Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexuál? Možno...
#1
Ahoj,

To či som asexuál alebo nie, s istotou povedať nemôžem (hoci sa tak sám označujem a mám pocit, že to na mňa sedí najviac). Aby som nejak zhrnul svoj príbeh či "skúsenosti," v tejto oblasti. Môžete ma posúdiť ak chcete :)

Mám 25 rokov a nikdy som nemal dievča, nikdy som sa so žiadnou ženou nedržal za ruku a nikdy som sa nebozkával a nikdy som - šok! - nemal sex :) Dosť dlho som sa kvôli tomu trápil, pretože som videl, že všetci okolo mňa randia a vymetajú bary. Mňa to však nikdy nelákalo. A popravde, vôbec mi nevadilo, že som single. Trápil som sa len kvôli tomu, že som to videl všade okolo, bral som to ako nejakú normu a keďže som nejak nezapadal, bol som zmätený a v depresiách, že prečo všetci okolo skúšajú, majú vzťahy ale ja nie? Robia to všetci, takže to tak je asi správne, že? ...a podobné myšlienky.

Napokon sa to upravilo, keď som sa dostal na vysokú, ktorú som chcel a ktorú snáď v lete dokončím :).

Povedal som si, že okej, nechám tomu čas. A keď niečo príde, tak to príde. Nejaký stimul, podnet. Žiadne partnerské vzťahy som však nevyhľadával a ani nevyhľadávam, nikdy som za tým cielene nešiel. Proste ma to nezaujíma. Dokonca ani taká trápna vec, že "poďme spolu do kina," - ja najradšej všade chodím sám. Dokonca sa nerád objímam, nie som rád keď sa ma dotýka niekto iný. Kamaráti mi hovoria, že som strašný asociál a majú asi pravdu :) Viacero ľudí mi ale tiež povedalo, že som veľmi introvertný a emocionálny človek.

Vždy som bol viac-menej samotár, stačilo mi pár kamarátov a moja rodina, bavili ma veci ako film, literatúra, umenie vôbec. Tomu sa vlastne aktívne venujem dodnes, píšem, dokonca som pár vecí publikoval v lit. časopisoch, čítam (teraz už najmä poéziu), zaujíma ma výtvarné umenie, celkovo som dosť knihomoľ a čítanie a písanie pre mňa predstavuje asi najzmysluplnejšie strávený voľný čas. Je to niečo čomu venujem skoro všetku energiu a na čom mi fakt záleží.

Nemôžem však povedať, že by som nemal absolútne žiadny "sex drive." V puberte som samozrejme mal sexuálne fantázie a masturboval. To mi v zásade ostalo. Fantázie ustúpili, potreba masturbovať je však pravidelná, i keď nie nejak extra častá, takže si ako stimul občas pozriem nejaké príslušné video :)
Tú aktivitu však vnímam skôr ako niečo, čo ma upokojí, čo ma zbaví stresu. A lepšie sa mi potom spí :) Nemám vôbec chuť posúvať to niekam "ďalej," smerom k iným ľuďom napr.

Ale či som asexuál, alebo nie, povedať neviem. Občas sa tak cítim na 100%, občas nie. Čo sa tých vzťahov týka, vôbec ma nelákajú a nevidím v tom nič dvakrát príjemné. Kamarátstvo, hej. Ale dokonca aj tam mám nejaké limity, za ktoré nejdem. Proste: som rád, keď som pánom svojho času, mám čas na všetko čomu sa skutočne chcem venovať, svojim koníčkom, škole apod. Možno to je egoistické, ale holt, tak to je.

Takže, to by bolo. Snáď to nebude moc nudné,
ale je fajn to takto spísať.

pozdravujem
Avathar
Odpovědět
#2
(18. 01. 2015, 21:27:14)Avathar Napsal(a): Mám 25 rokov a nikdy som nemal dievča, nikdy som sa so žiadnou ženou nedržal za ruku a nikdy som sa nebozkával a nikdy som - šok! - nemal sex :)

Šok by to byl pro "normální" populaci. Tady to je jen "Vítej v klubu" :-)

(18. 01. 2015, 21:27:14)Avathar Napsal(a): Povedal som si, že okej, nechám tomu čas. A keď niečo príde, tak to príde.

Pokud to nepřišlo v pětadvaceti, tak to nejspíš už nepřijde.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex