Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ťuk Ťuk, mohu vstoupit?
#1
Big Grin 
Ahoj, tak jsem se sem k vám přihlásila a trošku vám zvednu věkový průměr, mohu-li???

Do doby, než jsem si přečetla článek o asexualitě v Respektu, jsem naprosto netušila, že něco takového existuje!!! Tím pádem jsem to ani nehledala…

Nejsem si tedy ještě zcela jistá, zda jsem asexuálka nebo čtyřicítka docela znechucená muži ? Nezaměnila jsem v životě příčinu s důsledkem? Pátrám ve své paměti a spíš budu fakt asi asexuál. A dřív jsem ho/sex byla i ochotná použít, abych se zalíbila. Dnes už ne, ani náhodou.

Prožila jsem 4 takové ty větší vztahy s bydlením a soužitím, včetně jednoho manželského, ze kterého je i mé dítko. V počátku zamilovanosti mi sex až tak problém nikdy nedělal, když spolu lidí chodí, tak spolu nebydlí, tím pádem to není tak často, ostatně to zařizuje příroda, abychom jí nevymřeli (stejně tak mám občas chuť při ovulaci). A myslím, že jsem sex i mnohdy v životě použila vyčuraně , protože jsem si myslela, že tak budu mít partnera .
Když vezmu tyhle vztahy, které VŽDY skončily rozchodem, tak možná, že to kvůli sexu bylo, jen se to maskovalo jako jiné problémy, resp. problémy se neurovnaly mj. sexem a nedostatek sexu vedl ke snížené kooperaci ze strany toho chlapa.

Jedna z nejhorších téměř každodenních situací je ta, kdy muž odchází do ložnice, řka“ čekám na tebe“, bez ohledu na to, zda žena má chuť, čte knihu, uklízí nebo kouká do blba. Za ty roky jsem se stala zdatným mistrem v kličkování a jeden čas jsem byla hodně na hraně alkoholismu. Pokud se samozřejmě podaří jeden večer tuto záležitost „uhrát“ a být vzhůru a mimo ložnici dostatečně dlouho, že druhá strana usne, ještě není vyhráno. Muž se ráno probudí už a-priori naštvaný, ale povětšinou spěchá do práce. Odpoledne nebo večer se potkáte doma, děláte jakoby nic, přitom už jen s hrůzou očekáváte, zda padne ta věta „čekám na tebe“…. Je to strašný kolotoč.

Pak existuje asi ještě jedna horší věc: poslední pa-vztah, který jsem zkusila tzv. se starším pánem (všichni mí chlapi byli vždy mladší než já – řádově 4 až 10 let), říkala jsem si, že by mohl být jako hodný tatínek, něžný, kooperující a nebude s tím otravovat. Jo, to jsem se spletla, ačkoli jsem jasně řekla, že o to nestojím, otravoval a já hlupka chtěla občas vyhovět, jako že bude klid. Ale protože to byl starší pán, tak měl prostě značné problémy s erekcí a místo aby dal pokoj, tak běhal kupovat nějaké prášky a po jedné noci, kdy po hodině zkoušel, zdali by to už náhodou „nešlo“, jsem to vzdala.

Naprosto nedokážu pochopit, proč s tím ti chlapi otravují, i KDYŽ to už nefunguje?

Na druhou stranu mě kvalitní muž ve smyslu parťák i partner, opora, motivátor , spolupracovník, nejlepší přítel a rádce, který bude stejné brát ode mě, strašně chybí! Vlastně celý život mi chybí parťák, a většinou jsem skončila s koulí na noze.

Spousta lidí žije dneska Single, ale mám za to, že jsou spíš mladší než 40. Dívala jsem se i na inzeráty na seznamkách, tam jsem s překvapením zjistila, že muži – mí vrstevníci – ponejvíce hledají „kamarádky“ na lyže, hory, dobré jídlo, pití, hlavně hezké chvíle, mazlení, dobrý vztah k sexu atd... Žádná atraktivní činnost, na kterou je potřeba blízká osoba.. Zcela neuctivě mě u toho kolikrát napadlo, proč si ti mužští myslí, že ve 40-ti a více se po nich chce hlavně sex??? Kolikrát mě to přišlo stejný trapas, jako kdybych očekávala, že mě rodový princ ve 40-ti bude chtít na založení chovu.

Napadlo mě i dát si inzerát „hledám muže partnera přednostně na kooperaci, ne na kopulaci“ , ale pak jsem ho na základě svého bystrého úsudku nepodala :-), protože ty davy zájemců bych asi nezvládla, hihi, kde se sakra připojují smajlíci??

Co myslíte?? Jsem asexuálka nebo jsem spíš zhnusena muži ? Lesba nejsem určitě, pro jistotu jsem to zkusila a nic mě to neříkalo, spíš otravovalo. Za tip děkuju :-)

Jsem moc ráda, že jsem zavítala na tyto stránky, je to jako by by mě něco sundalo klapky z očí a je úplně jedno, zdali je to tak opravdu, nebo si to moje duše účelově přebrala. Svůj předešlý život a některé situace vidím v jiných souvislostech. To už se mi tedy stává delší dobu a asexualita doplňuje kus mojí skládačky.
Budu moc ráda, pokud tady najdu lidi, se kterými si bude možno popovídat a dozvědět se vzájemně spoustu věcí 
Odpovědět
#2
>> Na druhou stranu mě kvalitní muž ve smyslu parťák i partner, opora, motivátor , spolupracovník, nejlepší přítel a rádce, který bude stejné brát ode mě, strašně chybí! Vlastně celý život mi chybí parťák, a většinou jsem skončila s koulí na noze. <<
Žen, které dokáží držet ve většině věcí krok s mužem je málo a přednostně se očekává v ženě reprezentativní bytost po pravici, která je vhodná pro sex.
Na pití, na sport, na kutění, na spravování aut, stavění modelů na vysílačku je pro muže vždy kvalifikovanější muž a víc si s ním rozumí. Jen to jediný v muži nikdy mít nebude: co má žena nahoře a dole.

>> Spousta lidí žije dneska Single, ale mám za to, že jsou spíš mladší než 40. <<
Je to dáno vývojem společnosti, vzory na internetu, jeho větším využitím, uvolněním mravů, vztahů a svazků, většími možnostmi mladých. Už není manželství svatý milník v životě jako u starších generací.

>> Zcela neuctivě mě u toho kolikrát napadlo, proč si ti mužští myslí, že ve 40-ti a více se po nich chce hlavně sex??? <<
Ne že se po nich chce, chtějí ho oni a předpokládají, že i protistrana.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#3
Já dospěla pozorováním okolí k názoru, že to, co ti, Hanule, chybí, nemají ani jiné ženy, jen je jim to šumák, protože stojí o ten sex. Když mi skutečně došlo, že většina žen o ten sex skutečně stojí a neužívají ho jen jako nástroj k uhranutí partnera, byla jsem týden jak v Jiříkově vidění!
Odpovědět
#4
(31. 07. 2011, 13:35:13)Čírina Napsal(a): -- Já dospěla pozorováním okolí k názoru, že to, co ti, Hanule, chybí, nemají ani jiné ženy, jen je jim to šumák, protože stojí o ten sex. Když mi skutečně došlo, že většina žen o ten sex skutečně stojí a neužívají ho jen jako nástroj k uhranutí partnera, byla jsem týden jak v Jiříkově vidění! --

Čirino, tahle imformace, to je jako palicí do hlavy !! Bude mi to muset dojít ..
Odpovědět
#5
Takhle, ne že by se o tom v mém okolí nemluvilo, že o to ženský stojí, naopak, ale nějak jsem všechny automaticky posuzovala podle sebe a tato zdánlivně banální informace mne zcela vyvedla z konceptu. :) Takže tak.
Odpovědět
#6
no právě, tys mě to poslala jako zdánlivě banální informaci a teď o tom pořád přemýšlím.... myslela jsem, že o tom pokecám s více lidmi, ale to moje psaní a otevření se asi není nic extra, takže - jak je i vidět, ohlasů je minimum. zato pro mě jsou zajímavé jiné příspěvky, tak studuju :) a tápu. když jsem jako 18-náctka byla v rámci školy poprvé na pitvě, žena a muž, dodnes nevím proč, ale začínalo se pohlavními orgány. pinďourek byl masíčko a pochva byla "gumová" trubka, co se vytáhne z těla ven. dodnes si pamatuju, jak jsem tam stála a říkala sí "a okolo toho se točí staletí celý svět..."
Odpovědět
#7
(01. 08. 2011, 21:39:04)Hanule Napsal(a): ...myslela jsem, že o tom pokecám s více lidmi, ale to moje psaní a otevření se asi není nic extra, takže - jak je i vidět, ohlasů je minimum.

Ahoj, zdravím tě. Já za tvoje slova děkuji. Zatímco jsi asi čekala, že se zapojí víc lidí, já jsem na druhé straně ani nečekal, že se zde někdo s takto otevřeným postojem vůbec kdy objeví a vyjádří, natož aby tu byla následkem toho plodná diskuse. Tvůj "problém", o kterém píšeš, je nezastřený, tak snad jedna z mála příležitostí, jak smysluplně komunikovat... Ale abych nekřivdil, někdy se tu přece jen dá něco dobrého počíst.

Jeden básník kdysi řekl, že muž, který jednou zradil jednu ženu, zradil provždy všechny ženy. Ačkolik tvůj věk nepovažuju (oproti vnucenému společenskému ageismu a jeho bontonu) za vysoký, chraň pán Bůh, možnost najít partnera, třeba i po třicítce, natož staršího (kdy se povětšinou jedná již o výplodky několika vztahů a podvodů), se jeví ze zásady jako předem jasná nemožnost, nebo jako vyhlížející či dokonce existujicí zrada. Ono je to tak i u dvacítek, jen si to dosud prodělává tu svoji kultivaci! Člověk má z počátku větší potřebu klamat sebe samého. Tím to však všechno samozřejmě nechci postavit do roviny zbytečnosti, tedy paušalizovat a bagatelizovat. Mužů, kteří ovšem nezradili ženu, je jak šafránu, stejně jako žen, které nejsou marnivé a dokáží směnit dar v lásku. Jak jsi trefně napsala, "otrkaným" chlapům je jedno, jestli jim to jde, nebo ne, už ze zásady prostě berou ženu jako doplněk k ložnímu prádlu a snaží se konat vše, co je proto potřebné.

Pamatuji si, že jsem byl jednou v patologickým muzeu, a když jsem tam viděl ty pindíky, tkáně, napadlo mne přesně to samé, jak píšeš: A kolem toho se točí celý svět? Na druhé straně nejsem odpůrcem sexu, intimity, jen je potřeba najít tu správnou "kooperaci", aby to nebyl ten sex pro sex. V tomto se mi líbí pojetí sexuality východu (tantry). Ono jsou to zatím vše pouhá slova, protože láska se zkouší, podle mýho, vcelku žhavými uhlíky, ale vše to se dá přijmout, když se dokáže člověk na člověka připojit jako lidská bytost, když rozumí, cítí a ví, co je pro toho druhého dobré. Vyžaduje to bezelstnost a ta je asi kamenem úrazu mnohých lidí. Jenže bohužel, odsud se staví život nebo paskvil života. Ano, žijeme v neskutečné citové vyprahlosti. Jak je napsáno: Největším lidským zoufalstvím se stal pocit, že zoufalí ani nejsme.

Já si myslím, že jsi heterosexuální s dávkou asexuálního sebeuvědomění. Sexualita, myslím, (kromě zvířat) se primárně nevyznačuje tím, kdo na koho skáče. Jestliže ano, jakože jsou lidé, kteří jsou o tom bytostně a "vědecky" přesvědčeni, pak by musel být každý rozumný člověk čistým asexuálem, což se nijak neshoduje s jeho podstatou. Je asi jen jedna věc, jak si odpovědět na tuto otázku: jsem pouhým zvířetem, abych skákal a ukájel jen sebe sama, nebo jsem rozumná bytost, která ctí sebe i druhé? Při první odpovědi máme sice tzv. heterosexuální orientaci, ale jsme pouze těmi zvířátky. Při druhé odpovědi jsme heterosexuály, jejichž jádro je zdravé, asexuální! Má celá úvaha se nese v tom duchu, že základem heterosexuality musí být asexuální sebeuvědomění! takže nikoli dvě kategorie, ale jedna, která vychází z té druhé...

Proto mě vcelku "děsí", jak lidé v oblasti sexuality tápají buď v razantním popření nebo razantním přijímání. přitom jsou to dvě strany téže mince... a téhož problému. Myslím, že sexualita, je-li spojena s bezelstností a empatií, je projevem lásky (může mnohé prohloubit), nejedná se jen o chtíč nebo fyzično, ale dá se překročit do vyšších sfér našeho vědomí. Jenže o tom se dá hezky i prázdně mluvit, jako když se popisuje španělská vesnice.

Nuže, je to hodně i na matkách, vychovávat lepší muže!

Už končím, nemám moc ve zvyku tu psát dlouze, nějak jsem se dnes neohlídal...
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#8
Ahoj Hanule, tvůj příběh mě hodně oslovil.Vyprávíš podobný příběh,jaký žiju já.Tvoje názory a postoj se ve většině ztotožňují s mými.I já jsem starší,brzy 34 let,mám dítě,prožila jsem pár vztahů,které trvaly několik let,z jednoho je dcerka,kterou miluji,ale další dítě už bych nechtěla.Ani o lásku a city se dělat s jinými mužskými se mi nechce,ale hlavně ne o sex.Ten bohužel musím provozovat,protože jsem vdaná a manžel sex potřebuje.Ale omezuji jej na nezbytně nutný.Manželovi se to samozřejmě nelíbí.Jak jsi to měla v manželství ty? Škoda,že nemám více prostoru a času,abych se mohla více rozepsat.Když budeš mít chuť,tak napiš.NunviceNeutrální

(31. 07. 2011, 11:43:11)Hanule Napsal(a): Ahoj, tak jsem se sem k vám přihlásila a trošku vám zvednu věkový průměr, mohu-li???

Do doby, než jsem si přečetla článek o asexualitě v Respektu, jsem naprosto netušila, že něco takového existuje!!! Tím pádem jsem to ani nehledala…

Nejsem si tedy ještě zcela jistá, zda jsem asexuálka nebo čtyřicítka docela znechucená muži ? Nezaměnila jsem v životě příčinu s důsledkem? Pátrám ve své paměti a spíš budu fakt asi asexuál. A dřív jsem ho/sex byla i ochotná použít, abych se zalíbila. Dnes už ne, ani náhodou.

Prožila jsem 4 takové ty větší vztahy s bydlením a soužitím, včetně jednoho manželského, ze kterého je i mé dítko. V počátku zamilovanosti mi sex až tak problém nikdy nedělal, když spolu lidí chodí, tak spolu nebydlí, tím pádem to není tak často, ostatně to zařizuje příroda, abychom jí nevymřeli (stejně tak mám občas chuť při ovulaci). A myslím, že jsem sex i mnohdy v životě použila vyčuraně , protože jsem si myslela, že tak budu mít partnera .
Když vezmu tyhle vztahy, které VŽDY skončily rozchodem, tak možná, že to kvůli sexu bylo, jen se to maskovalo jako jiné problémy, resp. problémy se neurovnaly mj. sexem a nedostatek sexu vedl ke snížené kooperaci ze strany toho chlapa.

Jedna z nejhorších téměř každodenních situací je ta, kdy muž odchází do ložnice, řka“ čekám na tebe“, bez ohledu na to, zda žena má chuť, čte knihu, uklízí nebo kouká do blba. Za ty roky jsem se stala zdatným mistrem v kličkování a jeden čas jsem byla hodně na hraně alkoholismu. Pokud se samozřejmě podaří jeden večer tuto záležitost „uhrát“ a být vzhůru a mimo ložnici dostatečně dlouho, že druhá strana usne, ještě není vyhráno. Muž se ráno probudí už a-priori naštvaný, ale povětšinou spěchá do práce. Odpoledne nebo večer se potkáte doma, děláte jakoby nic, přitom už jen s hrůzou očekáváte, zda padne ta věta „čekám na tebe“…. Je to strašný kolotoč.

Pak existuje asi ještě jedna horší věc: poslední pa-vztah, který jsem zkusila tzv. se starším pánem (všichni mí chlapi byli vždy mladší než já – řádově 4 až 10 let), říkala jsem si, že by mohl být jako hodný tatínek, něžný, kooperující a nebude s tím otravovat. Jo, to jsem se spletla, ačkoli jsem jasně řekla, že o to nestojím, otravoval a já hlupka chtěla občas vyhovět, jako že bude klid. Ale protože to byl starší pán, tak měl prostě značné problémy s erekcí a místo aby dal pokoj, tak běhal kupovat nějaké prášky a po jedné noci, kdy po hodině zkoušel, zdali by to už náhodou „nešlo“, jsem to vzdala.

Naprosto nedokážu pochopit, proč s tím ti chlapi otravují, i KDYŽ to už nefunguje?

Na druhou stranu mě kvalitní muž ve smyslu parťák i partner, opora, motivátor , spolupracovník, nejlepší přítel a rádce, který bude stejné brát ode mě, strašně chybí! Vlastně celý život mi chybí parťák, a většinou jsem skončila s koulí na noze.

Spousta lidí žije dneska Single, ale mám za to, že jsou spíš mladší než 40. Dívala jsem se i na inzeráty na seznamkách, tam jsem s překvapením zjistila, že muži – mí vrstevníci – ponejvíce hledají „kamarádky“ na lyže, hory, dobré jídlo, pití, hlavně hezké chvíle, mazlení, dobrý vztah k sexu atd... Žádná atraktivní činnost, na kterou je potřeba blízká osoba.. Zcela neuctivě mě u toho kolikrát napadlo, proč si ti mužští myslí, že ve 40-ti a více se po nich chce hlavně sex??? Kolikrát mě to přišlo stejný trapas, jako kdybych očekávala, že mě rodový princ ve 40-ti bude chtít na založení chovu.

Napadlo mě i dát si inzerát „hledám muže partnera přednostně na kooperaci, ne na kopulaci“ , ale pak jsem ho na základě svého bystrého úsudku nepodala :-), protože ty davy zájemců bych asi nezvládla, hihi, kde se sakra připojují smajlíci??

Co myslíte?? Jsem asexuálka nebo jsem spíš zhnusena muži ? Lesba nejsem určitě, pro jistotu jsem to zkusila a nic mě to neříkalo, spíš otravovalo. Za tip děkuju :-)

Jsem moc ráda, že jsem zavítala na tyto stránky, je to jako by by mě něco sundalo klapky z očí a je úplně jedno, zdali je to tak opravdu, nebo si to moje duše účelově přebrala. Svůj předešlý život a některé situace vidím v jiných souvislostech. To už se mi tedy stává delší dobu a asexualita doplňuje kus mojí skládačky.
Budu moc ráda, pokud tady najdu lidi, se kterými si bude možno popovídat a dozvědět se vzájemně spoustu věcí 
Odpovědět
#9
(02. 08. 2011, 14:41:14)nunvice Napsal(a): Vyprávíš podobný příběh,jaký žiju já.Tvoje názory a postoj se ve většině ztotožňují s mými.
...Ani o lásku a city se dělat s jinými mužskými se mi nechce,ale hlavně ne o sex.Ten bohužel musím provozovat,protože jsem vdaná a manžel sex potřebuje.Ale omezuji jej na nezbytně nutný.Manželovi se to samozřejmě nelíbí.

Já bych se neodvážil tvrdit, že je to podobné. Ale možná se pletu. Nadto sex na jednu noc s výměnami svědčí o chápání tohoto aktu víc fyzicky než duševně. Nejlepší milování může být jen s milovaným člověkem. Když však nepanuje Jednota, jistě, pak se to stává nudou. Vše ostatní jsou náhražky: http://asexual.cz/forum/thread-853-post-...l#pid13775

Nevím, ale nucený sex, to je oboustranná degradace... Vidím v tom problém na duševní rovině (nekompabilitu). Divím se, že spolu můžete v takovéto určité schizoidnosti vůbec vegetovat...

P.S. Ale pivo v zájmech, s tím se s tebou identifikuji.Hladový:)
"Hlupáci! Vykleštěná dobytčata! Vy všichni, historici, logikové, kritici i vzdělanci, vy všichni jste jako červi na mrtvole a ze života jakživi nic nepochopíte." [Antoine de Saint-Exupéry]
Odpovědět
#10
milý Arthure, díky za moudrá slova a že jsi se neohlídal :-) musím si to ještě víckrát přečíst.
ahoj Nunvice, už jsem ti napsala i na vzkazovník a dík za připojení do přátel :-)
tvůj příběh je taky docela smutný a asi bude hůř.

co jsem objevila tyhle stránky, tak strašně přemýšlím v trošku jiné rovině a musím si to srovnat v hlavě. navíc co psal Arthur. ptáš se, jak jsem to měla v manželství, resp asi myslíš ve vztazích:

jak došlo na společné bydlení, tak to v nějakém časovém horizontu šlo do háje. ha, teďka možná na něco přijdu! - jak chlap zlenivěl a byl to jenom s-s-s (servis, sex, servilita), a hlavně žádné společné tvůrčí aktivity (tím nemyslím zrovna kolo - lyže) či na hraně společný boj o přežití (ber s nadsázkou), tak mě to/sex začalo strašně obtěžovat tělesně a hlavně psychicky.

nedávno jsem psala svému kamarádovi/spolužákovi, který žije v cizině, zdali by tam pro mě neměl nějakého kvalitního chlapa, co by chtěl od partnerky víc než 3 S a on mi napsal, že pár takových známých má, ale každý z nich už má svého PŘÍTELE :-)
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex