dnešní společnosti, se vyskytují v mnoha oblastech lidského činění....způsob komunikace a její uchopení, jak ji zvládám vzhledem k sobě a druhému se v mnohém odvíjí od toho, jak vnímám svět, jak k němu přistupuji, k životu....když budu více-méně sobecky zaměřen, tak se budu dožadovat uspokojení té své potřeby za každou cenu, ať jsem na té či oné straně, sexuální či asexuální.....pocity, prožívání partnera? To je přece druhotné, já, já, jenom já....čili, tak nějak vidím i výpovědi lidí, které zmiňuješ ve svém posledním příspěvku, asi jsou orientováni velmi jen k sobě, soudobě, neseni společenským proudem a myslet nebo alespoň se zamyslet trochu jinak než z té většinové perspektivy je asi ani nenapadne....

Tedy i ta sexualita a přístupy k ní jsou jen výsledkem nějakého společenského vývoje, zaměření doby....osobně, to, co kolem sebe v té sexualitě převážně vidím, v mnohém nepovažuji za normu.....netoužím se tedy ani nějak více srovnávat, i když se jistě zamyslím..., se standardně zaměřeným sexuálním okolím....
To vše říkám jen proto, aby ses tolik netrápila a zkusila se zamyslet i z této strany, proč třeba to vzájemné pochopení ani není příliš možné....reálné...

....vím, teorie. Praxe je taková, že se nyní asi trápíš, v podstatě kromě výše uvedeného zamyšlení ani nevím, co poradit. Kdybys byla ochotna k nějakému kompromisu v manželství, přijatelnému pro oba, byly by tu perspektivy, takto, když jsi se rozhodla sexuální soužití ukončit....nevím, myslím, že pro sexuála tohle bude dlouhodobě neudržitelné. Zvlášť pro sexuála, který myslí standardně. Celibát v případě sexuálního člověka je možný, to by u vás jedině bylo možným "řešením", ale na to musí být ten člověk osobnostně, duchovně natolik vyspělý, aby jej unesl. Takových lidí není moc. Tady na asexuálu funguje seznamka, tak jedině zkusit to časem zde? Nevím, jak jsi zaměřená výlučně, ale asexuálové se ještě člení na romantické, aromantické....atd., dle toho pak přistupují ke vztahu, jak jej obecně pojímají, doporučuji pročíst si k tomu fórum, snad se trochu v tomto zorientuješ.

Nel, přeji Ti mnoho štěstí, ať již Tvá situace dopadne jakkoliv, abys v ní nakonec našla ten svůj určitý klid a štěstí. Ze srdce Ti to přeji, jelikož také jsem si v minulosti prožila to své...
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#20
(21. 09. 2012, 21:23:43)AlineDaryen Napsal(a): Spousta asexuálů má nějakou teorii, proč jsou asexuální. Někdo jich má i několik. Ale obvykle si zároveň uvědomujeme, že i kdyby ta teorie stokrát byla pravdivá, na samotné naší asexualitě to vůbec nic nemění.

Tohle je celkem důležité, je úplně jedno proč, ale je to tak. A pro mě nové uvědomění je to že to není nic špatného. Určitě se bude líp žít lidem se stejným vyznáním víry (než kdyby v jedne rodině byl žid a muslim), tak i dvou asexualům. Zároveň tu někde padla věta o tom milování jeden k druhému a tím více se vzdaluje myšlenka na společný sex. Tak to vidím stejně navíc vím, že by se i celý vztah pokazil.
Je to něco jako, když máte kamarádku (v případě žen kamaráda) a dojde z hlediska různých okolností ke styku. Tim se hned kamarádství posunuje jinam, spíš bych řekl že odpadne úplně.

Nekonečná touha po opětování náklonosti k druhé osobě je mnohem víc, než krátkodobá tělesná potřeba i když v případě sexuálu opakující se.
S tim se da vystačit i celý život.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex