Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muj vztah s NIM!!!!
#21
No, po tom druhém příspěvku co jsi dopsala, to každopádně vypadá, že stejně půjdete od sebe...
Jen záleží na tom kdy a jak moc to koho bude bolet. O tom zkus přemýšlet.
A to že si matinka bude připadat jako vítěz, by jsi ji měla přát. Ať si ho nechá, puclíka...Vždyť se ti otevřou nové možnosti...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#22
(03. 03. 2015, 22:00:17)Ykka Napsal(a): Otázka je, zda není přínosnější mít zkušenosti z neperspektivního vztahu, než „promarnit“ život nerušenou samotou. Konkrétně v tomto případě ve mně slečna vzbuzuje dojem, že si je moc jistá svou přitažlivostí a vyžaduje odpovídající reakci od okolí.

Neperspektivní vztah je dobrý pro to, aby si člověk vážil a budoval ty nadějnější. Nebo byl čas okusit další slepé uličky. S délkou všeho špatného se to však nemá přehánět.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#23
Jestli nebude spíš dlouhá samota asi tak stejně užitečná jako slepé uličky nevydařených pokusů o vztah. Pokud zkušenost je to, co dostáváte, když hledáte něco jiného, pak mám pocit, že se stávám poslední dobou velice zkušeným.
Odpovědět
#24
Nic se nemá přehánět. Samota i střídání vztahů člověka nějak formuje. Důležitý je se někam vždy posouvat, nedělat stejný chyby, nepřemáhat se, ladit efektivitu s dobrým pocitem.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#25
(04. 03. 2015, 00:49:15)ChildFreeMan Napsal(a): Nic se nemá přehánět. Samota i střídání vztahů člověka nějak formuje ...

Přesně tak, proto je Uměřenost* jedna ze sedmi cností. Když bude někdo stále střídat vztahy, nebude mít šanci naučit se vztah udržet. Kdo zůstane sám, postupně "zpoustevníkovatí" a nebude ochotný kýmkoliv si nechat narušovat svou samotu, na kterou je zvyklý. Podle toho, co jsem četl, většina lidí raději udžuje špatně fungující vztah než aby riskovala samotu, jak kvůli sobě, tak reakci okolí.

Je tedy tázka, jestli to platí i v tomto případě a je lepší udržovat vztah, který alespoň nějakým způsobem funguje (jsou i takoví, co pokládají vztah bez nevěry, hádek a násilí za úspěch), i když je to vztah bez vášně a emocí, bez naděje na svatbu, rodinu, děti a vlastní dům, s někým, kdo mi poněkud připomíná slabý odvar Normana Batese ...

PS: Nejspíš by bylo možné ho zbavit nezdravé závislosti na matce (i když v extrémním případě by to znamenalo svým způsobem stát se jeho matkou, což pokládám za poněkud ... děsivé), ale obávám se, že stav "chladný jako kámen" bude v tomto případě stavem trvalým.

*V češtine se sice Temperantia překládá většinou jako střídmost, ale podle mně se to slo spíš asociuje s příliš velkou zdrženlivostí než s udržováním rovnováhy mezi "příliš málo" a "příliš mnoho", vyhýbání se extrémům nebo, abych použil krásný novotvar, "odezdikezdizmu" :-)
Odpovědět
#26
Nefungující vztahy byly snad vždy ukončeny z mé strany, i moje pohostinnost má své meze. Mohu se tedy považovat za střídmého člověka, i když mi to nepřináší žádné zadostiučinění. Ideální by bylo nepodlehnout naději a takové vztahy ani nezačínat, když není jisté, jestli jejich přínos vůbec převýší následný pocit odloučení.
PS: V tomto smutném příběhu se dokážu snadněji vžít do jeho situace, než do její, přestože rozumové zdůvodnění s tím nemusí korespondovat.
Odpovědět
#27
(02. 03. 2015, 20:49:51)Katarina Napsal(a): Prosim poradte, co mam delat!!!!
Zdrhnout.
Odpovědět
#28
(03. 03. 2015, 17:00:17)Katarina Napsal(a): (...) a pak si to k nam nastraduje kdyz jsme zrovna nahy pod dekou a divame se na film, sedne si k nam a zacne ho hladit a rikat mu, ze uz je namakanej a jak ma hezke telo...v zaveru me rekne, ze jsem nejaka bleda a protivna a ze bych si mela jit alespon namalovat oboci:)))) jo tohle vsechno toleruju:))) (...)

Dobře, poslední dobou je to tu samý vtip, ale co je moc, to je moc. Astrologie na univerzitě, nynfomanka, pernamentka, mytí nádobí a matinka. Vida, novinky ze světa terciárního vzdělávání, ortografie a kdovíčeho ještě. Co já se všechno nedozvím...

(03. 03. 2015, 04:36:46)UweFiltr Napsal(a): Mě teda zaujalo, že ten týpek studoval astrologii. To nějakej takovej obor fakt existuje? A vyučuje to Jolanda a Vlastík Plamínek? (...)

Asi tak. LOL
Odpovědět
#29
Samozrejme, ze jsem se spletla. Studoval astronomii.
Odpovědět
#30
Jo tak hvězdář?
http://www.alkoholici.unas.cz/vtipky_obpolohy.html
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Můj příběh sang-diskusni-forum-ius94 0 1634 18. 08. 2022, 21:58:20
Poslední příspěvek: sang-diskusni-forum-ius94
  Můj příběh Arch-diskusni-forum-ippus 4 8390 17. 08. 2022, 18:59:51
Poslední příspěvek: Nevim-diskusni-forum-Neznam
Lightbulb můj psychologický výzkum + něco o mě Iva-diskusni-forum-na69 17 11665 15. 08. 2022, 10:16:46
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Můj příběh Ilm-diskusni-forum-atar 35 47777 03. 06. 2021, 18:11:02
Poslední příspěvek: Ilm-diskusni-forum-atar
  Můj příběh? Pyrok-diskusni-forum-inetik 11 18895 02. 03. 2021, 20:48:04
Poslední příspěvek: Mar-diskusni-forum-gret

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex