Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Som asexuál?
#1
Ahojte Som obyčajný bežný 21 ročný chalan, ktorého však trápi taký jeden menší problém

Môj prípad je tak trošilinku špecifický a neviem, či sa môžem teda k asexuálom radiť alebo nie a na tomto fóre dúfam,že sa túto odpoveď dozviem.

Hneď na úvod musím povedať, že opačné pohlavie ma vždy priťahovalo, ako po telesnej tak i duševnej stránke, takže som nemal dôvod...nejak si pochybovať o tom, že by mal byť niekde problém...libido tak isto bolo v poriadku, čiže všetko klapalo tak ako malo...

no a našiel som si samozrejme frajerku...myslím, že celkom normálna a prirodzená vec...tak isto sa ničím nelíšiaca vec od štandardu...samozrejme..došli sme aj postupne k milovaniu...no a tu nastal kameň úrazu..

kým sme sa bozkávali, maznali, objímali, bolo to krásne...ako už došlo na ten samotný akt...neviem...prišlo mi to strašne...zvláštne?? a divné?? robiť takéto niečo?? prečo?? však to nemá žiadne rácio...proste som mal pocit, že to pekné bolo zrazu preč...a ostalo len nejaké mne nehovoriace pohyby.

Skúšali sme to ptm opakovane...aj keď predohra bola ešte pekná, ale to potom mi vždy prišlo rovnako...ako keby som vtedy necítil ten cit...proste mi to prišlo strašne nepríjemné...proste pohyby dopredu a dozadu...

To bolo v čase, keď som mal 19 rokov. Samozrejme, že už s tou babou nie som (ďalší dôvod, prečo u mňa nastal odpor voči sexu je ten, že kvôli takej veci, ktorá mne osobne vôbec nesúvisela s láskou, pretože viem, aké pocity som pritom prežíval a viem, že pritom konkrétnom styku to už o láske nebolo) ma v podstate vymenila za iného, ale zase...nezazlievam, je s ním už rok aj dačo...asi to tak malo byť. Ďalší dôvod je preto, že asi po tej udalosti som si začal všímať, že všade kam sa pozrieme, je len sex, sex a sex...a proste...z niečoho...čo by malo byť za 4 stenami sa stalo denno - denné bombardovanie.

Problém je však v tom, že sebauspokojovanie aj naďalej zostalo, nie často, ale občas áno v rámci uvoľnenia...a vtedy mám myšlienky sexuálneho charakteru..aj to, ako by som s nejakou babou ten sex mal...ale opäť pred nedávnom som mal možnosť to skúsiť...a vrátili sa mi moje staré pocity pritom..

Takže tým, čo to dočítali, až sem, chcem poďakovať :))

A teda otázka: môžem sa považovať za asexuála, aj napriek tomu, že ma iné pohlavie priťahuje, či telesne aj duševne, avšak ten konkrétny pohlavný styk mi je nepríjemný?

ďakujem za akúkoľvek radu, odpoveď.
„Život je smrteľná choroba prenášaná sexom.“
R. D. Laing
Odpovědět
#2
Na tohle ti nikdo přesně neodpoví. Každý má jiný názor. Dle mě jsi asexuálem, pokud se tak cítíš, vzhledem k tomu, že každý potřebuje sex, heterosexuál, homosexuál, bisexuál, či jiné zajímavé orientace, tak za asexuála bych považoval každého, kdo nechce sex z psychického důvodu (a není to jen dočasné).
Představovat si sex při masturbaci je také něco jiného, než skutečný sex.
„Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nedělali nic.“ - Edmund Burke
Odpovědět
#3
Ja v tvem pripade nevidim celkem nic specifickeho - podle toho, co pises, to vypada, ze jsi asexual, a to s asi celkem castym pribehem asexuala, pokud jde o sex. Vcetne toho, ze te jinak holky pritahujou. Tak mezi nami vitej :-)
Laissez-faire...
Odpovědět
#4
Jsme na tom podobně a o sobě si myslím, že sem patřím. Takže Ty taky :-)
Odpovědět
#5
ďakujem pekne za vaše odpovede :))

Do istej miery sa mi uľavilo, pretože viem, že už niekam patrím a že to nie je nejaká...ako to nazvať...len môj problém...aj keď je otázka, či sa to ako problém dá nazvať :) to už záleží od uhla pohľadu.

Avšak by som sa Vás chcel spýtať...ako sa vy vyrovnávate s tými reakciami, keď niekomu poviete, že ste asexuál??? Problém je, že keď som sa zdôveril kamarátke s tým, že u mňa je to tak ako to je..začala ma vehementne presviedčať...že z toho buď vyrastiem, nemám dosť skúsenosti, alebo som "mimo realitu bežného sveta"...
proste som mal pocit, že to nevedela pochopiť...čo prežívam, a čo zažívam...tak isto som jej povedal, že proste pre mňa by mohol vzťah fungovať krásne aj bez sexu...myslím, že moja predstava vzťahu sa ničím nelíšila od bežných predstáv...až na ten sex...a na to mi odpovedala, že to nie je vzťah, to je len a iba kamarátstvo..no a keď som jej povedal, že proste deti nechcem mať, tak doslova sa na mňa oborila, čo som to za človeka, že nechcem mať deti a že rozmýšľam absolútne nelogicky..a to si priznávam, že sex má pre mňa jedine význam vtedy, keď je za účelom plodenia detí, inak v ňom nevidím zmysel...a vtedy sa na mňa neskutočne osopila...že takto si ja nikdy nenájdem plnohodnotný vzťah

a ďalšia vec je tá, že časom...možno pri nejakej by to aj možno šlo..neviem..ale skôr si myslím, že nie..ale dávam tomu tak 10%...problém však je v tom, že čím viac sa rozprávam s chalanmi/babami, tým väčší odpor k tomu dostávam..
ani jedna debata s chalanmi nie je bez toho, aby sa tam ten sex proste nejak nezamontoval...a keď mňa začnú tlačiť do toho, že s ktorými by som proste chcel mať sex (takmer nikto netuší, čo som, kto som, pretože všade doteraz tvrdím, že som heterosexuál, bojím sa reakcie okolia), tak sa mi čím ďalej, tým viac zdvíha z toho žalúdok a príde mi to nechutné

rovnako je to aj v prípade, že mi hovoria baby (mám prevahu kamarátiek, s chalanmi som si nikdy tak nerozumel, ako s babami), že sa rozpadol pár len preto, lebo nebol dobrý sex...a čo to duševné spojenie, čo to vzájomné vyššie spojenie dvoch duší??? a práve kvôli tomu zaniká aj strašné množstvo manželstiev...pre mňa kvôli tak iracionálnej a nepodstatnej veci ...a preto som momentálne v stave, že sa mi znechutil už úplne...a neviem, či dakedy sa vôbec dostanem k tomu, že by som ho chcel..možno keby tá baba bola výnimočná..ale to by naozaj musela stáť za to...

Takže ešte ako doplnok k tomu pôvodnému topicu...vedeli by ste mi poradiť, ako sa vyrovnať najmä s tým, že Vás ľudia nedokážu prijať a nemyslia si o Vás práve najlepšie veci??
„Život je smrteľná choroba prenášaná sexom.“
R. D. Laing
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Som tu nová kla-diskusni-forum-risa 1 6752 25. 03. 2019, 16:41:06
Poslední příspěvek: art-diskusni-forum-3mis
  Som asexual? Nex-diskusni-forum-ter 2 7210 27. 11. 2018, 22:09:11
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
Rainbow Som zmätená rainbow-diskusni-forum-shit_sia 2 6897 09. 05. 2017, 22:28:22
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Som Niekto a som tu nový! Nie-diskusni-forum-kto 15 31281 09. 04. 2017, 21:01:26
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Uf, a som tu Lav-diskusni-forum-onna 2 8702 04. 03. 2017, 21:59:56
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex