Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I'm not weird, I'm limited edition :-)
#1
Zdravím vespolek :-)
Především bych chtěla na úvod poděkovat za existenci tohoto fóra (a tedy vás všech, kteří jste sem přispěli). Bez něho bych jistě stále sváděla svůj dlouholetý vnitřní boj.

Ještě nedávno jsem se mučila myšlenkami, že jsem "zakomplexovaná stará panna" (ve 30! - to je rovnou na odpis :-) ), s určitou tísní i pocity bezmoci poslouchala dobře míněné rady okolí (a sama jim věřila), že je prostě třeba se jen zbavit strachu, odblokovat, najít si někoho zkušeného, kdo mě zaučí...
Přece jen si ve společnosti lidí, pro které je sexuální styk životně (a tělesně) důležitý, člověk, kterého už od puberty sex zajímá vlastně jen intelektuálně, z psychologického hlediska, začne více či méně připadat divně a nepatřičně. Šla jsem dlouhou dobu ve stopách tohoto "znásilňovacího" přesvědčení, pokoušela se neúspěšně najít příčiny tohoto "bloku" a děsilo mě pomyšlení, že se nakonec budu muset vzdát sama sebe a nějak se překonat, abych měla vůbec šanci žít ve vztahu - a nebo prostě zůstanu do konce života sama.

Jak se ale říká, před svítáním bývá největší tma. Moje duše mě nakonec nakopla k tolik cennému a léčivému sebepřijetí a já si konečně (je to jen asi dva měsíce nazad) zadala do googlu slovo "asexualita", které jsem někdy dříve, ve výjimečně pozitivním tónu, zachytila na jednom psychologickém webu. Je velmi úlevné a povzbudivé zjistit, že jsem vlastně v pořádku a dokonce v tom nejsem sama :-)

Protože mi k pochopení a přijetí své asexuality pomohly příběhy z Uvítacího koutku (s registrací jsem nějakou dobu váhala), přispěji pár řádky také, třeba to zase pomůže někomu jinému.

Ačkoliv "sexuální energii" jako takovou pociťuji a určité typy mužů mě přitahují (líbí se mi i ženské tělo), už od začátku puberty mi bylo jasné, že tělesná intimita, natož sexuální styk ke mně prostě nějak nepasují. V mém okolí tolik populární diskotéky, randění a dívčí románky mi nic neříkaly, raději jsem hltala dobrodružné romány, běhala po lese nebo hrála fotbal. Asi do takových 15 jsem se cítila lépe jako kluk, později jsem své ženství přijala (velkou měrou díky tanci) a jsem s ním spokojená (své mužské já si ráda užívám ve fantaziích a literární tvorbě). Ovšem v mém nezájmu o sex až odporu k němu se nic nezměnilo. Jelikož jsem ještě k tomu spíš introvert a mám poněkud odstrašující příklad z rodiny, nikdy jsem nenavázala partnerský ani erotický vztah, zůstalo jen u pár platonických zamilování se (o kterých dotyčný samozřejmě nic nevěděl).
V mém vnitřním světě to sice dávalo smysl - sex k životu nepotřebuji a vlastně ani nechci, tak proč bych si s někým začínala jen tak, bez pocitu skutečného duševního souznění - ovšem obhájit si to před tlakem obvyklých vzorců společnosti není tak jednoduché.

Abych nějak popsala svoji asexualitu - objetí, mazlení, polibky a intimní doteky jsou pro mě přijatelné a celkem lákavé (ovšem ne automaticky a s každým), pohlavní styk už ne, maximálně možná jako forma experimentování a poznávání svého těla v atmosféře naprostého bezpečí a důvěry (líbí se mi třeba duchovní, tantrické pojetí sexu).
Sex jako takový tedy nezatracuji, vnímám ho jako přirozenou součást přírody, jen pro mě osobně má význam a smysl především jako akt početí dítěte, nikoliv jako zábava či životní nutnost.

To by bylo k tématu pro začátek asi vše, těším se na další pročítání fóra a poznávání "spřízněných duší".
Zázraky přicházejí zevnitř.
Odpovědět
#2
Vítej mezi námi!
Myslím, že snaha o psychologické/intelektuální pochopení sexu je marná a právě když se do toho začne motat hlava, tak se to všechno spíš komplikuje. Pokud by člověk o sexu nepřemýšlel, tak se bude chovat tak, jak je pro něj přirozené. Právě to přemýšlení nutí asexuály, aby zkoušeli sex, homosexuály, aby zkoušeli sex s osobou opačného pohlaví, nutí lidi aby se pouštěli do toho co je jim nepříjemné a nebo k neustálému opakování stejných technik apod. Jenomže hlava bohužel nejde jenom tak vypnout.
Tantra mi připadá zajímavá, ale tantrickému sexu jsem se nikdy nevěnoval (s výjimkou několika experimentů s autoerotikou :-) ). Myslím si, že s "normální" heterosexuálkou by se mi to vůbec nelíbilo, protože bych se pravděpodobně cítil pod tlakem a obávám se, že by to na můj vkus bylo moc o sexu (navíc takovém, který mě vůbec nevzrušuje) a málo o duchovnu a obávám se, že tantra často spíš přitahuje lidi sexem posedlé, pro které je to jenom jakési zpestření. Protože většině lidí se při slově tantra vybaví "jo to je taková ta erotická masáž, že?" a mi se obrátí oči v sloup :-D
Odpovědět
#3
Souhlasím, jít hlavou do sexu je skoro protimluv :-) Na psychologické úrovni mě zajímá jako téma, mohu se na to podívat očima sexuálně založených a chápat je, aniž bych se sama do toho nutila - ale to platí i o spoustě jiných aspektech života.
K tantře - ano, také si to moc nedovedu představit s člověkem s normální potřebou sexu právě kvůli tomu tlaku. A bohužel je to s ní podobné, jako s dalšími duchovními praktikami - přitahuje kvůli senzaci a často se z toho stává povrchní záležitost. Zatím jsem vyzkoušela pár začátečnických technik, které pracují s životní silou a mohou být zajímavé a přijatelné i pro asexuála (i když někdy i běžná, nevinná masáž může být výzvou pro ty, co mají problémy s jakýmkoliv tělesným kontaktem).
Zázraky přicházejí zevnitř.
Odpovědět
#4
Ahoj Rafaela,
také tě tu vítám, zvláště když podle toho, co píšeš, to vypadá, že jsi hodně podobně naladěná jako já.... :-)
Když jsem začala systematičtěji "studovat", co se dá/nedá dělat s mou sexualitou/asexualitou či kde je její původ, narazila jsem také na tantru... a napadlo mne, že by to mohlo pro mne být řešení... a velmi mne to zaujalo.
Ale jak už výše napsal houba, většinou je tantrický sex vytržen z kontextu a tím pádem láká spoustu sexuchtivých jedinců a takoví ochotní "učitelé" vědí ještě větší prd (než já). :-D
Odpovědět
#5
Vítej,
ve zkratce, je špatné se do něčeho nutit. Nic vynuceného nebude nikdy dobré. To máš jako s každou činností - to co děláš ráda je mnohem kvalitnější, než to co dělat musíš bez vyšší motivace ;). Jestli tě do sexu okolí nějak tlačilo, tak je vůbec neřeš, protože oni nebudou žít tvůj život, stejně jako ty nežiješ ten jejich.

Já se také dlouho cítila spíš jako kluk (vzhledem k tomu, že mám dva bratry) a přijetí mé ženské stránky mi trvalo dokonce až do 16, ale takové to úplné totální smíření přišlo až někdy ve 20. Je dobře že máš koníčky, třeba tu literární tvorbu. Podle mého názoru lidé, kteří jsou takhle činorodí nepotřebují právě sex z toho důvodu, že si vlastně dělají radost něčím úplně jiným (a ani na ten sexuální vztah nemají třeba čas).

Psychologické pojetí sexu mám spojené jenom s tím, že jsem kdysi viděla článek o tom, že ženy dokážou mít orgasmus třeba jen z dobré knížky :D (= tedy čistě mozkovou činností vyvolaný). Navíc pak tu máš další problém, a to dva typy žen - jedny dokáží mít orgasmus pouze klitoriální (nepotřebují mít k tomu mužské nádobíčko) a jedny při klasickém mužském vniknutí. Ty první mají problém, protože když chlap většinou nezasune, tak není zrovna spokojen a ženská je automaticky označena za frigidní a za sexuální kopyto. Přitom s tím se nedá nic moc dělat, takhle se každá rodíme. Obecně u ženských prostě platí, že sex vnímají víc emotivně a psychologicky, než obvykle muži.

A pak je obvykle dalším klíčem třeba ta špatná rodinná zkušenost, nebo nepříjemný partner a člověk na sex zanevře úplně. Což ale není důvod trápit se tím, protože všechno se v životě dá něčím nahradit a vyplnit ;). A když v životě něco skončí, vytvoří to prostor pro něco nového, a lepšího :).
Odpovědět
#6
(01. 04. 2015, 09:52:38)carol Napsal(a): Ty první mají problém, protože když chlap většinou nezasune, tak není zrovna spokojen a ženská je automaticky označena za frigidní a za sexuální kopyto. Přitom s tím se nedá nic moc dělat, takhle se každá rodíme.
No tak to je chyba té ženy, pokud neřekne partnerovi, co se jí líbí. Takže dělat se s tím nejspíš něco dá. A pokud mu to řekne a stejně muž myslí jenom na sebe, tak je to prostě blbec no.
Odpovědět
#7
(01. 04. 2015, 10:23:03)houba Napsal(a):
(01. 04. 2015, 09:52:38)carol Napsal(a): Ty první mají problém, protože když chlap většinou nezasune, tak není zrovna spokojen a ženská je automaticky označena za frigidní a za sexuální kopyto. Přitom s tím se nedá nic moc dělat, takhle se každá rodíme.
No tak to je chyba té ženy, pokud neřekne partnerovi, co se jí líbí. Takže dělat se s tím nejspíš něco dá. A pokud mu to řekne a stejně muž myslí jenom na sebe, tak je to prostě blbec no.

Jó, ...kdyby to bylo tak jednoduchý... možná by pak i někteří ,,asexuálové" zredukovali své postoje. :)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#8
Jak naznačil adevr, kdyby to bylo tak jednoduché, jak jste napsal. :) Mám zkušenost bohužel jen s tím, že když jsem to partnerovi řekla, tak jsem byla divná, frigidní, prostě totálně nepoužitelný sexuální aušus :). A takových blbečků, jako byl ten na kterého jsem kdysi narazila já, najdete na každém rohu milion. A to se nemusíme bavit ani o intimitě, úplně to samé je to s rozumem a se slušným chováním. Opravdu dobrých a hodných lidí je v dnešní době jako šafránu ;).


(01. 04. 2015, 10:23:03)houba Napsal(a):
(01. 04. 2015, 09:52:38)carol Napsal(a): Ty první mají problém, protože když chlap většinou nezasune, tak není zrovna spokojen a ženská je automaticky označena za frigidní a za sexuální kopyto. Přitom s tím se nedá nic moc dělat, takhle se každá rodíme.
No tak to je chyba té ženy, pokud neřekne partnerovi, co se jí líbí. Takže dělat se s tím nejspíš něco dá. A pokud mu to řekne a stejně muž myslí jenom na sebe, tak je to prostě blbec no.
Odpovědět
#9
Možno som idealistka, ale toto by som nepovedala :) Veľa záleží aj na tom, ako na ľudí pôsobíme my. V tejto smutnej dobe sa ľudia ženú za niečím, čo vlastne nemá zmysel a ja sa nedivím, že mnohí z nich zatrpknú. Možno stačí len postrčiť tým správnym smerom a uvidíte tú zmenu :)

[quote='carol' pid='38386' dateline='1427903591']
Opravdu dobrých a hodných lidí je v dnešní době jako šafránu ;).
Odpovědět
#10
Áno, zní to idealisticky ;). Je to sice moc hezké, ale žít takhle v našem městě, tak se za chvíli stanete terčem lidí, co vás začnou zneužívat, nebo na vás šít jinou boudu (a nemusí to být jen lidé z okolí). Občas je třeba mít proto na paměti citát Margaret Thatcherové:

“To wear your heart on your sleeve isn't a very good plan; you should wear it inside, where it functions best.” Přeloženo: Nosit své srdce na rukávu (česky mít srdce na dlani) není moc dobrý plán; měl/a bys ho nosit uvnitř sebe, kde funguje nejlépe."

Anebo já říkám zkráceně - "Člověk má být dobrý jen k těm, kteří si to zaslouží." :) Už jsem viděla tolik lidí s povahou anděla, na kterých někdo parazitoval a zneužíval je pro svou potěchu, že ne, mě už prostě o ničem jiném nikdo nepřesvědčí, já o své ideály dávno přišla. To je prostě výsledek životních zkušeností.


(01. 04. 2015, 18:20:17)vanellus Napsal(a): Možno som idealistka, ale toto by som nepovedala :) Veľa záleží aj na tom, ako na ľudí pôsobíme my. V tejto smutnej dobe sa ľudia ženú za niečím, čo vlastne nemá zmysel a ja sa nedivím, že mnohí z nich zatrpknú. Možno stačí len postrčiť tým správnym smerom a uvidíte tú zmenu :)

[quote='carol' pid='38386' dateline='1427903591']
Opravdu dobrých a hodných lidí je v dnešní době jako šafránu ;).
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex