Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chaos smútok
#11
(05. 12. 2016, 23:46:32)ellen Napsal(a): poprosila by som vas aby ste sa zamysleli predtym ako napisete takyto nechutny ableisticky prispevok na ludi o ktorych ocividne nemate vobec ziadne vedomosti

V tomto ohledu bych si dovolil nesouhlasit, protože jako schizoid vím, jak fungujeme. Je pravda, že nemám poruchu autistického spektra, ale vzhledem k tomu, že zvnějšku je chování celkem podobné (ale jen zvnějšku, zevnitř se dost zásadně liší, viz diferenciální diagnóza), dovolil jsem si extrapolovat (ostatně, psychologie stejně není příliš exaktní věda, tam se dělají i mnohem horší věci :-) ).

Mimo toho jsem na toto téma svého času docela dost přečetl, takže vím, o čem mluvím, tedy vlastně píšu. Nicméně pokud to chcete číst z pohledu zvnějšku, doporučuju např. článek Jsem řádný člověk, leč schizoid, kde je to vcelku hezky popsáno, hlavně v částech, kde se zmiňuje schiodních ženách (tedy pokud nebudete brát článek jako urážku blondýnek :-) ).

PS: Před odesláním jsem se opravdu zamyslel, dokonce mnohokrát (výsledek je asi čtvrtá revize), ale protože moje schopnost odhadnout emocionální působení mých akcí na okolí (na empatii se nemůžu spoléhat, ta u mně funguje velmi omezeně) je z velké části danné zkušenostmi a tudíž nemůže fungovat zcela spolehlivě. Naštěstí mi jako schioidovy urážky zas tak moc nevadí :-)

PPS: Ableistický? Já svou poruchu za handicap nepovažuju, právě naopak (jak vím ze zdejšich zkušeností, asexualita by bez ní byla mnohem, mnohem, mnohem těžší). Ostatně, i APA v poslední verzi DSM (DSM-5) schizoidní poruchu ze seznamu poruch osobnosti nedávno vypustili, proto jsem ono slovo oúvozovkoval.
Odpovědět
#12
(05. 12. 2016, 22:34:19)Magramal Napsal(a):
(05. 12. 2016, 08:27:49)Kayreen Napsal(a): .... Vetsina zen vu, ze vam to dela problemy, i me to obcas moc zamrzi, ale bez tech projevu se asi normalni zenska neobejde nikdy. ...

No, ještě je tu možnost zkusit najít, ehm, "nenormální ženskou", například s nějakou tou "poruchou" autistického spektra nebo schiozidku, které by se měly bez každodeních projevů lásky obejít (ty první je stejně nebudou chápat, těm druhým to bude jedno).

Nevýhoda je, že najít takovouto ženu bude velmi, velmi obtížné, protože zaprvé oba typy poruch nejsou nijak časté a navíc se projevují mnohem častěji u mužů (takže procentuelně je jejich výskyt možná i o řád nižší než u asexálů), a zadruhé na ně nebudou fungovat metody pro seznamování pro většinovou populaci. Ale zcela nemožné to není ...

Pokud budu soudit podle sebe*, mohlo by to mít ještě jeden háček:
Schizoidní žena bude pravděpodobně v mnoha situacích mít tendenci uvažovat jako muž (mám i nějaké zkušenosti se šokovaným okolím :-D )... takže je potřeba také zvážit, jestli člověk snese po boku takového "babochlapa"....



* díky Magramal-ovi umím svoji "nenormálnost" elegantně pojmenovat - schizoid ;) ale hlavně mnohem víc rozumím sama sobě... :-)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex