Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Diplomka
#1
Dobrý den všem,
jsem studentka magisterského oboru sociologie a chtěla bych si jako téma své diplomové práce zvolit asexualitu. Proto se vás chci zeptat, zda by se mezi vámi našel někdo, kdo by byl ochotný si se mnou o své sexuální orientaci popovídat?
Specializuji se na gender studies, identitu člověka a jeho sexualitu, vzhledem k tomu, že asexualita je poměrně nováčkem na tomto poli (minimálně v českém kontextu), ráda bych jí ve své práci věnovala potřebný prostor a pozornost. Prosím dejte mi vědět, pokud by byl někdo z vás ochotný se se mnou v budoucnu párkrát sejít a popovídat si o tomto tématu.
Děkuji.
Odpovědět
#2
Ahoj, moc zajímavé a chválihodné téma diplomky. Pokud jde o mě, rád pomůžu třeba prostřednictvím vzkazů na tomto formu, eventuelně Ti můžu dát e-mailovou adresu. Na schůzku bych to bohužel neviděl, moc se omlouvám. Myslím, že zajímavý materiál tady můžeš nasbírat i prostudováním příspěvků v sekci Uvítací koutek.
Odpovědět
#3
To- ice80
Tady už se takových lovičů asexuálů ke zpracování diplomky objevilo přehršel.
Takže to moc originální není.
Mě osobně není příjemné, že jsem považován za téma nějaké studentky sociologie.
A jak můžeš napsat, že je to chválihodné ..když jsi její zpracování ani nečetl...
Jakou máš jistotu že to nebude, při dnešní úrovni školství, zase jen zbytečný gendrový blábol, sloužící jen k domněle originálnímu tématu diplomky budoucí úřednice?
Nevím, snad se pletu..ale nepovažuji za dobré když vyzývá někdo někoho, aby se porýpal v jeho sexualitě.
To co chci napsat , na co se chci zeptat, od toho jsou tyhle stránky...a holt to píšu i s tím že si to přečtou různí lidé, ale pokud bych se dozvěděl že kdosi mé názory zneužívá...nakopal bych ho do prdele.. A to doslova.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#4
To- advr:
Mně Tvůj postoj připadá zbytečně negativní. Předmětem zájmu studentky sociologie se můžeš stát i jako pankáč, knihomol, sběratel brouků nebo třeba hráč pokeru. Pokud jsme u "rýpání v sexualitě", tak si myslím, že každé zpracování tématu naopak pomůže k tomu, že se v té sexualitě bude chtít časem rýpat čím dál méně lidí, protože se o tom bude něco málo vědět.
Samozřejmě chápu, že Tobě nemusí být podobné práce nebo výzkumy příjemné, ale napadá mě, že tím spíše bys místo odrazování ostatních mohl být rád, že se někdo "obětuje", dá studentkám sociologie k dispozici svá moudra a Tebe pak nikdo nebude uhánět :-)
Každopádně díky za dobře míněnou radu, ale každý je jiný a my dva máme každý tu hranici svého soukromí někde jinde. Zahalil jsem to trošku do humoru, tak doufám, že jsem nějak neurazil.
Odpovědět
#5
Postoj adevr je negativní, ale to předpokládám myslí subjektivně za sebe a jiným ve štěstí účasti na výzkumech bránit nehodlá. Co má ale objektivní platnost, je jednak poznámka "jak můžeš napsat, že je to chválihodné" ;), jednak poukázání na to, že takových už tu bylo a že by bylo fajn, kdyby původní tazatelka nejprve prokázala, že to nebude zbytečný blábol. Protože ten úvodní příspěvek k takovým pochybnostem docela svádí: co to znamená "jako téma své diplomové práce zvolit asexualitu"? Jakože nějak úplně obecně? Nebo nějaký konkrétní aspekt? V tom případě jaký? Nebo je plánem trochu si pokecat, však ono se z toho nějaké na DP postačující téma vyloupne? Co se myslí tím, "že asexualita je poměrně nováčkem na tomto poli (minimálně v českém kontextu)"? Jsou tu například diplomky Lukáše Sedláčka http://is.muni.cz/th/67912/fss_m/ a Evy Lammelové http://theses.cz/id/1hrx0b/Eva_Lammelov_DP.pdf (ta je teda přinejmenším po formální stránce dost tragická, až se divím, že to prošlo, byť v Olomouci), ví o nich tazatelka vůbec? Jak konkrétně na ně hodlá navázat? Co oproti nim plánuje přinést nového? Fráze typu "ráda bych jí ve své práci věnovala potřebný prostor a pozornost" opravdu nepůsobí dojmem, že má nějaký konkrétní záměr, spíš člověka napadá, jestli dnes nefouká vítr z Plzně. Pokud po někom chci, aby mi věnoval nějaké netriviální množství času a vůbec energie, měl bych ho umět přesvědčit, že to má smysl. Já sám teda nejsem asexuál, zaregistroval jsem se sem kvůli jedné konkrétní diskusi, tak se mě to netýká, ale kdyby se mě to týkalo, ten úvodní příspěvek by mě taky nepřesvědčil. :-)
Odpovědět
#6
Jasně že mám vůči této výzvě negativní postoj, a soudě podle počtu reakcí, v tom nejsem sám.
Asi bych také nic nenapsal, jenže mne pobavila ,,rozjuchannost" odpovědi ice80. ( To ice80- neber to nějak zle, prostě to tak bylo, tak co si vymýšlet )
Jsem však docela vstřícný člověk, takže určitě jsem tím nijak nechtěl omezit něčí případnou touhu - stát se výzkumným objektem případné budoucí úřednice ze sociálky.
Časem se zde třeba objeví další výzkumník, budoucí dr.House, a bude chtít asexuálům měřit třeba vzrušivost.
K dispozici bude mít vystříhané obrázky z časopisu Lolita a Prince, mrtvého konipasa, fotku z jatek, polaroidový snímek nahého synovce, nať řapíkatatého celeru a ruční šlehač.
K tomu velkou dávku entuziazmu a potřeby sdíleného nadšení pro svoji školní práci.
A když si to někdo chce užít, ..já mu v tom určitě bránit nebudu.
Vím kdo jsem, proč jsem takový jaký jsem, měnit to nebudu, a taky nehodlám být objektem amatérských výzkumníků..
A vlastně ani nevím, kdo by co chtěl zkoumat. Poznal jsem že tu jsou lidé úplně stejní jako všude, jen nemají potřebu přespříliš kolem sebe stříkat tělesné tekutiny.. takže sorry že se necítím jako objekt hodný průzkumu.
Takže u mne má každý rádoby gendrový výzkumník smůlu.
Pokud však má někdo tu potřebu, a cítí se natolik zvláštně , nechť klidně předhodí své ,,zajímavé" asexuální tělo na oltář vědy. Třeba ,,vyzkoumáte" něco moooc důležitého, a já se pak budu poněkud rdít, cucajíc si stydlivě palec, jaký že jsem to byl tmářský hlupák.
A nebo taky ne.:)
To - avex
Ač se Vám to asi tak zdát nebude, považuji se za slušného člověka, a tak...
..pokud se Vás mé názory nějak dotkly, omlouvám se za to.
Nic to však nemění na tom že si za nimi pevně stojím.
A vlastně nakonec..i z toho ,,mála" co zde bylo napsáno, by chytrý člověk dokázal postavit diplomovou práci.
Takže hurá do toho..!!!
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#7
To Avex:
Setkání těžko, protože do Plzně to mám daleko, ale přes soukromé vzkazy by to šlo, jestli to stačí.

To Adevr:
Jsi zbytečně agresivní. Můžeš být rád, že se slečna chce ptát reálných asexuálních lidí, namísto aby si někde něco jenom vygooglila a sepsala na základě toho nějaké polopravdy a zmatenosti.
Odpovědět
#8
Já slečně držím palce, ačkoliv se toho nezúčastním.
Odpovědět
#9
Přeju hodně štěstí, ale myslím, že místo asexuála nalákáš nějakého orálního exhibicionistu. Většinový asexuál se s tebou o sobě vybavovat nebude.
Odpovědět
#10
(06. 02. 2013, 12:51:08)MadRat Napsal(a): To Adevr:
Jsi zbytečně agresivní. Můžeš být rád, že se slečna chce ptát reálných asexuálních lidí, namísto aby si někde něco jenom vygooglila a sepsala na základě toho nějaké polopravdy a zmatenosti.

Mám s agresivitou zkušenosti, takže vím že nejsem zbytečně agresivní.
Ale mám taktéž dojem že u tebe by se, docela velká náročně skrývaná útočná agresivita a militantní nesnášenlivost, našla.
Soudím tedy jen z různých textů, které jsem si na tomto fóru od tebe přečetl...takže se možná pletu, a ve skutečnosti jsi něžná bytůstka, jež s plyšáčkem jednorožce na růžovém batůžku, hledá v zákoutích starých parků stromové najády..
Holt, nikdo nejsme neomylným...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex