Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vzájemné porozumnění
#1
Ahoj,
potřebuji si vylít srdce a nemám odvahu se o tom bavit se svými známými, a už vůbec ne s rodinou. Nejsem si jistá ohledně sebe jistá a trápí mě to. Nepotřebuji poradit, jen potřebuji, aby mě někdo vyslechl. Jsem nešťastná, protože bych chtěla žít plnohodnotný a normální život. Chtěla bych partnera, kterého bych milovala a on miloval mě.

Celý život mě provází náklonnost k mužům a už od dětství jsem brala raději kamaráda než kamarádku. Jenže to bohužel i dnes zůstává u kamarádství. I muži ve mně vidí nejlepšího kámoše, a to bylo jak na škole, tak i dnes v práci. Vyhledávají moji společnost čistě pro legraci, kterou si užijeme. Nikdy to není nic sexuálního, což není samozřejmě ani z mé strany. Nepřitahuji je, jako by ze mě cítili, že se mnou není něco v pořádku. Ženy mě nepřitahují už vůbec (jen pro pořádek) Ze sexu mám nepředstavitelnou hrůzu, cokoli souvisí s erotikou je mi nepříjemné. Nikdy jsem nebyla zneužívaná a nemám ani otřesný zážitek, prostě vrozená vada. Fyzicky jsem naprosto v pořádku, jsem schopná vzrušení, ale nesnáším ten mokrý pocit.
Bohužel se ale této tématice ve svém dívčím okolí nevyhnu a čím víc se snažím, tím mám pocit, že mě to víc zahlcuje. Všichni mají pocit, že mě (jakož to pannu) musí zasvětit do této situace. Vyprávějí mi své zážitky, kolikrát za týden, kde a jak. A na mé zhrozené "myslím, že to nechci slyšet" mávnou rukou a řeknou, že se musím něčemu přiučit, že se mi to bude hodit. Já bych ráda, aby se mi to hodilo, ale člověk míní...znáte to
Takže si právem myslím, že jsem asexuální. Nepřestávám doufat, že se to třeba jednou změní. V nějakém článku, sem četla, že toto je jediná orientace, která může být dočasná, dokud člověk psychicky nedozraje.
Takže se třeba jednou probudím a zjistím, že jsem připravená mít muže. Ale bude chtít on mě? Neuvidí ve mě nejlepšího kámoše?

Takže je mi mnohem líp, že to mám komu říci. Jsem ráda, že jste. Díky
Odpovědět
#2
Vítej a ať najdeš to co hledáš...porozumění...
Trochu přitvrdíme. Čas vyjednávání vypršel. Říkejte si tomu extrém, ale navrhuji abychom šli tvrdě a bez prodlení zaútočili skutečně masovou letákovou kampaní. A zatímco se z ní bude sbírat nasadíme cirkusáky, alegorické vozy, pouliční divadlo a možná i dobročinné koncerty. Ano? A pokud to bude málo, lituji, ale přijde čas triček: "Mutanti ven", "Vesmírní chameleoni? Ne, děkuji!". A pokud ho tohle nevyžene, pak nevím co.
Odpovědět
#3
Mám to dost podobné a doufám spolu s tebou :o)
Odpovědět
#4
když už nejsme svou orientací prospěšní sobě,tak jsme alespoň prospěšní druhým,to potěší....ono se zdá,že přes plot je vždy tráva zelenější...ale na druhé straně plotu to není zas taková sláva.Já tam byla,já tak žila,je to lehčí.....ale teď jsem šťastnější.Problém není v nás a v tom,jak by jsme se měli našemu okolí prezentovat.Problém tu má to naše okolí v tom nás vůbec přijmout.
Odpovědět
#5
Vítej a ať se ti tu líbí. A jednou si tě určitě to, co hledáš, najde. ;)
Odpovědět
#6
Vitaj, another to napisala perfektne a vystizne, niet co dodat, len ak, cit sa medzi nami dobre :)
Odpovědět
#7
(12. 11. 2010, 02:33:08)another Napsal(a): když už nejsme svou orientací prospěšní sobě,tak jsme alespoň prospěšní druhým,to potěší....ono se zdá,že přes plot je vždy tráva zelenější...ale na druhé straně plotu to není zas taková sláva.Já tam byla,já tak žila,je to lehčí.....ale teď jsem šťastnější.Problém není v nás a v tom,jak by jsme se měli našemu okolí prezentovat.Problém tu má to naše okolí v tom nás vůbec přijmout.

No problém je zapadnout...
Odpovědět
#8
Je otázkou, jestli je potřeba "zapadnout". Dneska je spíš "in"
snaha se odlišit za každou a mnoho lidí je pro to, že se budou
moct lišit ochotno udělat téměř cokoliv. Asi každý má
potřebu jak se odlišit tak být částí kolektivu a přílišné
snahy v obou směrech moc ke štětí nevedou.

Citát:
"(Anička) nechce být jiná, než ostatní. Ale nikdy se jí to nepodaří."

S tím, že každý člověk vnímá svět o něco málo nebo zcela jinak než
jeho okolí se to chce smířit a především (pokud člověk přímo okolí
neškodí) tak se z těch rozdílů spíš těšit a sám se sebou se smířit.
Nakonec kromě začátků na základní škole, kde se ten kolektiv opravdu
díky několika hajzlíkům, nepovedl, tak si ti druzí na mě a já na ně
zvykli, často se vyskytli i další "nezapadnutelné" osobnosti
a ve výsledku se rádi i po letech s převažující většinou potkáváme
a patříme k sobě.
Odpovědět
#9
Nemyslím problém "zapadnout" do společnosti jako člověk s odlišným názorem, ale zapadnout do přihrádky "potenciální partner" - vem si, že asexuálních lidí je údajně 1-3%....to je sakra malý výběr
Odpovědět
#10
zapadnout do společnosti jako člověk s odlišným názorem,to by problém být vážně neměl.Protože asexualita není názor,který by se dal změnit.Pokud je problém zapadnout do "šuplíku většiny",tak to je jako by jednonohý chtěl běžet sprint se špičkovými běžci.Možná je to blbý příklad,ale to mě teď prostě napadlo.Sama a bez pomoci odborníků to těžko zvládneš.Musíš uznat,že v porovnání se sexuálně aktivní společností má asexual jistý hendykep.Pokud někdo chce dorovnat rozdíli,tak mu přeji hodně sil a trpělivosti,páč to bude dlouhá a strastiplná cesta....já osobně jsem ráda za to,co jsem.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex