Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Můj přítel asexuál?
#9
Ahoj averys,
z toho, co jsem se tu kolem Tvého problému dozvěděla to na mne působí tak, že si myslím, že problémy Tvého partnera pocházejí z jeho psychických problémů a ty by měl, podle mého názoru, řešit v první řadě. Je velmi pravděpodobné, že sexuální problémy mohou být důsledkem. Domnívám se, že ani odborník nedá zcela jednoznačný návod, jestli souběžně s tím hned řešit i sexuální oblast, či raději řešit jedno po druhém... těžko říct...
V každém případě je to běh na velmi dlouhou trať s nejistými výsledky (agorafobie není sranda, a dovede život slušně komplikovat, jako ostatně jakákoli fobie :-( ), protože jak to dopadne záleží hlavně na Tvém příteli. Nejen samotný problém, ale i léky určitě zasahují nejen sexuální oblast jeho života. A hlavně by se léky měly stát jen dočasnou "berličkou", kterou je potřeba nahradit následnou prací na sobě. Protože to většina z nás neumí, je dobré provádět to pod vedením odborníka (ke kterému máme důvěru), nebo se nechat vést aspoň na počátku, než okoukáme, co a jak...
Stále mě totiž zaráží odlišný přístup k obdobným situacím....Když si zlomíme nohu, je nám jasné, že potřebujeme ošetření, a protože to většina z nás neumí, tak vyhledáme lékaře, (to nevylučuje, že někdo je schopen ošetřit se sám ;) ). Ale problémy duše se pořád snažíme řešit svépomocí, i když o tom víme úplně stejné houby jako o ošetření zlomeniny (v lepším případě trochu teorie).
Podobně se mi jeví situace, když už je zlomená noha ošetřená, všichni víme, že za nějaký čas musíme odložit sádru (jinou fixaci) i berličky a začít rehabilitovat bez "pomůcek". Jedná-li se o léky, které mají pomoci zvládnout akutní situaci u psychického "úrazu", čekáme, že pouze jejich užívání (či jedna návštěva odborníka) už problém odstranily a žádnou "rehabilitaci" neřešíme a, obrazně řečeno, pořád chodíme s tou sádrou na noze a divíme se, že to jde tak divně a že máme třeba i nějaké další problémy...
Jak v případě zlomené nohy, tak i v případě "zlomené" duše je úspěch na navrácení do původního (nebo aspoň obstojného) stavu podmíněn tím, jak se o svoji regeneraci dokáže postarat hlavně dotyčná osoba. Je samozřejmě skvělé, když s tím někdo dokáže pomoct (přátelé, partneři, rodina), ale hlavní práci musí odvést on sám.
Tedy je na Tobě docela důležité rozhodnutí, jestli svému příteli chceš a máš sílu stát po boku v takové nezáviděníhodné situaci, protože narozdíl od zlomené nohy se řešení psychických problémů může protáhnout na roky. :-(

Pro myšičku:
Jak popisuješ to s těmi prvňáčky je naprosto přesné. :)
Rodiče chodili do školy, tak si myslí, že jsou odbornínici na "léčbu učení psaní" :-( a ještě přimějou "lékaře", aby jim dítko řádně a preventivně "zasádroval", aby bylo vidět, jak se o ně dobře starají... :-( a diví se, že "s tou sádrou mu to jde tak špatně, kdy chtějí, aby okamžitě běhalo"... :-(
Na druhou stranu, když se budeme tvářit, že žádný problém není, tak sám od sebe nezmizí...
Odpovědět


Příspěvků v tématu
Můj přítel asexuál? - od ave-diskusni-forum-rys - 20. 12. 2011, 18:32:08
RE: Můj přítel asexuál? - od mušelín - 21. 12. 2011, 10:52:54
RE: Můj přítel asexuál? - od b-diskusni-forum-uk - 21. 12. 2011, 14:48:34

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Můj příběh sang-diskusni-forum-ius94 0 1642 18. 08. 2022, 21:58:20
Poslední příspěvek: sang-diskusni-forum-ius94
  Můj příběh Arch-diskusni-forum-ippus 4 8451 17. 08. 2022, 18:59:51
Poslední příspěvek: Nevim-diskusni-forum-Neznam
Lightbulb můj psychologický výzkum + něco o mě Iva-diskusni-forum-na69 17 11846 15. 08. 2022, 10:16:46
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Můj příběh Ilm-diskusni-forum-atar 35 48039 03. 06. 2021, 18:11:02
Poslední příspěvek: Ilm-diskusni-forum-atar
  Můj příběh? Pyrok-diskusni-forum-inetik 11 18984 02. 03. 2021, 20:48:04
Poslední příspěvek: Mar-diskusni-forum-gret

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex