Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dva odlišné světy?
#11
(17. 10. 2010, 17:53:51)NotComplete Napsal(a):
(17. 10. 2010, 13:45:14)LEON Napsal(a): Rastamane, obávám se, že hledáš odpovědi na tom ne úplně správném fóru.

aj ja si myslim..lebo podla vsetkych tvojich reakcii, na tie nase,ta asi "nikto nepochopil"...tak bud si z toho nieco vezmi,alebo to skus niekde inde...

Možná je to dáno tím, že myšlení a hlavně vnímání této problematiky lidmi sexuálními a asexuálními je skutečně diametrálně odlišné, tak jako se třeba já nedokážu zcela vcítit, jaké to je, když člověk po někom velmi fyzicky touží a odchází neuspokojen, i když věřím, že je to velký problém...., tak se také rastaman nedokáže asi úplně vcítit, co a jak vlastně prožívá člověk, který žije bez sexuální touhy, anebo ji má minimální. Že mu vlastně na uspokojení v sexu partnerem nesejde ač to kolem něho ta většina stále řeší, ale bazíruje ve vztahu třeba na pravidelné nedělní procházce, to jen jako příklad, každý to má zcela jistě jinak..... Já třeba bazíruji na tom, zdali mne muž umí vyslechnout a alespoň poměrně pochopit, tedy na tom, zdali si duševně rozumíme, musím tam cítit to psychické propojení. Fyzické je v žebříčku hodnot někde až na posledním místě. Konec zpovědi.LOL Čili rastamane, asi si budeš muset k sobě hledat vhodnou partnerku a té stávající dát svobodu k tomu, aby mohla učinit totéž, jinak to nejspíš nevidím....Tady to jednoduše asi nikdo nevnímá tak, že když se sype sexuální soužití, že se na podkladě toho sesype ve vztahu vše ostatní.....jak už jsem psala, je to o tom odlišném myšlení, vnímání, pocitech......
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#12
Nechapu, proc ma nekdo problem rastamana chapat :-) Sex je pro nej natolik podstatnou casti vztahu, ze pri neshodach v nem ten vztah pada. A pro nas snad ne? Pro nas snad neni sex tak podstatnou casti vztahu, ze pri neshodach v nem vztah pada? Jediny rozdil je v tom, ze u rastamana to je ve smyslu pozitivnim, u asexualu ve smyslu negativnim. Nevim jak vy, pro me neshoda v sexu, tzn. kdyz by ho po mne nekdo chtel, rovnez znamena tak podstatny problem, ze by na tom vztah padl (ostatne, uz se to stalo, ne jednou). Takze si nemame co "vycitat" (uvozovky zduraznuju).

Soude z rastamanovy reakce (dle meho nazoru rozumne, plus ma u me zejmena za to neochotu resit to milenkou), je si vedom toho, ze ten vztah nema jakozto partnersky vztah budoucnost. A resi tedy tu praktickou otazku, bydleni. Copak je problem spolu bydlet a nechodit spolu? Znam spoustu lidi (v mem veku), kteri spolu bydli, ale nechodi spolu. Zkratka spolubydlici, kteri spolu bydli prave z toho duvodu, ze si kvuli financim nemuzou v Praze dovolit bydlet sami. To prece neni nic neobvykleho. Pokud teda nebydlite v garsonce. Pokud mate aspon dva pokoje, z nichz kazdy z vas muze obsadit jeden (jsou nepruchozi), tak nevidim problem...
Laissez-faire...
Odpovědět
#13
(17. 10. 2010, 13:45:14)LEON Napsal(a): Rastamane, obávám se, že hledáš odpovědi na tom ne úplně správném fóru.


Máš nějaký tip?
:-)
Odpovědět
#14
Zdravím, vím, že je to riziko, ale jak píše rastaman, tak ten vztah se stejně postupně potápí, takže proč nezkusit takové řešení - žen, které hledají "jen" milence, ale chtějí zůstat se svým partnerem je taky dost.

Ahoj mušelín, já vím, že se to tady vcelku hodně traduje, tato varianta, jenže si představ, že může nastat situace, kdy se on či milenka do toho druhého zamiluje a ze vztahu na vybití je najednou vážný vztah....anebo třeba milenka může stokrát slibovat, že jej má jen na sex, ale citům neporučíš, stane se....a co pak....dle mého, tohle není zdaleka bezpečná varianta řešení, spíše velmi nebezpečná, hrátky s ohněm, když to k něčemu přirovnám. A do třetice, z mého pohledu, tedy, představa, že se člověk, ke kterému mám vztah, doslova válí někde s jinou v posteli, to by ta láska nejspíše dříve či později vyprchala, bohužel. Stejně tak bych chápala, kdybych tohle provedla já a partner by mne kvůli tomu poslal k šípku.....
I když jak tady někteří tvrdí, tak si nemyslím, že asexualita musí být "daná" napořád. Sexuoogové hovoří o tom, že lidé procházejí různými obdobími, kdy na sex prostě nemají chuť. Vzheldem k tomu, jak brzy spolu začali žít, myslím, že není vyloučeno, že slečně chybí třeba jen romantická láska, že si jí málo užila, že prostě s milostným životem začala brzy a nebyla na to připravená.

ad Nela - teprvě dočítám reakci, takže: Podel mě záleží na tom, jak moc si chce ona slečna svého přítele udržet. přemýšlela jsem o tom, a nezdá se mi ta varianta úplně špatná. ZVlášť pokud spolu dotyční už mají děti, pak to vidím jako dobré řešení.
Odpovědět
#15
(18. 10. 2010, 13:02:20)hic iacet Napsal(a): Nechapu, proc ma nekdo problem rastamana chapat :-) Sex je pro nej natolik podstatnou casti vztahu, ze pri neshodach v nem ten vztah pada. A pro nas snad ne? Pro nas snad neni sex tak podstatnou casti vztahu, ze pri neshodach v nem vztah pada? Jediny rozdil je v tom, ze u rastamana to je ve smyslu pozitivnim, u asexualu ve smyslu negativnim. Nevim jak vy, pro me neshoda v sexu, tzn. kdyz by ho po mne nekdo chtel, rovnez znamena tak podstatny problem, ze by na tom vztah padl (ostatne, uz se to stalo, ne jednou). Takze si nemame co "vycitat" (uvozovky zduraznuju).

Soude z rastamanovy reakce (dle meho nazoru rozumne, plus ma u me zejmena za to neochotu resit to milenkou), je si vedom toho, ze ten vztah nema jakozto partnersky vztah budoucnost. A resi tedy tu praktickou otazku, bydleni. Copak je problem spolu bydlet a nechodit spolu? Znam spoustu lidi (v mem veku), kteri spolu bydli, ale nechodi spolu. Zkratka spolubydlici, kteri spolu bydli prave z toho duvodu, ze si kvuli financim nemuzou v Praze dovolit bydlet sami. To prece neni nic neobvykleho. Pokud teda nebydlite v garsonce. Pokud mate aspon dva pokoje, z nichz kazdy z vas muze obsadit jeden (jsou nepruchozi), tak nevidim problem...

Jééé hurá, někdo to pochopil, už sem se bál že sem uplnej idiot a neumím se vyjadřovat :-)
Jo to nás samozejmě napadlo a asi to tak bude, ono je to totiž všechno mnohem složitější... Sice nemáme dva pokoje, ale i tak to spolu nějak vydržíme. V dnešní době si musíme pomáhat, navíc "Martina" hledá práci a to bych ji neudělal....
Nicméně jsem alespon z části pochopil, jak se vlastně cítí a to byl vlastně ten důvod pro sem, sem napsal a mco Vám všem tady díky. I když sem se přesvědčil že pitomci jsou všude, v každý sortě lidí :-)
Nééé fakt všem díky.
Čus
Odpovědět
#16
Souhlasím s HI... Sex prostě JE nejdůležitější součástí vztahu, ať chceme nebo ne...a pokud si partneři nerozumí po stránce sexuální, tak to prostě nemůže vyjít. Sama jsem si takový vztah prožila. Na tvém místě bych si s ní možná zkusila promluvit. Otevřeně a narovinu, co jsi napsal nám všem tady... A jestli je ona asexuální, nebo se "něco děje", může to být jen chvilkové z bůhvíjakého důvodu...a také by mě zajímal její pohled na věc, nebo návrh nějakého "řešení". Budu držet palce
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex