Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexualita a víra
#11
Nebudu, nejsem věřící :-p
Odpovědět
#12
V Bibli je psáno:"Plodte a množte se",ale jak dalece jde o bezpodmínečnou povinnost,to nevím...
Odpovědět
#13
Na téma "ploďte a množte se" jsem zrovna včera hovořil s jednou velmi dobrou kamarádkou, která věří. Vysvětlila mi, že tato pobídka platila pouze na počátku světa, kdy bylo lidí jen pár, a že dnes už ji není nutné dodržovat. Takže ať už věřící či nevěřící, můžeme mít dobrý pocit, že, na rozdíl od jiných menšinových orientací, my svou asexualitou nehřešíme ;)
53x + m3 = 0
Odpovědět
#14
(08. 07. 2009, 07:19:25)spagetka Napsal(a): V Bibli je psáno:"Plodte a množte se",ale jak dalece jde o bezpodmínečnou povinnost,to nevím...

Podle mě tohle právě vysvětluje ta odpověď, kterou jsem sem vložila (aspoň v souvislosti s asexualitou) - asexualita je překážkou množení se a tudíž není nutné jít proti své přirozenosti, aby člověk naplnil pokyn z bible.

BTW, vzhledem k tomu, že je tohle fórum v podstatě jediný zdroj informací o asexualitě v češtině, protože ještě nejsou k dispozici statické stránky s informacemi, jsem to sem dala, aby byly pohromadě články o asexualitě a také pokud by sem zavítal někdo věřící s podobným dilematem, jako měl původní tazatel v poradně.
Z reakcí na svůj příspěvek jsem měla pocit, že si spousta lidí myslí, že je to můj názor a že jsem věřící :)
Odpovědět
#15
(08. 07. 2009, 07:19:25)spagetka Napsal(a): V Bibli je psáno:"Plodte a množte se"
Tak to je zajímavé, proč teda církev tak propaguje sexuální zdrženlivost - žádný sex před svatbou kázají i u nás a dokonce odmítají snižování onemocnění AIDS exportem kondomů do Afriky (poznámky o nelidskosti takového jednání si nechávám pro sebe...). A proč kněží musí žít v celibátu? Navíc - Marie byla taky panna - zajímalo by mě, jestli jí bůh aspoň platil alimenty, když jí udělal dítě a pak jí nechal, ať se o něj postará (a co chudák Josef - musel živit dítě ženský, se kterou ani nespal :-D). Spíš všechno nasvědčuje tomu, že se církev staví k sexu dost negativně. I když tam jde spíš o to křesťanský odříkání - nedělej nic, co by ti přinášelo potěšení, protože to je přece pokušení ďábla; radši se tomu vyhni, modli se a pak skončíš v nebi... Či-li křesťanskou logiku bych definoval asi takhle: Máš žít v celibátu, ale pokud jsi asexuál, tak máš naopak sexovat co nejvíc, protože to je pro tebe utrpení, a pravej křesťan má přece trpět, aby se dostal do nebe... Já se asi budu smažit v pekle, jinak bych musel "šířit dobro"! Typický projev kněze... někdy musím zajít na mši, abych si ty kydy poslechl na vlastní uši :-D
[Obrázek: banner_reformycz.gif]
Je obrovský rozdíl mezi tím být chudý a být bez peněz. Být bez peněz je dočasný stav. Chudoba je stav mysli.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex