Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy s asexuální tématikou
#21
(15. 07. 2015, 09:29:11)Eckhart Napsal(a): Ahoj, zajímavé téma, taky si dovolím přispět se svou troškou do mlýna...

Určitě bych doporučil ke zhlédnutí tohle
http://www.csfd.cz/film/8567-sex-lzi-a-video/

Na tomhle filmu se mi líbilo, že za ty dobré byli ti upřímní.
Odpovědět
#22
To se mi taky líbilo, ale jinak nechápu všechny ty komedie kolem toho. Však ten týpek evidentně žil s manželkou, se kterou nešoustal a přitom chtěl. Nevím, proč ho teda tak vytočilo, když mu řekla, že se chce rozvézt. Vždyť on chtěl sex, ona ne, tak nebylo co řešit.

Ale ta upřímnost je strašně důležitá. Dalo by se předejít hromadě problému jen tím, že by se lidi mezi sebou otevřeně a pravdivě bavili, řekli jejich představy, potřeby. Zvlášť když jsou v manželství. Nějak se ale bojí, stydí nebo co já vím proč, že tomu tak často není.
Odpovědět
#23
Nedávno jsem dočetl a zhlédl všechny díly Vinetoua a řekl bych, že Old Shatterhand byl také asexuál. Když chtěla Nšo-či kvůli němu odejít do Santa Fé a tam se naučit zvykům bílých žen, aby si mohla Old Shatterhanda vzít, tak mu myslím dost zatrnulo. Docela by mě zajímalo, kdyby Nšo-či nenechal Karel May zastřelit, jak by to Old Shatterhand vyřešil.
Odpovědět
#24
Třeba byl jenom rasista..
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#25
Rasista nejspíš nebyl, to by totiž neměl rád jejího bratra... ;) (nejspíš by mne příliš nepřekvapilo, kdyby to byl nepřiznaný homosexuál)
Odpovědět
#26
To je zajímavé že někteří asexuálové za vším hledají sex.
Copak přátelství mezi dvěma lidmi, je jedno jakého pohlaví, musí být hned ausgerecht cítit pižmem?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#27
(17. 10. 2016, 11:50:21)adevr Napsal(a): To je zajímavé je že někteří asexuálové za vším hledají sex.
Copak přátelství mezi dvěma lidmi, je jedno jakého pohlaví, musí být hned ausgerecht cítit pižmem?

je fajn, že si to uvědomuješ :-)
Odpovědět
#28
(20. 06. 2015, 11:56:22)Charlie Napsal(a): Nie je asexuál aj Hannibal? Myslím... nepoznám ten seriál, ale kamaráti sa o tom občas rozprávajú a nejak mi nevyplýva z toho, čo hovoria, že by mal záujem o ženy (pokiaľ ich nejak excelentne pri opernej hudbe nezabije). Tu by však platilo asi to isté ako u Jokera, pretože títo ľudia sú proste psychopati, a psychopatom je sex ukradnutý (okrem doktora Olivera Thredsona z AHS, ten je psychopat, ale s Lanou Bananou sa vyspal.. teda znásilnil ju).

Aaah, Hannibal, moje srdcovka! Za sebe hlásím, že rozhodně je -panromantický asexuál (protože asexuální headcanon je stejně dobrý jako každý jiný :-) A zcela vážně jsem o tom napsala hlavnímu herci - Madsovi a brzo taky Hughovi a tvůrci - Bryanovi). Nicméně není to nijak oficiálně potvrzeno (zatím :-D ).

Každopádně, v první sérii není žádný sex, ve druhé jen tak jako párkrát a snesitelně (Hannibal tam má jeden vztah kvůli alibi a jeden recenzent ten akt, k němuž došlo, dokonce popsal jako že vzhledem k jeho asexualitě si to asi užila jen partnerka). Ve 3. sérii je sex taky - mezi někým jiným a natočeno snesitelně, dokonce umělecky.

A co je naprosto potvrzeno je homoromantický asexuální vztah mezi hlavními postavami (Hannibal a Will). Sice nepadlo slovo asexualita, ale kdykoliv o tom kdokoliv ze štábu a herců mluvil, popisoval to jako hlubohou lásku, která přece není podmíněna sexem, ležící za sexualitou atp.
Taky se mezi fanoušky vyskytuje fakt hodně asexuálů a vznikla i kreativní skupina pro fanouškovskou tvorbu v oblasti asexuality / aromantičnosti.

Kdybyste náhodou chtěli, tak 5. 12. máme v Praze fanouškovský sraz - ozvěte se pro další informace ;)

----
K tomu, jestli psychopat může být (a)sexuál (bez ohledu na to, jak definujeme psychopata a jestli jím Hannibal je) - je zajímavé, že ty si myslíš, že jim sex nic neříká. Naopak jinde jsem našla otázku někoho, kdo si myslel, že psychopati nemůžou být asexuální :-D Popravdě si myslím, že to ani moc nesouvisí s psychopatií, ale nejsem na to odborník. Každopádně je určitě možné obojí ať už v TV nebo v reálu.
----
Pardon, že to sem tahám až z loňska, ale prostě, slovy Hannibala: "Difficult to avoid."
Odpovědět
#29
(24. 11. 2016, 18:51:04)MihaTrochael Napsal(a): K tomu, jestli psychopat může být (a)sexuál (bez ohledu na to, jak definujeme psychopata a jestli jím Hannibal je) - je zajímavé, že ty si myslíš, že jim sex nic neříká. Naopak jinde jsem našla otázku někoho, kdo si myslel, že psychopati nemůžou být asexuální :-D Popravdě si myslím, že to ani moc nesouvisí s psychopatií, ale nejsem na to odborník. Každopádně je určitě možné obojí ať už v TV nebo v reálu.

Já osobně si myslím, že psychopad klidně může být asexuál, možná že i v nepatrně větším procentu než "nornmální" populace. Zaprvé, u psychopata chybí propojení sexu s romatnickou láskou (které není schopen, hlavní důvod je absence empatie), zadruhé psychopat nemá žádný respek k společenským pravidlůum (může se jimi řídit, ale tehdy jen tehdy, když je to pro něj výhodné), takže pokud mu z nějakého důvodu chybí libido nebo ho má nízké, tak narozdíl od většinové populace nebude mít tendenci napodobit většinové sexuální chování, leda že by to potřeboval jako součást maškarády, aly se před okolím lépe jevil jako "normální".
Odpovědět
#30
Nevím, jestli to tady padlo, ale v seriálu BoJack Horseman je otevřeně asexuální postava. Je to animák s černým humorem řešící poměrně depresivní témata, takže to určitě nesedne každému, ale v Americe je teď poměrně populární a podle spousty lidí je to opravdu věrná reprezentace.
http://www.csfd.cz/film/384879-bojack-horseman/prehled/
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex