Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Navštívil někdo z vás sexuologa?
#31
-> werca: psycholog má být prevence, ne řešitel aktuálního problému :o) Možná už si to lidé začínají uvědomovat...a myslím že i opadá to tabu s tím, že někdo "jde za psychologem". Já když jsem se k tomu začala "přiznávat" před ostatními tak mě pak cca 8 lidí požádalo o kontakt na nějakého...a že to nebyly maličkosti.
Odpovědět
#32
werca - ona ta příčina je trošku jinde. Já mám dokonce dojem, že jsme snad země s nejmenším počtem chudých lidí v Evropě, protože máme bohatě nastavený sociální stát a de facto i zdraví lidé, kteří totálně odmítají vzít jakoukoliv práci, bez problémů a v relativním pohodlí přežijí (životní minimum plus sem tam melouch). Tady spáš jde o to, že lidi se sami dobrovolně honí za penězi, protože tu chtějí k moři, tu chtějí lepší auto než soused, tu chtějí něco nového do bytu. Kdyby se lidi spokojili s tím, (na) co mají a neřešili, co má nebo nemá své okolí, tak jsou možná daleko spokojenější a nemusí se stresovat. Ale to jsme odbočili od tématu.
Odpovědět
#33
(09. 12. 2010, 00:29:47)Sysel Napsal(a): Tady spáš jde o to, že lidi se sami dobrovolně honí za penězi, protože tu chtějí k moři, tu chtějí lepší auto než soused, tu chtějí něco nového do bytu. Kdyby se lidi spokojili s tím, (na) co mají a neřešili, co má nebo nemá své okolí, tak jsou možná daleko spokojenější a nemusí se stresovat. Ale to jsme odbočili od tématu.

Tohle je dle mého částečná odpověď na to, jak je nastavená společnost, usilování o vyšší zisky a soutěživost je oceňována, kdo vybočuje, je přehlížen nebo dokonce považován za divného. Na druhou stranu zdravá soutěživost je motor vývoje, kdyby byl člověk spokojen ve svém konstantním stavu, to by také dodnes mohl ještě odpočívat na stromech, obrazně řečeno. Jde jen o to, najít tu zdravou míru, já jsem velký zastánce toho, že ve všem má být vyváženost, jak se něco příliš vychyluje na jednu stranu pomyslné osy, pak je něco špatně. Tak i tady, člověk by měl umět zdravě posoudit své současné možnosti a predispozice (intelektuální aj.) a dle toho si zařídit život. Nemá smysl se snažit porovnávat s matematikem, když člověk k matematice nemá vlohy. Jde hlavně o to, snažit se najít si životní smysl a to může být naprosto cokoliv, nemusí to být nic "vznosného", třeba "jen" pěstování květin či cokoliv jiného, co se komu líbí. Pak je člověk alespoň do určité míry chráněn před afektivními poruchami, jako je třeba ta deprese a souvisejícími problémy. A nemá smysl se ani porovnávat s druhým, všichni jsme originál. A to, že je někdo třeba schopen nahromadit více majetku než druhý z něj ještě nedělá nikoho lepšího, každý tu máme své nezastupitelné místo, takže žádný strach. :)
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#34
->sysel: Francie je ještě sdílnější myslím :o) Ale jinak...kdyby se každý nechal živit státem, tak se ten systím přece za chvíli rozpadne protože nebude z čeho brát sociální dávky. Bohatí lidé dělají stát, ne ti chudí (to si spousta lidí neuvědomuje!). Když budou chudí všichni, tak půjdeme do háje :D Navíc jsou lidi, kteří prostě mají zvýšené výdaje...a já si nedokážu představit žít na dávkách...to by ze mně za chvíli byla troska. Já pracovat potřebuju a chci:o)
Odpovědět
#35
Holky, máte pravdu obě. Já k tomu ještě dodám snad jen to, že já jsem (podle mě) tu míru našel. Jsem jako většina ostatních, neustále řeším způsoby, kde a jak vydělat peníze, ale na druhou stranu pokud už by mi to zasahovalo do života příliš (např. dlouhodobé přesčasy, častá práce o víkendech), tak umím říct ne a dát přednost odpočinku.

Adriane Fox: stát živí spíš střední třída, protože bohatší vrstvy mají daleko větší takovou tu "finanční inteligenci" a dokážou spoustu daní a poplatků obejít. Nicméně jejich peníze samozřejmě zůstávají v zemi, utrácí se za domy (řemeslníky), auta (prodejce), v podstatě cokoliv, takže ano, díky patří i jim ;) Francii bych moc nezmiňoval, jim se ten jejich sociální stát totiž rozpadne jako první :)
Odpovědět
#36
-> sysel: tak já měla na mysli právě to utrácení...protože myslím že nic tak dobře nenastratuje ekonomiku jako utrácení :o) Bohatí dávají ostatním práci... nejen že zaměstnávají ve svých firmách, ale i zadávají zarázky, investují, sponzorují...
Francii bych právě zmiňovala jako ten odstrašující příklad :D
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Už se zde někdo spároval? Allu-diskusni-forum-sha88 33 50953 28. 02. 2024, 20:52:51
Poslední příspěvek: Mor-diskusni-forum-wen
  Je tu někdo? Sh-diskusni-forum-ade 18 27183 29. 02. 2020, 07:37:19
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Má to někdo podobně? Pho-diskusni-forum-uka 9 19366 18. 03. 2018, 22:23:29
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  má to někdo podobně? Zuz-diskusni-forum-kaH 2 7647 10. 08. 2016, 02:09:23
Poslední příspěvek: Imr-diskusni-forum-yll

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex