Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ace Week (býv. Asexual Awareness Week)
#1
Po roce zase AAW. Spíš FYI, nevím, že by to u nás někdo podporoval. (vlákno jsem k tomu nenašel, tak jsem vytvořil toto)

https://aceweek.org/
Odpovědět
#2
(20. 10. 2019, 22:25:51)pateeso Napsal(a): Po roce zase AAW. Spíš FYI, nevím, že by to u nás někdo podporoval. (vlákno jsem k tomu nenašel, tak jsem vytvořil toto)

https://aceweek.org/

Projekt soudruhů  z LGBTQ+÷ se mi hnusí.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#3
Pateeso: Ahoj, můžu se zeptat, zda tam chodíš? Nevím ani, o co jde, můžeš to prosím nějak shrnout? Nechce se mi to překládat.

Odpovědět
#4
Možno niektorí z tejto komunity považujú takéto skupiny za veľký prínos a pozitívum pre širokú verejnosť dať do povedomia, že existuje niečo zvané asexualita, mne osobne to však naozaj príde ako veľký prázdny výkrik do vzduchu.

Na základe textu uvedeného na tamojšej stránke mám z tej prezentácie podobný dojem, ako keď sa medzi ľuďmi napríklad ospevuje a spomína Valentín. Vraj sviatok všetkých zaľúbených. Čiže kto je zaľúbený, mal by si svojho partnera či partnerku pripomínať a vážiť iba raz ročne?

Alebo Vianoce či teraz sa blížiace dušičky a Pamiatka zosnulých. To máme na našich najbližších zosnulých a všetkých nám blízkych, ktorí už s nami nie sú, spomínať iba dva dni v roku?

No na druhej strane, aj vzhľadom na úvod môjho príspevku, aj takáto prezentácia a propagácia týždňa povedomia o asexualite je stále jednou z foriem, ako dať svetu najavo, že vôbec asexualita existuje. A to či už ako pojem, ale aj ako životný štýl a charakteristický osobnostný faktor, ktorý ľudí s rovnakou či podobnou osobnostnou črtou spája.

Dúfam, že ma neukameňujete, že som asexualitu prirovnal k životnému štýlu. Osobne však netúžim ísť niekde na dúhový pochod či len tak na verejnosť s fialovou vlajkou a hrdo vyskakovať, aby si ma niekto všimol. A to ani počas súčasného sviatočného týždňa (podľa tohto príspevku).

A špeciálne ma na stránke zarazil odkaz Donate. No komu by som už len prispel, keby som išiel darovať peniaze pre túto komunitu? To mi nedáva logiku. To aj LGBT+ pride podujatia sú sponzorované dotáciami a darmi od ľudí? A komu tým vlastne prispievajú? Kebyže AVENu, tak nedbám. Ale o tom v prípade tej konkrétnej stránky trošíčku pochybujem.

Napokon, je to osobnostná črta človeka. Asexualita predsa nie je charitatívna nezisková organizácia alebo niečo tomu podobné.
Takže za propagáciu asexuaility plus (aj za to, že si vôbec niekto dá tú námahu propagovať), ale za tú formu jej propagácie je odomňa mínus a dosť zmiešané pocity.
Odpovědět
#5
(21. 10. 2019, 16:45:52)Sosna Napsal(a): Pateeso: Ahoj, můžu se zeptat, zda tam chodíš? Nevím ani, o co jde, můžeš to prosím nějak shrnout? Nechce se mi to překládat.

Ahoj, nechodím ani nedodržuju, jen že na stránkách, na které chodím, se to teď dost zmiňuje. Spíš nechám odpovědět učenější.


Vždy jsem měl za to, že to je jen výtvor komunity, takže mě překvapuje, co píše NaitsirhcLM, ve většině věcí s ním totiž souhlasím.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  [Kniha] Ace: What Asexuality Reveals About Desire, Society, and the Meaning of Sex Egr-diskusni-forum-etta 4 4116 14. 06. 2022, 19:06:37
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex