Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Možná řeším hlouposti
#1
Doufám, že tu nebudu nikomu překážet, protože si nejsem jistá, jestli na tuto stránku vůbec patřím. Nejsem totiž asi klasický asexuál. Docela si totiž dokážu pedstavit, že bych žila obyčejný partnerský život. Dokonce si myslím, že bych byla poměrně spokojená.

Mám ale zvýšenou míru stydlivosti v intimních záležitostech a představa, že např. moje rodina si je vědoma toho, že prožívám milostné zápletky, mi nahání husí kůži. Samotná věta, "Máš už kluka?" mi dělá špatně, protože s tím souvisí i sex, a pocit, že někdo z mých blízkých mi přiřazuje tuhle "činnost" se mi neuvěřiteně hnusí.

Sex (nemám ráda tohle slovo) mi připadá přirozený jen za účelem "výroby" dětí. Jinak to beru jako zvrhlou záležitost (nezávisle na náboženství), a proto mi vadí, když si o mě někdo myslí, že to dělám. Přirovnala bych to k tomu, jako bych se před nikým netajila s tím, že jím holuby z nosu.

Dokázala bych žít sexuálním životem, protože u mě nevymizely tyhle pudy, ale brání mi v tom má mysl. Stydím se za své pudy. Já prostě chci být veřejně ta, která se sexu dobrovolně vzdala, a žije čistý život jako malé děcko. Ten pocit, že mohu vnímat svět nezávisle na těchto nechutných záležitostech mi dává určitou duševní svobodu a lehkost.
Odpovědět
#2
Ahoj a vítej. Nikomu tu určitě vadit nebudeš, toho se nemusíš bát.
Tvůj příspěvek mě docela zaujal. Dřív, než sem si našla přítele tady na foru, jsem to měla témeř stejně jako ty. Rozdíl je v tom, že já se za svoje pudy nestyděla.
Ještě před rokem, kdyby mě balil nějaký sexuál, bych do toho byla ochotan za určitých podmínek jít. Ale jak píšeš, ta představa, že každý ví co spolu "děláme", byla až řekněme ponižující.
Teď co mám přítele asexuála, je mi srdečně ukradený, co si kdo myslí nebo představuje. A bude to asi tím, že já vím co se děje a vědomí, že by ten dotyčný čuměl jak péro z gauče je velmi příjemné.Pán zelený
Odpovědět
#3
Díky za komentář, trochu mě to přesvědčilo, že s tímhle přístupem nemusím zůstat na ocet :D Ten můj článek trochu vyzněl, jako by mi neuvěřitelně záleželo na tom, co si o mě ostatní myslí. Ale když si myslí něco, co není pavda, je mi to taky úplně jedno. Jde o to, že když dělám něco, co mi vadí, tak to, že o tom i ostatní přemýšlí, celou situaci ještě zhoršuje.
Jedno je ale jisté - sex pro potěšení mi připadá nečistý nezávisle na ostaních.
Odpovědět
#4
Dobrý přirovnání k holubům z nosu.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#5
(11. 07. 2011, 16:25:03)Kob-ra Napsal(a): Doufám, že tu nebudu nikomu překážet, protože si nejsem jistá, jestli na tuto stránku vůbec patřím. Nejsem totiž asi klasický asexuál. Docela si totiž dokážu pedstavit, že bych žila obyčejný partnerský život. Dokonce si myslím, že bych byla poměrně spokojená.

Mám ale zvýšenou míru stydlivosti v intimních záležitostech a představa, že např. moje rodina si je vědoma toho, že prožívám milostné zápletky, mi nahání husí kůži. Samotná věta, "Máš už kluka?" mi dělá špatně, protože s tím souvisí i sex, a pocit, že někdo z mých blízkých mi přiřazuje tuhle "činnost" se mi neuvěřiteně hnusí.

Sex (nemám ráda tohle slovo) mi připadá přirozený jen za účelem "výroby" dětí. Jinak to beru jako zvrhlou záležitost (nezávisle na náboženství), a proto mi vadí, když si o mě někdo myslí, že to dělám. Přirovnala bych to k tomu, jako bych se před nikým netajila s tím, že jím holuby z nosu.

Dokázala bych žít sexuálním životem, protože u mě nevymizely tyhle pudy, ale brání mi v tom má mysl. Stydím se za své pudy. Já prostě chci být veřejně ta, která se sexu dobrovolně vzdala, a žije čistý život jako malé děcko. Ten pocit, že mohu vnímat svět nezávisle na těchto nechutných záležitostech mi dává určitou duševní svobodu a lehkost.

Ahojky, já si myslím, že tyto stránky nejsou jenom pro asexuály a ostatním vstup zapovězen. ;) Navíc, i tady tu asexualitu chápou různí lidé různě, vůbec se nemusíš proto bát, že bys sem nezapadala. Když se Ti tu bude líbit a najdeš případně pro sebe i nějakou inspiraci, o to lépe. Tak tedy vítej. :) Akorát mne napadá otázka, proč si myslíš, že sex jako takový je nečistý?
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#6
Myslím si, že původní účel sexu je rozmnožování. Připadá mi trošku divné až komické, že si z toho lidi udělali závislost a hračku...Dlouho jsem přemýšlela nad tím, proč mi vlastně připadá nečistý, když to může být bráno z nadhledem - že je to jen příjemný projev nejbližšší lásky dvou lidí...Ale pokud by to bylo takhle, proč je tak děsivá představa, že by např. děti měly sex již ve dvanácti? A proč člověka vyvede z míry (teda většinou), když omylem přistihne někoho zrovna v akci - obvzlášť, když je to někdo z rodiny? Ještě mě napadá další případ - ať už člověk věří tomu jestli existoval biblický Ježíš nebo ne, umíte si představit, že by míval sex? Já teda moc ne...Neumím říct jednou větou přesně proč, ale sex se neslučuje s určitou nevinností. Možná jen, že jsem taky nějakým způsobem asexuální, a proto jsem proti sexu takto zaujatá.
Odpovědět
#7
No, lidi po celá staletí nevěděli co dělat, a tak si udělali ze sexu rekreaci. Toť můj názor.
~Game Over. Continue?~
[Obrázek: banner_wolfteamtr.jpg]
Odpovědět
#8
Není to po staletí. Ještě příručky z počátku 20. století doporučovaly to dělat s nechutí, co nejmíň a jen za účelem výroby dětí.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#9
Sex tu je kvůli rozmnožování. Zda-li ho k tomu účelu využíváme nebo se naopak pokoušíme reprodukci vyhnout za pomoci antikoncepce nezmění nic na tom, sexuální přitažlivost tu je opravdu kvůli rozmnožování. Má zajistit pokračování našeho druhu.

Volnou metaforou ji můžeme přirovnat například k pocitu hladu, který je zde od toho, aby nás motivoval k hledání potravy, její konzumaci a tím nás udržel při životě. Má-li někdo výkonný metabolismus a stačí mu pouze málo jídla, či se naopak neustále přejídá a tloustne, nic nemění na tom, že potřebujeme jíst, abychom přežili. Přístup k jídlu ať už z pohledu kulturního nebo dietního je v tomto smyslu pouze druhořadou otázkou.

Já myslím, že sex vyvolává víc otazníků (především zde) pouze proto, že i bez něho jako jedinci přežijeme, že je pouze na našem rozhodnutí, zda-li ho budeme mít, či nikoliv. To je matoucí, že? Nekonečný zdroj inspirace k debatám. Jinak je to s ním, jako s jakoukoliv jinou, zcela nezajímavou fyziologickou potřebou. A pokud jde o pocit studu, nepochybně má nějaké evoluční vysvětlení spojené s přirozeným výběrem.
Odpovědět
#10
Chceš-li zajistit svému výrobku dobrý odbyt,
vyfoť ho s dívkou, co nemá oblečení nazbyt. (by javi)

Využití sexuality a erotiky je dobrý komerční tah založený na tom životně nejzákladnějším, v tom je jeho síla.
Celý módní, filmový, zkrášlující, reklamní, zábavný průmysl je na tom založen. Z některých plakátů se dozvídáme, že jsou sexy dokonce i cihly nebo regály.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Možná tu jsem omylem Snow-diskusni-forum-White 8 16418 16. 01. 2015, 23:32:03
Poslední příspěvek: eslard-diskusni-forum-er1234

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex