Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dotazy
#1
Sex se jistě důležitou částí vztahu a osobně jsem se dlouhou dobu nemohl dočkat až si ho vyzkouším. Bohužel to mělo jeden nepříjemný vedlejší efekt, přítelkyně po roce vztahu zjistila že je asexuál a vztah jsme ukončili. V té době jsem hodně věcí nechápal. Takže okamžik, kdy mi prozradila, že je asexuál, pro měl byl opravdu těžký.

Zpětně se teď snažím pochopit situaci, v jaké byla má partnerka, ale nejsem schopen si to představit. Chtěl bych se vás proto zeptat na pár otázek, jejichž zodpovězením mi snad pomůžete porozumět.

Otázky berte jen orientačně a nemusíte se jimi striktně řídit.
1. Co se Vám honilo hlavou, když jste měli někdy sex? Jaké to ve vás vzbuzovalo pocity?
2. Cítíte někdy vzrušení (sexuálního charakteru, nebo jak to napsat)?
3. Jaké jsou Vaše hranice, kam až jste u fyzického kontaktu ochotni/schopni zajít?

Doufám že mi Vaše odpovědi pomohou.
Když už se má něco pokazit, tak jen ve velkém.
Odpovědět
#2
1. Netuším, co se Tvé partnerce honilo hlavou.
2. Ani nevím, zda cítila vzrušení.
3. A také nevím, jaké měla hranice.

Pokud budeme vycházet z předpokladu, že lidé jsou různí, tak sotva Ti tu někdo pomůže pochopit Tvou bývalou přítelkyni. Pokud skutečně stojíš o to, abys znal její pocity a podobně, tak s ní o tom budeš muset promluvit.
Odpovědět
#3
Obávám se, že na takto přímočaře položené dotazy ti tady málokdo odpoví. Navíc je to téma, které se tu už probíralo už mnohokrát, takže pokud si dáš tu práci a pročteš si alespoň část zdejších vláken, dozvíš se spoustu informací.

Mezilidský vztah není spotřební zboží, ke kterému dostaneš návod. Každý člověk je originál, každý cítí a uvažuje nějak jinak, osobní zkušenosti jiných lidí mohou být jak obohacující, tak třeba i nepochopitelné.
A bohužel ani tvá bývalá partnerka nemusí rozumět sama sobě. Jsou lidé, kterým trvalo roky, než zjistili, čím vlastně jsou a jaký přístup od svého okolí tedy mají vyžadovat, aby nedošlo k nedorozuměním. Takže jediné, co lze doporučit, je tolerance, a hlavně nebrat si žádné zklamání příliš osobně. C´est la vie.
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
#4
Čekal jsem trochu jiné odpovědi, ale dejme tomu. Uznávám že jsou ty otázky položené trochu špatně, ale co je na tom špatného, že se snažím na základě zkušeností jiných pochopit situaci, do které jsme se dostal? Každý je jiný, to je pravda, ale pořád se budu schopen vcítit do její situace, se znalostmi několika různých případů mnohem lépe, než jen ze svého vlastního, v tomto ohledu dost omezeného úhlu pohledu. Nechápu tedy Maghiho reakci.
Jde mi o vaše zkušenostim ze kterých chcii vyjít při pochopení celého svého problému, toť vše.
Když už se má něco pokazit, tak jen ve velkém.
Odpovědět
#5
Když jsi měl možnost si o tom povídat s partnerkou, tak jsi na to kašlal, tak teď kušuj.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#6
Příležitost jsem měl a mluvil jsem s ní o tom. Jediný problém, který mám je že mi některé věci nedocházejí rovnou a teď by bylo dost nevhodné se do ní pustit s otázkami. Také nechápu vaší "agresivitu".
Když už se má něco pokazit, tak jen ve velkém.
Odpovědět
#7
(14. 01. 2017, 15:22:17)topinka Napsal(a): Příležitost jsem měl a mluvil jsem s ní o tom. Jediný problém, který mám je že mi některé věci nedocházejí rovnou a teď by bylo dost nevhodné se do ní pustit s otázkami. Také nechápu vaší "agresivitu".

To není agresivita, jen tu očividně některým lidem leze samota nebo nahromaděné sperma, na mozek.. :)
Ale zpátky k tvému dotazu ...je fakt, že ač se tvrdí jak je komunikace ve vztahu důležitá, lehké to mnohdy není, zvlášť pokud ti počátky připadají křehké.
Obávám se ale, že každý člověk je osobnost jinak formovaná, a tak se těžko můžeš dozvědět uspokojující odpovědi na přímočaré dotazy na někoho a na vztah, který lidé jichž se ptáš, neznají. i když to formuluješ na zdejší uživatele jako otázky osobní.
O to víc nemůžeš u tolika extrovertů čekat, že se ti jen tak. i přes nicky, otevřou...

Ale když si dáš čas, a projdeš historri zdejších fór a všelijakých vláken, myslím že na odpovědi které ti k něčemu budou, tam narazíš.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
Nedivím se, že arogantním pánům lidstva se nelíbil pohled dotčené slečny.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#9
Konečně nějaká rozumná odpověď adver. Chtěl jsem to zkusit tímhle způsobem (dát otázky a čekat na odpovědi), kdy bych si to ulehčil a nemusel pročítat všechny příspěvky (a že jich není málo) a z nich pak extrahovat potřebné informace. Trochu jsem i doufal že by se mohli někteří otevřít a zkusit něco sepsat, ono to dost často pomáhá (alespň já to tak mám). Budu doufat že se někdo takový najde a ulehčí mi práci.
Když už se má něco pokazit, tak jen ve velkém.
Odpovědět
#10
Můžu ti nabídnout jen pokus o pár obecných vět, které by snad mohly aspoň částečně vystihnout situaci více než jednoho asexuála, ale rozhodně ne všech.

1. Co se Vám honilo hlavou, když jste měli někdy sex? Jaké to ve vás vzbuzovalo pocity?
Snad každému se honí hlavou především myšlenka na to, kdy už to skončí a aby to měl rychle za sebou.
Milující člověk, který se přemáhá pro svého partnera, bude v takové chvíli taky asi bojovat sám se sebou a přesvědčovat se tom, že to není tak hrozné / že to bude rychle hotové / že to pro svého partnera chce udělat / že tím napomáhá tomu vztahu / že to partnerovi dluží / že je to způsob, jak se stát zase normálním člověkem / že je to přece normální a přirozené a dělají to všichni, tak to musí zvládnout i on...
To je jen takový namátkový výběr.

2. Cítíte někdy vzrušení (sexuálního charakteru, nebo jak to napsat)?
Tohle opravdu záleží na každém člověku zvlášť. Já třeba vzrušení sexuálního charakteru cítím (taky se nepovažuji za úplně čistou asexuálku), ale v jiných situacích než většina lidí. Ale především ho nemám potřebu nějak uspokojovat. Rozhodně ne s dalším člověkem!
Jedním z ilustračních příkladů těch 'jiných situací' může být třeba to, že pokud už mě osoba opačného pohlaví (fyzicky) přitahuje, tak oblečená. Nahota mívá přesně opačný efekt. Věřím, že v tom mi tu taky pár lidí dá za pravdu.

3. Jaké jsou Vaše hranice, kam až jste u fyzického kontaktu ochotni/schopni zajít?
Nejen, že tohle má každý člověk nastavené jinak, ale dokonce to může mít nastavené jinak i pro různé lidi. A tím nemyslím jen rozlišení partner / kamarád / bratr apod. Jde o to, že každý člověk se druhých dotýká nějak jinak. Někdo mívá sklon až k hrubosti. Někdo je schopný se druhých dotknout tak lehce, že si ani nemůžete být jistí, jestli se to opravdu stalo. To je (aspoň pro mě) opravdu velký rozdíl, který hraje významnou roli i v tom, kam až tomu člověku dovolím zajít.
Myslím, že většina lidí tady nemá problém s objímáním a líbáním. Jak se fyzický kontakt začne přibližovat partiím od pasu dolů, začíná to být problém.
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex