Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem asexuál?
#1
Ahoj,
poslední dobou se zabývám myšlenkou, jestli nejsem asexuál. Je mi 22, nikdy jsem neměla sex ani dlouhodobější vztah. V pubertě jsem sex v podstatě neřešila, ale přičítala jsem to tomu, že jsem nevyspělá. Několikrát jsem byla zamilovaná, ale když o tom tak přemýšlím, sex nikdy nebyla věc, na kterou bych myslela, když jsem o tom člověku přemýšlela. Vždycky jsem si představovala, co bychom spolu dělali o čem bychom si povídali a tak. Nedávno jsem se zkusila seznámit s jedním klukem přes seznamku, a přestože se mi líbil a byl mi sympatický, jakmile došlo na líbání, bylo mi z toho fyzicky špatně. Musela jsem pak z toho vztahu vycouvat, protože jenom myšlenka na to, že bych s ním měla mít sex, mě stresovala a nebyla jsem schopná být v jeho přítomnosti a cítit se s ním dobře. Mohli byste mi někdo poradit? Nejsem si jistá, jestli opravdu jsem asexuál, nebo je to jen tím, že jsem "nedospělá" nebo jsem nepotkala nikoho, kdo by na mě správně chemicky působil.
Odpovědět
#2
Jenom mě napadlo se zeptat, zda ti vadí třeba i duševní blízkost, zda máš hodně blízké kamarádky/kamarády nebo někoho jiného, s kým se dokážeš podělit o své pocity a myšlenky. Byl problém jen ve fyzickém kontaktu?
Fantazie života je neomezená, omezené jsou jen naše možnosti skutečně žít. (Ota Filip)
Odpovědět
#3
(11. 12. 2015, 13:51:10)tangle1 Napsal(a): Jenom mě napadlo se zeptat, zda ti vadí třeba i duševní blízkost, zda máš hodně blízké kamarádky/kamarády nebo někoho jiného, s kým se dokážeš podělit o své pocity a myšlenky. Byl problém jen ve fyzickém kontaktu?

Jsem spíš uzavřenější člověk, ale pár lidí, se kterými můžu mluvit i o hodně osobních věcech, mám. Duševní blízkost mi nevadí, i když potřebuju čas, abych si k někomu úplně cizímu našla cestu. Tady byl problém fakt hlavně po fyzické stránce, protože dokud jsme se jen bavili, bylo to fajn, ale na líbání a doteky reagovalo moje tělo stresově, což mě trochu vyděsilo.
Odpovědět
#4
Ahoj Nancy, vítej mezi námi. Z toho tvého příspěvku se mi zdá, že tě ani tak nezajímá, jestli jsi nebo nejsi asexuál, ale spíš tě zajímá to, jestli ještě k tomu všemu "dospěješ" nebo už ne. Na to ti asi nikdo odpovědět nedokáže, já tedy nevím a nikdy jsem nečetl o způsobu, jak by se to dalo zjistit. Nicméně je velmi pravděpodobné, když ses o fyzický kontakt s ostatními a to všechno kolem doposud nijak nezajímala, tak už ten zájem asi už nepřijde. Můj příběh je takřka totožný s tím tvým a po několika měsících uvažování a zvažování různých "ale" jsem se za asexuála označil. Protože prostě splňuji definici asexuality a ty ji splňuješ také velice dobře. A že já bych ještě někdy "dospěl", tomu už nevěřím :-).
Odpovědět
#5
Ja by som na Tvojom mieste asi netlačila na pílu a nesnažila sa nejakým spôsobom "zaškatuľkovať". Veď to vlastne vôbec nie je dôležité.
Si uzavretejšia, dlhodobý vzťah si zatiaľ nemala, uvidíš, čo všetko časom život prinesie. Možno naozaj nebudeš mať o akékoľvek intímnosti záujem, možno budeš mať záujem len o nejaké formy fyzického kontaktu. Predpokladám ale, že to všetko sa dozvieš až vtedy, ak stretneš niekoho, kto bude toho fyzického zbližovania hodný. Teda niekoho, s kým si budeš v prvom rade rozumieť v iných sférach, s kým Ti bude fajn a budeš mu plne dôverovať.
Dospievanie je o inom. Toto je o hľadaní seba, svojich potrieb a túžob.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex