Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexualita - co to je ?
#1
Citace:Asexualita

Asexualita je obecný pojem pro odmítání či lhostejnost k sexuální atrakci. Asexuální lidé se od sebe velmi liší. Někteří pociťují sexuální chtíč v určité intenzitě, např. pouhá intenzivní touha po uspokojení, u jiných naopak převládá sklon k romantičnosti. Asexualita není celibát. Celibát je určitou osobou vybrán dobrovolně, zatímco asexualita je často považována za sexuální orientaci, podobně jako heterosexualita, bisexualita či homosexualita.

Znaky

Mezi lidmi, kteří se nazývají asexuálními existuje spousta rozdílů. Nachází se mezi nimi jedinci, kteří se spíše uzavřou do sebe a zaobírají se hlavně sami sebou, ale také tací, kteří se obyčejně pohybují ve společnosti přátel. Spousta asexuálních jedinců se chová k opačnému pohlaví stejně jako k pohlaví stejnému a pravděpodobnost sexuální přitažlivosti může být u obou totožná.

Co se týče sexuálního chtíče, jeho povaha se může u jednotlivých asexuálních jedinců lišit. Někteří nepociťují téměř žádný sexuální chtíč, pro jiné je naopak tak slabý, že mu nevěnují žádnou pozornost. Někteří však sexuální chtíč pociťují, ale ve většině případů má povahu pouze velké touhy po uspokojení či uvolnění a nebývá směřována na specifickou osobu či uvolnění. Masturbace není neobvyklá, ale nebývá doprovázená touhou po partnerském sexu. Nedostatek sexuálního chtíče nebývá u asexuálů považován za problém, svoji energii směřují na jiné aktivity či záliby.

Atrakce k jiné osobě nenese znaky sexuálního chtíče, ale ve většině případů se jedná o estetickou povahu atrakce, tj. že asexuální jedinec oceňuje zpravidla vzhled podle toho jak vypadá, ne podle toho, jak moc by chtěl mít sexuální styk s danou osobou. Taková atrakce se neliší od estetického ocenění obrazu či hudební skladby.

Láska u asexuálů není neobvyklá, nenese však znaky lásky sexuální. Taková láska může být stejně intimní a intenzivní. Vše, co může být projeveno sexuálně, jde projevit i ne-sexuálně.

Názory a výzkum

Někteří lidé tvrdí, že asexualita je sexuální choroba blízká sexuální averzi nebo poruše sexuální touhy. To bylo pečlivě zkoumáno v posledních letech.

Existuje několik modelů a pohledů na asexualitu. Jeden byl vyvinut Stormsem (1980). Ten definoval heterosexuály jako jedince se silnou přitažlivostí k opačnému pohlaví, homosexuály ke stejnému, bisexuály k oběma a asexuály k žádnému.

Zdroj : <!-- m --><a class="postlink" href="http://cs.wikipedia.org/wiki/Asexualita">http://cs.wikipedia.org/wiki/Asexualita</a><!-- m -->

Je tu více článků , ale pro jejich přečtení se musíte zaregistrovat ;)
Odpovědět
#2
Spousta lidí si myslí, že ASEXUALITA = FRIGIDITA / IMPOTENCE.
Takže pro tyto lidi malé vysvětlení:

Někteří si pojem asexualita zaměňují s frigiditou, což je označení pro sexuální chlad. Asexuál není ani impotentní, po fyzické stránce je u něj vše v naprostém pořádku. Ani s celibátem nemá asexualita vůbec nic společného. U celibátu se dotyčný sexu účelově zříká, zejména z náboženských důvodů.

Pokud se vám to zdá příliš zmatené, uděláme si malou rekapitulaci:
FRIGIDNÍ osoba sex provozuje, ale nic při něm necítí.
IMPOTENT chce, ale nemůže.
ASEXUÁL může, ale nechce. Sex v jeho životě prostě nehraje roli.

Neexistují přesná kritéria, jimiž je možno asexualitu vymezit. Její příčiny mohou být různé. Na jedné straně neustálé sexuální bombardování v médiích. Přímo i nepřímo ovlivňují náš pohled na něj, sex nám prezentují zejména z pudové stránky a jeho roli často přeceňují. Emocionální stránka zůstává daleko v pozadí, což může způsobit odmítání sexu – ať už vědomé nebo nevědomé. A taky nesmíme zapomínat na strach z pohlavně přenosných chorob. I ten může narušit něčí intimní život a vést k asexualitě. Nicméně asexuálem se může člověk taky narodit.

zdroj: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mesicnikzdravi.cz/vztahy/snikym.htm">http://www.mesicnikzdravi.cz/vztahy/snikym.htm</a><!-- m -->
Odpovědět
#3
Ke strachu z pohlavních chorob bych ještě přidala u žen strach
z otěhotnění ...ještě se najde
pár hvězd které jsou navíc sobecké a nechtějí svůj život obětovat dítěti
Navíc nechtějí své tělo zásobovat hormony v podobě antikoncepčních pilulek ...k takovým se bohužel počítám ...když k tomu ještě přičtu vysoké nároky na partnera a jednoznačně převažující sklony k romantické lásce
a souznění duší a je z toho asexualita jako hrom...myslím že tohle f=orum by mohlo být dobrým místem pro ty co stále hledají svou sexuální (respektive nesexuální) identitu a těším se na příspěvky těchto lidí
Odpovědět
#4
Odpovědět
#5
to Mata:
tenhle tvůj příspěvek si vytisknu! moc díky za tahle pro mě velmi
utěšující slova..to bys nevěřila kolik i rozumných lidí mě za můj postoj
(který je v souladu s tím co jsi napsala)
odsoudilo anebo anebo se mi vysmálo s tím že je to otázka mého mládí
a nezralosti ...já si spíš myslím že nezralí jsou oni když si takhle lehkovážně zaplňují život dítětem často přesně z těhle povrchních důvodu co jsi uvedla ...co se asexuality týče pokud člověk nechce zplodit
dítě a nevidí tedy jiný důvod mít sex myslím že to celkem zavání asexualitou ...jak ale říkám zatím se v tomhle docela hledám
Odpovědět
#6
Já myslím, že spíše mít dítě je to, co je sobecké... kdybych věděl, že mé dítě bude v něčem speciální a nepostradatelné tak budiž, ale nechci si nalhávat - a myslím, že lidí je na této planetě už více než dost. Když se k tomu přičte má asexualita, tak dítě rozhodně ne. Mí rodiče to ovšem nedokážou pochopit, ale naštěstí už je to asi přestalo bavit - když se s nimi vidím, tak už mi to pořád nepřipomínají. :)
Jo, přesně ty argumenty "teď si možná žiješ, jak se ti zlíbí, ale kdo se o tebe postará, až zestárneš?"... hrůza. Přitom by se o mně stejně třeba nikdo nepostaral. Kroutící očima
Nebo ještě lépe "jako jediný syn jsi pokračovatelem rodu!" LOL co k tomu dodat.
[Obrázek: Stamp.jpg] Lady Chloë = 2 v 1
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex