Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový spřátelený web
Ahojky, 

dovoluji si upozornit na vznik nového spřáteleného webu https://asexualove.cz/

Hodně zdraví všem. Jarouš
Odpovědět
(včera, 09:57:04)jarous Napsal(a): Ahojky, 

dovoluji si upozornit na vznik nového spřáteleného webu https://asexualove.cz/

Hodně zdraví všem. Jarouš

Zdravim
Evidentne podle whois na domenu a napadne shody nicku s jmenem soudim ze stojite za timto webem. Co Vas vedlo k tomuto projektu?
Odpovědět
Dobré odpoledne,

ano, je jsem tvůrcem, vede mne myšlenka asexuality, se kterou se plně ztotožňuji, již dlouho jsem chtěl nějaký web udělat, ale "rozhoupal" mne k tomu až MUDr. Uzel, když o asexualitě promluvil ve svém rozhovoru. Jestli mi zde admini/moderátoři odkaz nechají, rád přidám odkaz asexual.cz na svůj web. J.
Odpovědět
Ach bože, další sluníčkář, který z nás dělá zneužívané chudáčky. Takže pěkně díky. Když se teď představím jako asexuál, budu muset dodávat: „... ale jsem vážně asexuál, ne pošahaný marxista bojující proti svobodě slova, který si myslí, že ho zlá společnost diskriminuje otázkou, jestli někoho má".

Považuji od Vás za pořádné křiváctví mluvit jménem asexuálů, jako by Vám k tomu někdo udělil mandát. Protože to, co píšete, není pravda. Diskriminovaní byli kulaci v Sovětském svazu. Diskriminovaní jsou homosexuálové v Saúdské Arábii, kde jim hrozí trest smrti. Naopak není diskriminován ten, koho se přátelé zeptali, jestli někoho má. 

Pseudoproblém, který řešíte Vy, se v marxistické hantýrce jmenuje mikroagrese a je záminkou pro likvidaci svobody slova. Jestli Vám vadí, že Vás lidé otravují nepříjemnými otázkami, tak jim to zatrhněte. A neorganizujte kvůli tomu svatou válku proti imaginární vykořisťovatelské třídě.

A podívejte se na tuhle anketu, než budete příště mluvit za ostatní.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
Dobrý večer,

nejsem tolik vzdělaný, abych rozuměl Vašemu celému příspěvku, zejména nerozumím implikacím o marxismu (o tomto směru nic nevím), proto odpovím jen na to, čemu jsem porozuměl. 

Nejsem jediný, kdo se cítí být diskriminován, mám mandát od svých příbuzných a od podobně smýšlejících ve svém okolí. Na stránkách je uvedeno, že se jedná o neformální skupinu, tedy neformální blíže neurčenou podmnožinu (spíše malou podmonožinku) asexuálů, nikdo nikoho nenutí se k této skupince hlásit. 

Diskriminace je definována jako jiný přístup k jedné skupině než k jiné nebo k celku, domnívám se, že i menší ublížení, než jsou extrémy, které jste uvedla, mohou být diskriminací. 

Ohledně osobních otázek na partnera nebo rodinu to vidí podobně i paní Eva Lammelová viz https://www.hatefree.cz/blo/rozhovory/28...-lammelova

Také blogerka Julie Decker a významný sociolog Mark Carrigan souhlasí s tím, že jsou asexuálové diskriminováni viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Asexualita sekce "Diskriminace a právní ochrana"

V anketě jsem také hlasoval a ani jedna z nabízených možností se mi nejeví jako rozpor s webem https://asexualove.cz 

Každopádně děkuji za názor a klidně můžete svůj nesouhlasný postoj vyjádřit na webu https://asexualove.cz
Odpovědět
Možná problém je, že se nazyvate asexualove, tedy je snadné dojít k závěru, že mluvíš za všechny.

Víš, tady nenajdeš asi co hledáš. Musíš si uvědomit, že jediné, co spojuje asexuali je, že nesouloži. Tohle je malé pojítko. Byly jsme tady toho důkazem již několikrát.

Překlad co ti Juliana se snaží naznačit, velice hrubě a zkráceně. Zase další co chce v menšině něco vynutit na většině.
Odpovědět
Jarous: Dobrá, někteří asexuálové se cítí diskriminovaní. To ale nijak nedokazuje, že diskriminovaní jsou. Uvádíte definici, podle které se diskriminací rozumí rozdílný přístup ke dvěma skupinám. Vím, že se občas taková definice vyskytne, ale měl byste sám uznat, jak je nesmyslná: podle ní bychom mohli nazvat diskriminací i to, když muž pustí ženu do dveří nebo když děti na rozdíl od dospělých nejsou připuštěny k volbám. Rozdílné skupiny lidí si zaslouží rozdílné přístupy; to je přirozené, ne diskriminační.

Jak řekl Grča, problém je v tom, že se ta stránka profiluje, jako by mluvila za všechny asexuály, a ne jenom za tu část, která se cítí ublížená. Vždycky tu bude i druhá část, ta, která je společnosti vděčná. Přijde mi neskutečně nespravedlivé vůči všem lidem v mém okolí, kteří se k mojí asexualitě postavili otevřeně a tolerantně, když někdo napíše "společnost je vůči asexuálům netolerantní". Je to jako napsat "Rusové jsou ochlastové".

Lammelová mluví v rámci kampaně HateFree - nevím, kolik toho o ní víte, ale doporučovala bych Vám, abyste si o ní něco přečetl. A nemám tím na mysli článek na Wikipedii. Je to projekt, který se snaží agresívně prosazovat nadřazenost minorit nad majoritou a rozvracet společnost. Podporuje muslimskou invazi do Evropy. A mám takový mlhavý pocit, že zrovna islám je dost v rozporu s právem na volbu sexuální orientace.

A když už se tedy bavíme o Vaší stránce, myslím, že jste se nedopatřením dopustil diskriminace. Když píšete: Asexuál netouží po sexu s někým jiným, ale sám své fyziologické potřeby má., vylučujete tím z komunity všechny asexuály, kteří fyziologické pohlavní potřeby nemají. Třeba mě. :) Další důkaz, jak nesmyslné je mluvit za komunitu. 

A jestli chcete pochopit moje narážky na marxismus, pusťte si tohle krátké video. ;) (Důležité je zejména to, co následuje po 2.30.) Nejspíš zároveň pochopíte, proč jsem reagovala, jak jsem reagovala.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
Juliana: Přesně tak, hezky napsáno. Ušetřilo mně to práci s házením hnusu na (pseudo)levicové kulturní(neo) marxisty :-) .

Ostatně, sám už jsem tu několikrát napsal, že se necítím diskriminovaný jako asexuál, už z toho důvodu, že tlak okolí, kterému jsem v důsledku své orientace vystaven, je zcela marginální ve srovnání s tlaky okolí ohledně jiných aspeků mého života. Mnohem víc se cítím diskriminován jako uživatel Linuxu (ale s postupem času se to zlepšuje), jako neuživatel chytrých telefonů a sociálníních sítí (to se naopak časem zhoršuje) a hlavně jako abstinent (to je často ten horror největší :-( ).

A dokonce se někdy (třeba jako při náštěvě odkazu z předchozího příspěvku) cítím "diskriminován" tím, že tvůrci obsahu, cílící na mladou "YouTube generaci", generují obsah jako video, i když onen obsah by mohl být stejně dobře zveřejněn jako text s několika obrázky (protože to často je jen text a několik statických obrázků), a to jen pro to, že ona mladá generace má jako preferovaný způsob zpracování informace video namísto textu (více viz mírně děsivý (z pohledu čtenáře) článek (v PDF) Why YouTube Matters).

Osobně se  domnívám, že zkoušet "organizovat" asexuály je stejně jako pokoušet se pást kočky. Jediná, co mají všichni asexuálové společné (tedy alespoň doufám), je být uznáni jako skupina, optimálně jako čtvrtá sexuální orientace, a aby se pojem asexualita stal veřejně známým, nejlépe přes školní výuku. A to je asi tak všechno, protože v tom ostatním se asexuálové od sebe mohou lišit natolik, že jediné, na čem se (mimo asexuality) schodnou, je to, že se neschodnou :-)

PS: V tomto příspěvku jsem "přetížil" HTML tag pro italiku jako tag pro sarkasmus. Osobně nechápu, proč ho HTML kozorcium tenkrát neuznalo ....
Odpovědět

Pravděpodobně související témata...
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Nový v komunitě Lucius-diskusni-forum- Pelner 28 11198 26. 01. 2019, 00:23:57
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  Som Niekto a som tu nový! Nie-diskusni-forum-kto 15 11590 09. 04. 2017, 21:01:26
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Nový člen "rodiny" :) Em-diskusni-forum-ily 7 8087 07. 12. 2014, 08:57:51
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Ahoj som tu novy Mr-diskusni-forum-. F 10 16527 04. 05. 2011, 22:08:20
Poslední příspěvek: Ne-diskusni-forum-la
Smile Ahoj, jsem tu nový Ste-diskusni-forum-phen 6 9859 22. 09. 2010, 19:10:01
Poslední příspěvek: spag-diskusni-forum-etka

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex