Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sexuológovia uznali štvrtú sexuálnu orientáciu
#1
http://news.sk/rss/link/2012/08/5421751/...rientaciu/
Odpovědět
#2
Asexuál: http://www.lide.cz/index.fcgi?akce=vids&...=0&order=1
Velmi šťastný
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#3
Původní zdroj tohoto mikrotextu bude asi tohle: http://www.medicaldaily.com/articles/116...ogaert.htm

Rozhodně si tu Bogaertovu knihu pořídím, až vyjde.
Odpovědět
#4
Možná bude dobré objednat tu knihu hromadně, protože o ni bude mít zájem více lidí (si myslím).:) Nebo ji můžeš přeložit - aby to bylo rychlejší, tak mi můžeš diktovat a já budu psát.Velmi šťastný
Tak trochu mi přijde že se jedná o rozpor: jak může být asexualita sexuální orientací, když jde o absenci sexuality - v tom nejčistším případě. Podle mne existují tři sexuální orientace plus asexualita, tj. asexuální orientace.Dotaz
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#5
(24. 08. 2012, 09:44:49)Dobra Napsal(a): Možná bude dobré objednat tu knihu hromadně, protože o ni bude mít zájem více lidí (si myslím).:) Nebo ji můžeš přeložit - aby to bylo rychlejší, tak mi můžeš diktovat a já budu psát.Velmi šťastný
Tak trochu mi přijde že se jedná o rozpor: jak může být asexualita sexuální orientací, když jde o absenci sexuality - v tom nejčistším případě. Podle mne existují tři sexuální orientace plus asexualita, tj. asexuální orientace.Dotaz

Já překládám beletrii :D

Absence sexuality je nesmysl, pojem "sexualita" v sobě zahrnuje biologické pohlaví, pohlavní identitu, sexuální orientaci, sexuální chování... Sexualitu má každý. Asexualita není v lingvistickém smyslu protiklad slova sexualita, je to název orientace. Sexualita žádný protiklad ani negaci nemá, stejně jako třeba slova "srdce" nebo "mozek". Předpona a- nevyjadřuje absenci nebo protiklad, určuje osoby, k nimž je asexuál přitahován, z hlediska jejich biologického pohlaví, tj. nikdo, žádné.
Výraz "orientace" v podstatě identifikuje vztah tvé sexuality k druhým lidem. Hetero jsou na opačné pohlaví, homo na stejné, bi na obě, a na žádné. Nic víc v tom není.

Například slova "transsexualita" a "intersexualita" nejsou označení orientací, vztahují se k biologickému pohlaví a pohlavní identitě. O orientaci nic nevypovídají.

Můžeš být třeba biologicky žena, mentálně muž, orientací asexuál a přitom mít partnerský sex (to je sexuální chování). Nebo třeba biologicky žena, mentálně žena, orientací hetero a žít v celibátu. To všechno dohromady tvoří sexualitu.
Odpovědět
#6
Děkuji za vysvětlení, ale mám stále pochyby. Dokonce teď ve mně vzklíčil další rozpor, a to, že vlastně asexuální orientace neexistuje, když se asexuál nikam a na nikoho sexuálně neorientuje, tzn., že nejde o žádnou orientaci, jde o neorientaci. LOL Ano, to je můj termín: sexuální neorientace, sexuální nic.Pán zelený V nejčistší formě.
---
Teď jsem našla něco ve Wikipedii:
Wikipedie: Okrajově začala být věnována pozornost oběma typům asexuality (absence sexuální orientace i absence sexuální touhy).

Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#7
(24. 08. 2012, 10:58:20)Dobra Napsal(a): Děkuji za vysvětlení, ale mám stále pochyby. Dokonce teď ve mně vzklíčil další rozpor, a to, že vlastně asexuální orientace neexistuje, když se asexuál nikam a na nikoho sexuálně neorientuje, tzn., že nejde o žádnou orientaci, jde o neorientaci. LOL Ano, to je můj termín: sexuální neorientace, sexuální nic.Pán zelený V nejčistší formě.
---
Teď jsem našla něco ve Wikipedii:
Wikipedie: Okrajově začala být věnována pozornost oběma typům asexuality (absence sexuální orientace i absence sexuální touhy).

Už se objevila myšlenka rozlišovat dvě základní orientace: sexuální a asexuální, přičemž sexuální by se rozlišovala na hetero, homo a bi. Ale původním účelem označení orientací bylo definovat, ke kterému pohlaví je osoba přitahována, ne jestli k někomu přitahována vůbec je. Proto v tom áčka dělají trochu chaos. Zařazení asexuality jako "čtvrté orientace" je v podstatě jen zařazení do konvenčního, již existujícího systému klasifikace. Na tom nevidím nic nelogického ani kontroverzního. Ve skutečnosti by mělo být orientací šest, ještě pansexualita a něco, co by označovalo orientaci na osoby bez určitelného pohlaví (která zřejmě existuje jen na úrovni teorie).

Navíc takto pojímaná orientace není polaritní koncept, ale škála se dvěma extrémy (asexualita a pansexualita).

Lidé bez libida (absence sexuální touhy) jsou trochu oříšek, ale funkčně jsou taky asexuálně orientovaní, protože je biologicky ani nemůže nikdo přitahovat. Ale to, že je jejich orientace podmíněná biologicky, na tom nic nemění.
Odpovědět
#8
Vím, že jde jen o slova, o pojmenování. :) Tak pro mě jsou tři sexuální orientace a jeden asexuální stav.Vysmátý
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#9
(24. 08. 2012, 11:57:41)Dobra Napsal(a): Vím, že jde jen o slova, o pojmenování. :) Tak pro mě jsou tři sexuální orientace a jeden asexuální stav.Vysmátý

To je docela dobrý koncept. Já osobně si myslím, že každý má spát s tím, s kým spát chce (ať už je to kvůli přitažlivosti, lásce, přesvědčení, rozmnožování nebo penězům), a když nechce, nemá to dělat. Na to žádné systémy ani cizí slova nepotřebuju :D
Odpovědět
#10
(24. 08. 2012, 11:38:49)AlineDaryen Napsal(a):
(24. 08. 2012, 10:58:20)Dobra Napsal(a): Děkuji za vysvětlení, ale mám stále pochyby. Dokonce teď ve mně vzklíčil další rozpor, a to, že vlastně asexuální orientace neexistuje, když se asexuál nikam a na nikoho sexuálně neorientuje, tzn., že nejde o žádnou orientaci, jde o neorientaci. LOL Ano, to je můj termín: sexuální neorientace, sexuální nic.Pán zelený V nejčistší formě.
---
Teď jsem našla něco ve Wikipedii:
Wikipedie: Okrajově začala být věnována pozornost oběma typům asexuality (absence sexuální orientace i absence sexuální touhy).

Už se objevila myšlenka rozlišovat dvě základní orientace: sexuální a asexuální, přičemž sexuální by se rozlišovala na hetero, homo a bi. Ale původním účelem označení orientací bylo definovat, ke kterému pohlaví je osoba přitahována, ne jestli k někomu přitahována vůbec je. Proto v tom áčka dělají trochu chaos.

A co když je osoba přitahována výhradně, v případě ženy, opačným pohlavím, tj. muži, mužským světem... i ta identifikace s ženskou pohlavní identitou, rolí je plnohodnotná, akorát má mizivou potřebu toho fyzického splynutí....zřejmě biologicky dáno....jaká je vlastně hranice mezi tzv.romantickou přitažlivostí a fyzickou, je-li vůbec nějaká, byla tu anketa, kam by byli zdejší členové schopni zajít v rámci partnerství a některé vzájemné sexuální praktiky a jejich akceptace se tam také objevily...podle mne čistá nepřitažlivost k žádnému pohlaví neexistuje....anebo ano, ale takový člověk by vlastně neměl vůbec mít touhu mít, hledat protějšek....jakákoliv komunikace s člověkem jakéhokoliv pohlaví s partnerským podtextem přece sexuální podtext má, o tom jsem přesvědená....
Nevím, tady ty všechny asexuální kategorizace jsou jakoby příliš složité, rozplizlé, příliš mnoho popisů a ten zastřešující výstup z toho nějak stále chybí....
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex