Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mám dve otázky
#1
Zdravím všetkých asexuálov. Moja prvá otazka znie: ako isto viem že som asexuál (mám 31 rokov a som panic), že to nie je nejaká trauma, blok,... V utorok som našiel v časopise článok o asexualite a následne cez google túto stránku, veľa som toho prečítal a ľudia tu spomínaju rôzne negatívne skúsenosti. Aj ked podľa definície asexuality som sa v tom našiel, predsa po 31 rokoch presvedčenia že som hetero to človek nepríjme s tým "tak fajn". A druhá otázka: (len ak sa potvrdí prvá) či sa mám s tým vôbec niekomu zdôveriť alebo sa tváriť že "ešte stále čakám na tú pravú". Ak by ste k zodpovedaniu mojej prvej otázky potrebovali nejaké info, napíšte, bez problémov odpíšem. Abandon.
Odpovědět
#2
(10. 05. 2013, 20:17:38)Abandon Napsal(a): Zdravím všetkých asexuálov. Moja prvá otazka znie: ako isto viem že som asexuál (mám 31 rokov a som panic), že to nie je nejaká trauma, blok,... V utorok som našiel v časopise článok o asexualite a následne cez google túto stránku, veľa som toho prečítal a ľudia tu spomínaju rôzne negatívne skúsenosti. Aj ked podľa definície asexuality som sa v tom našiel, predsa po 31 rokoch presvedčenia že som hetero to človek nepríjme s tým "tak fajn". A druhá otázka: (len ak sa potvrdí prvá) či sa mám s tým vôbec niekomu zdôveriť alebo sa tváriť že "ešte stále čakám na tú pravú". Ak by ste k zodpovedaniu mojej prvej otázky potrebovali nejaké info, napíšte, bez problémov odpíšem. Abandon.

Na první otázku neumím odpovědět.
Chtěl bys prožít život sám nebo bys chtěl nějaký vztah? Protože asexualita ani psychický blok ještě nutně neznamená, že nenajdeš tu pravou. Spíš jde o to jestli to chceš, nebo ti více vyhovuje samota.
A svěřuj se komu chceš s čím chceš. Myslím, že sám nejlíp poznáš kdo by to pochopil a komu je lepší o tom neříkat, ne? O mě to ví jenom moje sestra (která se považuje za asexuálku) a pak asi ještě dvě holky se kterýma jsem se pokoušel vybudovat "normální" vztah a později jsem musel s pravdou ven, protože se nedalo skrývat, že jsem trochu jiný než většina lidí.
Odpovědět
#3
K první otázce: Na to je těžká odpověď. Já to beru tak, že kdybych měla nějaké trauma nebo blok, asi bych o tom věděla... Chodila jsem i na terapii, předpokládám, že by to vyplulo na povrch, kdyby tam něco bylo. Možná se zkus zamyslet nad tím, jestli ti připadá pro tebe instinktivně přirozené, být asexuál. Pokud máš pocit, že to vyjadřuje tvoji podstatu líp než heterosexuální nálepka, pak už asi není co řešit. Asexualita není nějaká diagnóza, kterou ti může udělat někdo zvenčí, nebo něco, co ti může někdo vnutit, ale vyjádření osobního pocitu.

K druhé otázce: to závisí na tom, jestli máš v okolí lidi, kterým se s tím svěřit chceš. Není třeba vykládat to každému na potkání, pokud se na to necítíš. Jestli výmluvy fungují, není žádný hřích u nich zůstat :-)
Odpovědět
#4
Že jsi asexuál neznamená,že nejsi souběžně i heterosexuál,pokud se Ti ženy líbí,a dokážeš si představit vztah s nějakou ženou,který by byl akorát bez sexu.
Pokud by se Tě na to někdo přímo zeptal,tak klidně řekni,jak to s Tebou je. Není to přece nic,za co by ses musel stydět. ;)
Dostaneš-li se na dno, tak se na něm neválej, ale odraž se od něho.
Odpovědět
#5
Odpověď na první otázku záleží na tobě...
Kdybych to převedl na svou zkušenost ( protože ani jinou nemám ), tak mám v sobě traumata z dětsví, a ač jsem se s nimi doufám dokázal poprat, tak už například jen přiblížení a dotyky jsou pro mně těžké. Ale učím se to překonávat. Jenže jsem kvůli tomu asexuál? I když příznaky jsou vlastně totožné, co můžu vědět? Jak bych na tom byl,mít normální rodiče.? Třeba bych byl asexuál, třeba ne. Každopádně splňuji definici...:)
Jde o tedy i o to zda jsi nějaká traumata, důvod k blokům, úraz, ( být ženou, tak třeba i frigiditu ) měl, ..a každopádně zde při pestrosti témat a názorů najdeš plno inspirujích odpovědí...
Ale jen ty víš co je v pozadí tvého dotazu, a jen ty si na něj můžeš odpovědět.
A odpověď na druhou otázku mám tu, že opět záleží na tobě a na tom co jsi přijal.
Pokud přijmeš to jaký jsi, a dáš to okolí najevo, budeš pro mnoho lidí nejen čitelnější ale i přijatelnější..a do budoucna se vyhneš nedorozuměním a případným životním kiksům. A málokdo dokáže v partnerském životě něco dlouhodobě ukrývat. A ani to není fér.
A jak píše Špagetka, není to nic za co by jsi se měl stydět... Ať tak či tak.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#6
(13. 05. 2013, 14:27:19)adevr Napsal(a): A odpověď na druhou otázku mám tu, že opět záleží na tobě a na tom co jsi přijal.
Pokud přijmeš to jaký jsi, a dáš to okolí najevo, budeš pro mnoho lidí nejen čitelnější ale i přijatelnější..a do budoucna se vyhneš nedorozuměním a případným životním kiksům. A málokdo dokáže v partnerském životě něco dlouhodobě ukrývat. A ani to není fér.

V partnerském vztahu by se to opravdu skrývat nemělo, ale ohledně těch ostatních lidí ... no, možná za deset-dvacet let, až bude asexualita běžně známá a uznávaná, tak to bude pravda, ale podle toho, jaké jsou reakce některých lidí na asexualitu dnes, tak by to mohlo přinést víc "kiksů" než by jich to odvrátilo. Na druhou stranu, pokud informace daná okolí bude typu "Kašlu na ženský, zajímá mně jen moje práce a/nebo koníčky", tak to opravdu splní svůj účel tak, jak je myšleno.

PS: U žen to asi nefunguje, ale z mojí zkušeností často stačí párkrát se nechat vidět v dámské společnosti a šeptanda udělá svoje (i když záleží dost na kolektivu, tam, kde se muži každý den chlubí jak, s kým a kolikrát to dělali, podobný postup asi nemá šanci). Jak si pamatuju z kolejí, tak tam díky tomu nikdo neřešil, jestli s někým chodím, mnohem větším "problémem" bylo to, že jsem jako abstinent nechodil do hospody.

Odpovědět
#7
(13. 05. 2013, 23:31:10)Magramal Napsal(a): V partnerském vztahu by se to opravdu skrývat nemělo, ale ohledně těch ostatních lidí ... no, možná za deset-dvacet let, až bude asexualita běžně známá a uznávaná, tak to bude pravda, ale podle toho, jaké jsou reakce některých lidí na asexualitu dnes, tak by to mohlo přinést víc "kiksů" než by jich to odvrátilo.

Tak ti nějak nevím, pokud budou všichni o,,mlžit" tak z těch ,,deseti-dvaceti let" bude ,,ležatá osmička" čili nekonečno.
Ale chápu že není nutné vytrubovat do okolí své niterní internosti, to jsem ani tak nemyslel, a nedělá to přece ani většina lidí, šlo mi o blízké, o ty kteří ty intimnosti s tebou chtějí sdílet.

Ale stejně je docela zajímavé že i když o nic nejde, a to i ve faktické i přenesené formě toho významu, tak je to někdy takový velký problém...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
(14. 05. 2013, 07:33:34)adevr Napsal(a): Tak ti nějak nevím, pokud budou všichni o,,mlžit" tak z těch ,,deseti-dvaceti let" bude ,,ležatá osmička" čili nekonečno.

No, třeba homopsexuálům stačilo dvacet let na to, aby přestali být považováni za "úchyly".
Odpovědět
#9
(14. 05. 2013, 21:51:52)Magramal Napsal(a):
(14. 05. 2013, 07:33:34)adevr Napsal(a): Tak ti nějak nevím, pokud budou všichni o,,mlžit" tak z těch ,,deseti-dvaceti let" bude ,,ležatá osmička" čili nekonečno.

No, třeba homopsexuálům stačilo dvacet let na to, aby přestali být považováni za "úchyly".

Ale to právě proto že nemlžili.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Information Ahojte, ľudia ! Našla som samu seba, ale mám z toho zároveň aj strach. ard-diskusni-forum-enia 1 7915 24. 09. 2015, 20:05:39
Poslední příspěvek: ar-diskusni-forum-bum

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex