Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
numero dos po X letech
#21
(10. 08. 2020, 10:47:24)Chodec Napsal(a): Zdravím,

(10. 08. 2020, 02:24:54)Magramal Napsal(a): Ale v případě, kdy je článek napsán v angličtině jen kvůli tomu, že se autorovi čeština nelíbí, tak v tom musím souhlasit s Julianou, protože nijak jinak než pohrdání mateřštinou a házení klacků pod nohy případných čtenářů se to nazvat opravu nedá.

text je nejspíš napsaný tak, jak byl, protože se jedná o volání o pomoc, kdy jsou logické myšlení a empatie převálcované nezvladatelnou bolestí, pocitem beznaděje a hlubokého zranění. Osobně si myslím, že bylo správné nechat pisatelce její vlákno alespoň chvíli k dispozici. Takto uteče s pocitem další křivdy a bude jí o to hůře. Jestli se v tomto případě může jednat o situaci, kdy dotlačením až na samé dno, pomůže se ode dna odrazit, nevím.

Jak takové zašlapání nadějí na vůbec jakékoliv důstojné pokračování v žití a anihilace investic 25 let do skupiny, kde jsem mnoho kolegů přivedl a vychoval, a 30 let do projektu, který mnoho lidí stále i po našem vypuzení živí, jsem zažil na sobě a dohromady se smutnými událostmi a chybami v osobním životě mě to dostalo do stavu, ze kterého se roky dostávám zpět.

Takže si myslím, že by bylo lepší dotyčnou nechat alespoň se vypsat. Moc by jí to (nejspíš) pomohlo, je to účinná terapie. Ale třeba kupení dalších ran povede také k nějakému zlomu v jejím životě.

Přeji všem, ať se do takovýchto stavů nikdy nemusí dostat,

Pavel

Myslím si, že kdyby se pokusila vypsat v jazyce své rodiny, který se jí sice nelíbí a taky s ním tak zachází, ... tak ale určitě by se jí dostalo většího pochopení a čtenářů... tohle se to docela minulo účinkem.  To je pak jediný důsledek. 
Každý ostatně máme nějaký problém, nějakou starost, a když ji odprezentujeme s tím, že to vypadá poněkud jako nepokora, tak se těžko divit odmítavým reakcím.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#22
Nj, za sebe doufám, že se tady jedná o případ, kdy se na základě zkušeností ze svého toxického vztahu naučila si více všímat svých potřeb... A že odsud odešla s tím, že koukla na reakce, koukla na to, jak je to tady mrtvé, a s klidem usoudila, že pro ni nemá smysl setrvávat. Pokud v tom bylo volání o pomoc a odchod s pocitem křivdy, přeji jí, aby se do budoucna sebeúctě naučila.
Odpovědět
#23
(10. 08. 2020, 11:39:53)Nihillus Napsal(a): Nj, za sebe doufám, že se tady jedná o případ, kdy se na základě zkušeností ze svého toxického vztahu naučila si více všímat svých potřeb... A že odsud odešla s tím, že koukla na reakce, koukla na to, jak je to tady mrtvé, a s klidem usoudila, že pro ni nemá smysl setrvávat. Pokud v tom bylo volání o pomoc a odchod s pocitem křivdy, přeji jí, aby se do budoucna sebeúctě naučila.

Pravé volání o pomoc se vždy v rodné zemi odehrává v rodném jazyce. Pokud se někdo topí, těžko bude vyvolávat, ,,hilfe, help me, たすけて, auxilio vocare , či помогите " ! Jedině pokud by byl neuvěřitelný pozér. A nebo šla kolem skupina očividných cizinců. 
Tedy pokud by to nebyli muslimští a ekonomičtí migranti. Se svojí předsudečnou nenávistí k domorodcům.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#24
(09. 08. 2020, 21:33:56)Schimansky Napsal(a): Ještě smutnější. To se jako vyčleňujete a povyšujete nad lidi, kteří doma chtějí komunikovat ve své mateřštině?

Jinak sorry, tohle jsem předtím nějak přehlídl. Nevyčleňuju se a nepovyšuju. Ne nad lidi obecně. Ne nad lidi, kteří doma chtějí komunikovat ve své mateřštině. Nic z toho, co píšeš, v mé reakci na Julianu nehraje roli.
Roli hraje to, že způsob, kterým přistupuje k lidem, mi nevoní. Smutné to možná je, ale s tím už se smířím.

Juliana: A sorry i tobě, právě jsem si uvědomil, že jsem tě za celou dobu neadresoval přímo (což je to, za co tě v těchto případech drbu - zazdíš člověka způsobem, kdy komunikuješ s belief systémem ve své hlavě, namísto toho, abys komunikovala přímo s ním). To, co děláš, vnímám jako facku (stačí k tomu byť minimální míra empatie) a i poté, co vychladnu (nebo jak to zesměšňujícím způsobem označuju, "od-rozhodím své čakry") ti to budu mít za zlé a budu k tobě tímhle způsobem přistupovat. Možná (pokud tohle není standard, který očekáváš jen u druhých lidí) oceníš, že tím naruším tvoji bublinu přitakávačů, kteří ti vždy poté, co někoho zazdíš, poskytují čistě pozitivní zpětnou vazbu.
Odpovědět
#25
Adevr má pravdu - existuje dokonce i přísloví, které říká: Chceš-li poznat, který jazyk je mateřský jazykem člověka, hoď ho do vody a poslouchej, jak bude volat o pomoc. Kdo by začínal opravdové volání o pomoc arogantní urážkou (z níž navíc čiší čirá blbost)? A těžko se lze divit, že ho pak někdo, to jest já, pošle k šípku. Snažím se na fóru pomáhat a radit, kdykoliv můžu, nabízím pár svých vlastních zkušeností pro srovnání, odkazuji, povzbuzuji. Ale nebudu pomáhat těm, kdo hned první větou prokáží, že bavit se s nimi je zbytečné. Konec konců jí to třeba dalo lekci, že její póza je hodně pitomá. A že ne každý mileniál je odkázán na komunikaci v citoslovcích, hovorových tvarech a zkomoleninách cizího jazyka, protože si toho rodného neváží.

Jen tak mimochodem, četli jste tuhle větu? „ [...] I met my ex-fiance who, unsurprisingly, was VERY toxic, sexist, racist, homophobic, and transphobic [...]." To nezní jako volání o pomoc, nýbrž jako nehorázný ultralevicový ideologický blábol (používaný k popisu normálního člověka). Pokud má slečna dost duševních sil, aby frázemi z ideo-slovníčku urážela druhé lidi, zjevně na tom sama není tak zle.

Ať si Nihillus píše, co uzná za vhodné, a já budu dělat totéž. Doufám, že jeho čakry se z toho vzpamatují a zase budou ok. 
A co se týče toho, že se sem někteří lidé „bojí" napsat: normální člověk si svoje názory v diskusi obhájí. Nikdo z nás přece nemůže čekat, že se setká vždycky jenom s porozumivým pokyvováním hlavy, něžnostmi a opatrností, aby se vůči němu druzí neprojevili mikroagresí. Odezva druhých naopak může být dost užitečný korektiv. Já pevně doufám, že si Elinka za deset nebo dvacet let uvědomí, jak směšná a tupá ta její arogantní póza vůči vlastní identitě byla.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#26
Zajímavé čtení. Pár dní tu nejsem a už je tu taková mela :)
No, původce té mely se již raději sám vymazal, ale co mohu říci závěrem,
je pouze to, že NIHILLUS IS AN ASSHOLE AND SELFCENTERED SILLY CLOWN.
Odpovědět
#27
Vye: Jen na věci koukám více lidsky a méně politicky. Pokud na věci koukáš příliš politicky, neuvidíš přes svůj způsob uvažování, o co mi vlastně jde.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Po dvou letech ahoj :) OneShot236 3 10672 11. 04. 2015, 17:18:38
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex