Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Můžu být asexuál, i když mě vzrušuje ženské tělo?
#11
Jo tohle zní vlastně logicky, takhle by se to řešit klidně dalo... bohužel mám v tomhle směru ale většinou dost špatné "protihráče"... a pokud si jde druhá strana jen za tím jedním, tak vyjasnění se často rovná tomu, že to nikam dál nevede... mám zkoušenost jen s dvěma typy. Ty první (například z nějaké seznamovací stránky) si ani moc ujasňovat nic nechtějí a hned do placu hodí nějaké pozvání kamkoliv, nechtějí si s někým vypisovat a hned se chtějí poznat osobně... o to jestli to je jen proto "aby se lidi pozvali naživo" nebo se jen chtějí zabavit, spíš mám pocit, že je v tom hlavně to druhé... a když mě tohle nevyhovuje, tak jde zase o dům dál. Ve finále líp pro mě, ale bohužel jsem se takhle nesetkala moc s nikým, kdo by nechtěl hned někam zajít... já to logicky asi chápu, přece jen je jiný vidět člověka naživo než na internetu, ale prostě mi nevyhovuje to, že bych měla někam chodit s někým, kdo je pro mě úplně cizí... A druhý typ je ten, kdy je v tom tedy nějaké dejme tomu i přátelství a pak najednou chce něco víc. Já jsem nikdy neměla kamarády, možná jen tak dva a u obou to dopadlo takhle... a pak mi vlastně všichni kolem říkají, že se to dalo čekat, protože přece chlapy nikdy neinvestují čas někde, kde nečekají něco víc... takže mám asi prostě smůlu. Zjevně se s nikým nemůžu seznámit, když s ním hned nepůjdu "na kafe" a nikdy nebudu mít kamarády, co by byli skuteční kamarádi... píšu jen moji zkušenost, štěstí těm, co to mají jinak.

Ale tohle je už opravdu hodně OffTopic, vůbec to tady není o tomhle. Takže se omlouvám autorovi. :D
Odpovědět
#12
(18. 11. 2017, 21:36:20)Melllisa Napsal(a): ...z nějaké seznamovací stránky..

[Obrázek: how-big-bang-theory-dominated-the-10-bes...f-2011.jpg]

(Ano, Off Topic, apologies..)
Odpovědět
#13
(18. 11. 2017, 21:36:20)Melllisa Napsal(a): ... mám zkoušenost jen s dvěma typy. Ty první (například z nějaké seznamovací stránky) si ani moc ujasňovat nic nechtějí a hned do placu hodí nějaké pozvání kamkoliv, nechtějí si s někým vypisovat a hned se chtějí poznat osobně... o to jestli to je jen proto "aby se lidi pozvali naživo" nebo se jen chtějí zabavit, spíš mám pocit, že je v tom hlavně to druhé... a když mě tohle nevyhovuje, tak jde zase o dům dál. Ve finále líp pro mě, ale bohužel jsem se takhle nesetkala moc s nikým, kdo by nechtěl hned někam zajít... já to logicky asi chápu, přece jen je jiný vidět člověka naživo než na internetu, ale prostě mi nevyhovuje to, že bych měla někam chodit s někým, kdo je pro mě úplně cizí...

Tohle jsi popsala přesně. Taky mi často vrtalo hlavou, co očekávají lidé, kteří nemají zájem o prvotní výměnu informací, ale chtějí se hned sejít a povídat si (často o ničem, často pouze o sobě, atd.)
No, nedávno mi to osvětlila kamarádka. Prý sejdeš se s ním a čekáš, jestli přeskočí jiskra Nápad .
Dedukuju z toho, že někteří lidé očekávají, že pokud je to ten pravý a jim předurčený partner, tak už při letmém setkání pocítí nějakou intenzivní přitažlivost, zatočí se jim hlava, zachvěje se země, vysvitne slunce, rozklene se duha a začnou zpívat ptáci, eventuelně dojde k nějakým jevům na bázi elektrické indukce LOL . Tím je pak jasně potvrzen výběr a už není třeba se dál namáhat (například se zjišťováním názorů, zálib, povahových sklonů, atd.).

Omlouvám se, pokud si náhodou dělám legraci z toho, v co tu někdo pevně věří.
Neomlouvám se za off topic, stejně je většina vláken zaplevelená asociativními příspěvky ;)  .
Odpovědět
#14
(19. 11. 2017, 21:30:37)raindragon Napsal(a): Dedukuju z toho, že někteří lidé očekávají, že pokud je to ten pravý a jim předurčený partner, tak už při letmém setkání pocítí nějakou intenzivní přitažlivost, zatočí se jim hlava, zachvěje se země, vysvitne slunce, rozklene se duha a začnou zpívat ptáci, eventuelně dojde k nějakým jevům na bázi elektrické indukce LOL . Tím je pak jasně potvrzen výběr a už není třeba se dál namáhat (například se zjišťováním názorů, zálib, povahových sklonů, atd.).

Omlouvám se, pokud si náhodou dělám legraci z toho, v co tu někdo pevně věří.

Užasné :-) . Ale v praxi se spíš stane to, že při onom letném setkání on vypoulí oči a uvoří výraz jako hladový pes před řeznictvím (animovaným postavičkám v podobných scénách vyhřeznutou oční bulvy z hlavy a vyroluje se ven jazyk :-) ), zatímco ona přemýšlí, jestli se jí dívá na její obličej nebo spíše poněkud niž :-)

Mimo toho, i když opravdu v mozku máme část, která je schopná velmi rychle analyzovat potenciálního partnera, je tato analýza dobrá pouze pro pousouzení životaschopnosti výsledného potomstva, to, jestli partneři na sebe za rok nebudou štěkat jako psi, posoudit neumí ...


PS:Vzpoměl jsem si na velmi podobný popis obdobné situace z jedné knihy od Terryho Pratchetta, který si dovolím odcitovat:

Citace:Svět se najednou rozdělil na dvě části - tu, ve které se pohybovala Conina a Nijel, a na tu druhou, kde byli všichni ostatní. Vzduch mezi nimi praskal neviditelným napětím. V té jejich části světa pravděpodobně hrál
orchestr, klokotali slavíci, po nebi táhly malé růžové obláčky a děly se všechny podobné věci, které se v takové situaci dějí. Když se stane něco takového, nemá obyčejná zkáza paláce v té druhé polovině světa pražádný význam.

PPS: Ve filmech onen orcherstr hraje většinou toto :-)
Odpovědět
#15
Myslím že i asexuál dokáže poznat člověka se kterým mu může být příjemně. Ta chemie funguje, jenže zde je víc kladen důraz na opatrnost, a ochranu všemožných tělesných otvorů.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#16
No, ano. Chtěla jsem jen upozornit na to, že všichni jsme víceméně ve vleku určitých představ vštípených nám literaturou, filmy a televizí.  ;)  A je tedy otázka, nakolik jsme potom objektivní při prvním osobním kontaktu.

Jde také o to, že lidé, kteří preferují osobní kontakt hned (jak psala Mellisa), budou hodnotit primárně podle vzhledu a méně se zajímat o hodnoty duševní.
Odpovědět
#17
(23. 11. 2017, 20:16:11)raindragon Napsal(a): No, ano. Chtěla jsem jen upozornit na to, že všichni jsme víceméně ve vleku určitých představ vštípených nám literaturou, filmy a televizí.  ;)  A je tedy otázka, nakolik jsme potom objektivní při prvním osobním kontaktu.

Jde také o to, že lidé, kteří preferují osobní kontakt hned (jak psala Mellisa), budou hodnotit primárně podle vzhledu a méně se zajímat o hodnoty duševní.

Holt jsme drtivou většinou  povrchní,  a mnohdy jde také o to, co nechceme aby si myslelo okolí.  Každý  nemá na to brát si do společnosti bachratého, bradavičnatého, chlupatého partnera s deformovaným výrazem, jedno jakého pohlaví. A to i přesto že víme, že  v hlouby svého štětinatého těla  ukrývá dobrou povahu.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#18
Ten popis "očekávání při prvním setkání" je skvělý. :D :D Každopádně chemie a ta pomyslná jiskra není věcí jen čistě sexuální přitažlivosti. A přiznávám, že jsem ji už zažila, stává se mi to opravdu minimálně, ale vím že něco takového rozhodně existuje... bohužel ještě nikdy ne vzájemně, takže to nemělo šanci na nějaký další vývoj... je to ale taková zajímavá kombinace zaujetí nad jiným člověkem, nad tím jaký je i nad tím jak vypadá a tak nějak musím uznat, že je to vlastně příjemné.

Ale jinak si nemyslím, že člověk co je například asexuál musí mít nutně nějaké snížené nároky... ano ohledně sexu je to všechno dost jinak... ale pořád je to vztah dvou lidí, jde o city, o zaujetí... o všechno. Já stále jen slyším "ty jsi moc náročná a moc nad tím přemýšlíš"... možná že ano, ale prostě to jinak ani neumím. A že nejde o vzhled? Opravdu ne? I když to bude znít povrchně, i vzhled dělá dost... ale i když je někdo stoprocentně přitažlivý neznamená to, že to není debil. Takže jde i o povahu, charakter... podle mě je prostě důležité všechno, jen každý člověk to má nastavené trochu jinak. Prostě se může stát, že je někdo hodný a milý, ale ta přitažlivost tam prostě není... jako se může stát, že tam ta přitažlivost je a ten člověk myslí něčím úplně jiným než hlavou a je do života úplně nepoužitelný.

Už jsem zažila, že jsem si s někým rozuměla opravdu skvěle... ale ta přitažlivost k němu prostě nebyla a v tomhle ohledu to bylo úplně prázdné... on mě chytil za ruku, celý se rozklepal a se mnou to neudělalo nic... on se na mě podíval a viděla jsem, jak se mu líbím... a já necítila to stejné... a proto to nemohlo nikdy fungovat. Protože to co on zažíval, tak to jsem chtěla zažívat i já, jen s ním to nešlo. Je hezké když vás někdo miluje, ale pokud to není vzájemné, tak to prostě skončí zle... dřív nebo později... Pak se začali projevovat i ty špatné stránky a šlo to do kytek raz dva...

Ano jsem hrozná, protože mi nestačí jen málo... ale chci "všechno" chci milovat, chci ho chtít a chci aby to byl člověk kterému můžu bezmezně věřit, kterému můžu všechno říct a bude mě chtít pochopit. Tohle často ale hledá každý, očividně to lehké není... možná je to i nereálné, nevím. Protože se musí sejít taková "jiskra" na obou stranách... a já se přiznám, že jsem ji vždy viděla spíš odděleně... a pak byl někdo nešťastný, protože neměl co chtěl a nebo se někdo jiný jen přizpůsobil... "radši teda budu s ní/m než abych byl/a sama, však mě miluje..."... ale pokud člověk aspoň jednou miloval, myslím si, že se těžko smíří s něčím míň... Možná budu tak dlouho vybírat, že místo "všeho" budu mít nic. Ale to mám i teď. Jenže mi to přijde lepší, než být s někým, kde prostě něco chybí... Taky bych toho člověka ráda měla po boku celý život, musí tam pak být přece něco víc... a to nejde s každým.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Heart Chtěla jsem být "normální a obyčejná"....no, těsně vedle art-diskusni-forum-3mis 5 11053 29. 09. 2018, 07:44:11
Poslední příspěvek: art-diskusni-forum-3mis
  Jak jsem na to přišla být asexuál Pe-diskusni-forum-tje 10 27668 16. 06. 2012, 15:31:26
Poslední příspěvek: Do-diskusni-forum-bra
  můžu mezi vás? da-diskusni-forum-dka 30 79570 31. 07. 2011, 07:42:36
Poslední příspěvek: da-diskusni-forum-dka
  Asi jsem asexuálka, ale nechci jí být... we-diskusni-forum-rca 50 133073 27. 06. 2011, 13:19:03
Poslední příspěvek: nun-diskusni-forum-vice

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex