Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Článek v červnové Marianne
#1
Asexual 
V červnovém čísle časopisu Marianne je článek o českých asexuálech a je v něm i rozhovor se zakladatelem tohoto fóra a jedním párem.

https://www.marianne.cz/clanek/sex-dekuji-nechci
Odpovědět
#2
Škoda, že celý článek se zobrazuje jen předplatitelům, zajímalo by mě, jak to pokračuje.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#3
(30. 08. 2017, 02:24:15)Juliana Napsal(a): Škoda, že celý článek se zobrazuje jen předplatitelům, zajímalo by mě, jak to pokračuje.

Klasicky. Vzali se, měli kopu dětí a žili spolu šťastně až do smrti. :)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#4
(30. 08. 2017, 02:24:15)Juliana Napsal(a): Škoda, že celý článek se zobrazuje jen předplatitelům, zajímalo by mě, jak to pokračuje.

Můžu to o víkendu zkusit nafotit, četla jsem článek v papírové verzi. Nebude to teda super kvalita :D
Odpovědět
#5
Mám přístup k e-verzi, bohužel je to chráněné proti nelegální distribuci, tak aspoň přikládám screenshoty, kdo by chtěl plné rozlišení, nechť si řekne


Přiložené soubory Miniatury
       
אױך געשעניש כמעט נישט מעגלעך איז מעגלעך
I jev skoro nemožný je možný
Odpovědět
#6
Pěkný článek, konečně napsali vše podstatné a ne jen to, co se jim hodilo. Nevěděla jsem, že pojem "asexuál" vymysleli áčkaři. Jediné, co mě zarazilo - proč uvažovala, že si někoho na odpanění zaplatí. Přece pokud to nechci, nepotřebuji, tak proč se do toho nutit. Zřejmě přikrášlení autorů. A nesouhlasím se sexuology, že to není 4. sex. orientace.

Odpovědět
#7
(02. 09. 2017, 19:00:11)Sosna Napsal(a): Nevěděla jsem, že pojem "asexuál" vymysleli áčkaři.

No, přesněji řečeno, oni ho "nevymysleli", jenom ho hezky pojmenovali. Svým způsobem asexualitu jako orientaci objevil už slavný americký psycholog Alfred Kinsey, který ve svých studiích o mužské a ženské sexualitě zavedl " kategorii X", která byla (dle české Wikipedie) definovaná jako "osoby, které nejsou (myšleno sexuálně) přitahovány nebo vzrušovány ani muži, ani ženami", což téměř přesně odpovídá obecné definici asexuality.Bohužel byly obě tyto zprávy přijaty velmi nepříznivě (protože byly "skandální" a bořily až příliž mnoho sexuálních mýtů té doby) a tudíž byla i tato definice odborníky pečlivě zapomenuta.
Odpovědět
#8
(02. 09. 2017, 19:00:11)Sosna Napsal(a): .........
........Jediné, co mě zarazilo - proč uvažovala, že si někoho na odpanění zaplatí. Přece pokud to nechci, nepotřebuji, tak proč se do toho nutit. Zřejmě přikrášlení autorů. A......
........

... možná jsi nepostřehla, že slečna patří k jiné generaci, snad proto jsou pro tebe takové úvahy nepředstavitelné... (mimochodem píše jen o úvahách)...  silnému psychickému tlaku okolí málokdo dokáže odolat (minimálně má aspoň pochybnosti či zcestné úvahy).

... A v ještě starší generaci je řada asexuálních jedinců, co vstupovali do manželství a taky měli děti, protože netušili, kdo jsou  (žít singl nebylo zrovna in  ;) ) - pár se jich mihlo i na fóru...
Odpovědět
#9
(31. 08. 2017, 15:00:10)DB-47 Napsal(a): Mám přístup k e-verzi, bohužel je to chráněné proti nelegální distribuci, tak aspoň přikládám screenshoty, kdo by chtěl plné rozlišení, nechť si řekne

Díky moc. :)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#10
Na Ženě taky něco vyšlo: https://www.zena.cz/vztahy/sex-jim-nic-n...5900fea04/
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex