Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexuál. Áno alebo nie?
#1
Takže zdravím.

Na toto fórum som sa zaregistroval preto, lebo si myslím, že asexualita by sa ma mohla - aspoň do určitej miery - týkať. Prečo si to myslím? Mám 21r., nikdy som so žiadnym dievčaťom nechodil ani nemal prakticky žiadny bližší vzťah. Mal som z toho dosť silné depresie, chcel som síce niekoho blízkeho, nejakú "spriaznenú dušu," ale predstava plnohodnotného partnerského vzťahu mi vždy pripadala vzdialená, akosi... hm... nič pre mňa, neviem ako to lepšie charakterizovať. Popravde, nikdy som nechápal keď moji spolužiaci striedali frajerky ako ponožky, chodili s nimi do kina, do barov, na diskotéky... toto všetko išlo ÚPLNE mimo mňa, nič mi to nikdy nehovorilo, vždy som bol v podstate samotár, venoval som sa hlavne svojim záľubám - literatúre, filmovému umeniu, vlastnému tvorivému písaniu, vždy som bol tak nejako "umeleckejšie" naladený ako moji vrstevníci - kým oni počúvali rap a hip-hop, ja som si radšej pustil indie pop, popr. ambient, avantgardný jazz, klasiku... oni pozerali filmy typu Fantastická štvorka, ja som hltal Lyncha, Bergmana, filmy severských krajín (Dánsko, Švédsko...).

Často som sa ale cítil osamelý, mal som depresie, úzkosti, ktoré liečim dodnes, beriem lieky, chodím na terapiu k psychológovi... popri tom sa venujem svojim záľubám, ktoré som spomenul vyššie a ktoré ma veľmi napĺňajú, dá sa povedať, že celou tou umeleckou sférou doslova žijem. Každopádne, rád by som mal nejaký priateľský vzťah. Zdôrazňujem - priateľský, pretože predstava partnerského vzťahu ako takého mi pripadá strašne, strašne vzdialená, a popravde ani nemám pocit, že by mi to nejako chýbalo.

Čo sa týka sexu, nikdy som ho nezažil (mal som z toho veľké komplexy, ale tie skôr pramenili z toho, že všetci ostatní to už majú za sebou a tak som nechcel v ich očiach vyzerať ako nejaký "podivín," poprípade homosexuál - čo bolo slovo s ktorým som sa hlavne počas základnej školy párkrát stretol (niektorými spolužiakmi som bol charakterizovaný ako "teploš", "buzerant" apod.)

Ak mám pravdu povedať, ženy ma vzrušujú a nie práve málo. Pravidelne masturbujem, stačí mi to, ale potreba sexu, či vzťahu ma - musím sa priznať - príliš neláka. Skôr by som dal prednosť vernému a pevnému priateľstvu, niekomu kto má podobné záujmy ako ja

Tak ako to na vás pôsobí? Mám podľa vás sklony k asexualite?
Odpovědět
#2
Ahoj, vítej ;)
To, jestli máš sklony k asexualitě, si asi musíš rozhodnout sám. Ale napadlo mě, jestli třeba nemáš fóbii ze sexu nebo nějaký blok. Pokud Tě vzrušují ženy (a ne málo) + navíc masturbuješ, tak by bylo celkem přirozené to spojit v jednu činnost se ženou, ne?
Nebo máš pocit, že nemůžeš mít přátelství spojené se sexuálním vztahem? Tak to určitě má dost lidí.
Vztah není zárukou toho, že se budeš cítit líp, není to lék na osamělost.
Odpovědět
#3
mno, fóbia zo sexu... neviem, možno do určitej miery aj hej... ale v podstate všetko okolo toho, tj. partnerský vzťah - sex apod. mi nepripadá ako niečo pre mňa, ak mi rozumieš. vnímam to skôr ako vec s ktorou sú spojené len problémy, než niečo príjemné, niečo čo by ma malo obohatiť... prednosť by som skutočne dal priateľskému vzťahu, pred tým partnerským...
Odpovědět
#4
Myslím, že nejdůležitější je to zařídit tak, aby Ti to vyhovovalo ;) Takže cokoliv si myslíš, že chceš udělat, tak to rozhodně vyzkoušej (např. přátelský vztah) a uvidíš, kam to povede :)
Odpovědět
#5
áno, tak to asi bude najlepšie :) vďaka za reakciu apod :)
Odpovědět
#6
A nemůže to být i tak, že když jsi umělecky laděný, tak z toho přirozeně vyplývá, že zřejmě budeš i citlivější nátury a můžeš se tak díky tomu bát i určitých emocionálních zranění, které s sebou partnerský vztah přirozeně přináší, takže na něj raději předem rezignuješ? Na druhou stranu, partnerství přináší i mnoho hezkých chvil a z celkového náhledu podle mne je to daleko příjemnější stav než žití v osamělosti. Píšeš, že chodíš k psychologovi, osobně bych se přikláněla tedy k příčině "problému" spočívající spíše v psychickém prožívání než ve fyziologii. Píšeš přece, že cítíš fyzickou přitažlivost ve vztahu k ženám, tak proč se nepokusit, jak píše správně Katrina, zaangažovat tuto fyzickou složku v emocionalitě, tedy v reálném vztahu se ženou? Myslím si to tak, jsi ještě velmi mladý a když vezmeš v úvahu fakt, že sexualita se u člověka vyvíjí do nějakých cca 26 let, bylo by možná škoda se tomuto vývoji předem uzavírat umělým zaškatulkováním, ne? Čili, co mohu poradit, sebezkoumání....a neuzavírání se předem možným variantám vlastního vývoje...
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#7
EricDraven, skoro všechno co jsi napsal dokonale sedí i na moji maličkost. Asi jsi můj dvojník:D
Ve školních letech taky šly všechny ty záležitosti jako diskotéky, bary atd úplně mimo mě, téměř s nikým jsem si nerozuměl a neměl co říct, protože mi všichni připadali dětinští, pubertální a bez rozhledu, nikdo se nezajímal o umění apod.
Taky jsem místo toho raději doma hltal Lyncha, poslouchal indie kytarovky, psychedelický rock apod. a psal o muzice. Do teď se u mě v tomto směru nic nezměnilo, jen poslední dobou místo Lyncha a Bergmana hltám mj. Kim-Ki Duka a Kurosawu které jsem tenkrát neznal, nebo ještě netvořili(Kim Ki-Duk aj.)
Sex mě nikdy nelákal, ale vyzkoušel jsem ho(kvůli tehdejším přítelkyním a hlavně kvůli ujištění jak to se mnou opravdu je) no a zjistil jsem, ujistil jsem se, potvrdil jsem si, že sex opravdu mi nic neříká, spíše se mi nelíbí a odpuzuje mě. Ženy mě ale také přitahují, přitahovaly a vždy přitahovat budou, líbí se mi mazlení líbání atd, ale sex odmítám. Není to žádný blok, je mi 32 a cítím to stále stejně a je vyloučené aby se to někdy změnilo. Nechci mít rodinu, moje představa o budoucnosti je mít vážný vztah se spřízněnou dušičkou s podobnými zájmy a vším, kromě sexu.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Smile Abro. Ano? Anna-diskusni-forum-Beth 2 6996 02. 07. 2018, 19:51:44
Poslední příspěvek: Anna-diskusni-forum-Beth
  Tolerovat neveru- ano ci ne? hru-diskusni-forum-ska 13 29017 19. 01. 2012, 10:45:30
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen
  Ano? Any-diskusni-forum-len 12 27760 03. 01. 2011, 22:10:22
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex