Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karanténa a koronavirus.
(21. 04. 2020, 10:29:55)raindragon Napsal(a): Tak podle profesora Macka jsme na tom dobře, jsme prý proti viru geneticky odolnější, než jiné národy.

Budeme větší  árijci než ti z chalífátu Germánostán!

A před chvilkou jsem četl opět zajímavý názor... https://www.aazdravi.cz/narod-treba-zkli...EwDX7BzbM4
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
Dostávám se k tomu sice se zpožděním, ale už dlouho jsem na toto téma chtěla něco napsat a nebylo kam. Tak to padne na zdejší komunitu. 

Od samého začátku mi to všechno připadá nějaké podivné. V těch statistikách mi hodně chybí dva srovnávací údaje: úmrtnost na jiné příčiny za stejné období (případně srovnání s jinými lety) a údaje o porodnosti. Mám takový pocit, že ono to lidstvo ještě moc nevymírá a že naopak s přehledem stíhá počty doplňovat. Jsem si jistá, že tyto statistiky někde jsou, ale z nějakého důvodu se prostě nehodí je uvádět a srovnávat.

Celé to považuji především za mediální válku. Ta biologická stránka je až v druhé, ne-li třetí řadě (ještě bych předřadila ekonomiku). Hlavně mě fascinuje, jak moc se to v médiích probírá. Před tím prostě není úniku. A přitom je to všechno pořád to samé dokola. Nepřijde vám, že všechna (velká) média informují hrozně uniformně? Jakmile někdo vyjádří úplně nový (a většinou zpochybňující názor), je hned označen za 'kacíře', odmítán a zesměšňován (nebo jinak zdiskreditován). Pak se třeba ukáže, že měl vlastně pravdu, ale místo veřejné 'rehabilitace' se to taktně přejde mlčením...

Nemůžu se zbavit dojmu, že je to uměle vyvolané. Nevím, jestli je umělý samotný virus, nebo jenom ta bublina kolem něho. Ale všimněte si, kolika lidem se to najednou báječně hodí. Najednou je krize, všechno jde stranou, můžeme dělat cokoli, pravidla se mění a ohýbají podle potřeby. (A samozřejmě platí jenom pro někoho.) Co se týče samotného viru, jsem pořád nějak podivně v klidu. Jisté obavy vzbuzují spíš ta opatření a jejich možné dopady. Těžko odhadovat, co bude. Vtip je ale v tom, že to nemůžete odhadovat nikdy. Jakási jistota a stabilita, předpovědi ekonomů a jiných expertů, modely budoucích vývojů a další... to všechno je vlastně jenom iluze. Co bude, to nevíme nikdy. 

PS: Co se roušek týče, přirovnala bych je k magickému amuletu. Někdo věří, že ho ochrání před zlem (virem). Já bych věřila tomu, že je spíš ochrání ta jejich víra. (Placebo efekt dovede divy.)
"Když odejde naděje na štěstí v lásce, člověk se trpce souží, ale nemiluje proto o nic míň." královna Kristina
"Kníže se musí umět přetvařovat; ne z bázně, ale z opatrnosti. Měl by usilovat o to, aby se dozvěděl všechno, ale nemusí tuto znalost stále dokládat." královna Kristina
Odpovědět
Zdravím,
(23. 04. 2020, 08:38:39)Ilmatar Napsal(a): Jsem si jistá, že tyto statistiky někde jsou, ale z nějakého důvodu se prostě nehodí je uvádět a srovnávat.

PS: Co se roušek týče, přirovnala bych je k magickému amuletu. Někdo věří, že ho ochrání před zlem (virem). Já bych věřila tomu, že je spíš ochrání ta jejich víra. (Placebo efekt dovede divy.)
ten efekt toho amuletu může být důležitý, psychika, trávení a imunita jsou opravdu moc silně propojené a možná i nějaké kolektivní vědomí (zatím fyzikálně nepopsané, ale celkem se mi zdá, že je něco dál, co je zatím mimo to co umím objektivně popsat). Takže tento efekt může být pro přežití a zdraví moc důležitý. Obecně jsem spíš toho názoru, že opatření jsou nutná a rozsah ač zdrcující pro ekonomiku zatím akceptuji.

Ale zároveň souhlasím i s mnoha fakty, které spíš alarmují, že již je kormidlo příliš na straně ohrany

https://cuni.cz/UK-6311.html?news=10013&...zId0IsfnrM

https://www.abclinuxu.cz/blog/kenyho_ste...vana-umrti

Jinak od začátku jsem přesvědčený, že některým mocným se odvedení pozornosti právě v tomto čase moc hodilo a mnoho opatření nedělali pro lisdi, ale aby se přestali lidé zajímat o neplechy, které se dělali jinde.

Mějte se pěkně a ať jsou vaše zdraví a mysl silné,

Chodec
Odpovědět
Raindragon: Díky za super článek! (Ale stejně si myslím, že Němce chrání Prozřetelnost. Velmi šťastný)

Adevr: Zaprvé nevidím křížení Němců s Turky tak tragicky - etnické skupiny mají tendenci k endogamii, i když vedle sebe žijí v jednom státě po staletí. Za druhé je třeba rozlišovat mezi Árijci (= Indoevropané, všichni běloši) a nordickým typem (severským, modrookým a blond). A za třetí: že český rasový profil je velmi kvalitní, se vědělo už za protektorátu. :)

Je zajímavé, že "najednou" národy existují a jsou biologicky dané...
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
Juliana:  říkala jsem si, že by se ti mohl líbit  :D

Jinak, odhlédneme-li od genetického profilu, tak se teď opravdu ukazuje, že etnicky homogenní státy dokáží na neobvyklou situaci zareagovat lépe a pružněji, než ty multikulturní. 
(Ovšem etnická homogenita může být definována dosti široce. Minulý měsíc mě zaujalo, jak intezivně se naši Vietnamci hlásí k tomu, že jsou také Češi  :D .)
Odpovědět
Kosí to očividně mnohem víc tmavší... ale svádí se to, ve sluníčkářských zemích, na to že mají oproti bílým horší život...
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/k...anicni_jhr
https://www.novinky.cz/koronavirus/clane...i-40321694
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
adevr: Jde o to, jestli jde o kauzalitu nebo jen korelaci. Nebo třeba i o něco naprosto jiného, viz článek z IDnes:

Citace:Ačkoliv CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) nyní doporučuje nosit na veřejnosti i doma vytvořené masky, někteří Afroameričané přiznávají, že je nosit nechtějí. Bojí se totiž, že budou považováni za kriminálníky kvůli rasovým stereotypům.
Odpovědět
(26. 04. 2020, 14:13:18)Magramal Napsal(a): adevr: Jde o to, jestli jde o kauzalitu nebo jen korelaci. Nebo třeba i o něco naprosto jiného, viz článek z IDnes:

Citace:Ačkoliv CDC (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) nyní doporučuje nosit na veřejnosti i doma vytvořené masky, někteří Afroameričané přiznávají, že je nosit nechtějí. Bojí se totiž, že budou považováni za kriminálníky kvůli rasovým stereotypům.

A kdo za to může? Proč je problém potkat ,,maskovaného" hnědoobčana? 

A i tohle je ohledně té karantény zajímavé... a zrovna Němci nám,  entschuldigung Juliana ,,ukazují cestu". Na křesťanské Velikonoce zůstali svatostánky zavřené, ti kdo chtěli slavit se nemohli shromažďovat, a ani kostely nesměly zvonit, ale jak je ramradán, to se ječí a kvičí z reproduktorů mešit po celém germanistánu , a slimové mají možnost hromadných ,,modliteb" pod širým nebem. 
https://voxpopuliblog.cz/jak-je-to-s-mes...vo_VS282zw
nebo
https://ceskavec.com/2020/04/britske-sup...X1MMjZaBqM
Odpovědět
Adevr: Vždyť to je dobře, však na to taky dojedou. Přirozený výběr se tomu říká: idioti prostě vymřou.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
(26. 04. 2020, 19:43:02)Juliana Napsal(a): Adevr: Vždyť to je dobře, však na to taky dojedou. Přirozený výběr se tomu říká: idioti prostě vymřou.

Snad to tak bude... já se úplně tetelil když jsem  viděl nahrávky toho,  jak ti imbecilové lížou kliky od mešit, a pak na sociálních sítích halasně vyřvávají že je alách před tou,, naší západní" nemocí ochrání... A jupí, v Iránu je ,,kupodivu" ta jejich modla dost fuckuje.
Odpovědět

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex