Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hlásím se..
#11
(06. 08. 2011, 06:03:42)dadka Napsal(a): Krom začátku, kdy jsem tedy zcela bez zkušenosti, vše sedí - časté otázky okolí- ty nechceš děti, manžela...? ne..., někoho, s kým mohu sdílet, trávit čas, nějak sounáležet, ano.

Zatím jsem si nevšimla, že by tu byl někdo vyloženě extrovertní, těžko říct, zda je to povahový rys, nebo je to způsobenou vědomím ,,jinakosti" a z toho pramenící nejistotou a tak...

Řekla bych, že spíš tím vědomím "jinakosti". Dost pochybuju, že by orientace nějak souvisela s introvertností nebo extrovertností. Asexuálové jsou už od puberty vyčlenění z kolektivu, protože všichni ostatní v té době neřeší skoro nic jiného než balení, chození s někým, první sexuální zkušenosti... I když jsem byla vždycky hodně introvertní, tak právě tou neschopností najít nějaké společné téma s ostatníma a tou odlišností se to ještě vystupňovalo. Myslím si že u lidí, kteří jsou "zlatý střed" mezi úplným introvertem a úplným extrovertem by to taky mělo za následek, že by se víc uzavřeli do sebe.
Odpovědět
#12
Děkuji Vám za Vaše názory. Jasně, že musím věřit sama v sebe, být aktivnější při hledání protějšku... bohužel teď tomu moc nedávám. Od rána do večera v práci, večer doma utahaná už nemám často náladu nic řešit. Mám pocit, že čím delší dobu jsem sama tím méně jsem tolerantní a tím méně někoho hledám..To že jsem introvert a samotář mi nevadí, jsem s tím smířená, nikdy jsem netoužila být hvězdou společnosti - nechávám s radostí jiným...
Odpovědět
#13
(09. 08. 2011, 20:05:57)Zuzu Napsal(a): Děkuji Vám za Vaše názory. Jasně, že musím věřit sama v sebe, být aktivnější při hledání protějšku... bohužel teď tomu moc nedávám. Od rána do večera v práci, večer doma utahaná už nemám často náladu nic řešit. Mám pocit, že čím delší dobu jsem sama tím méně jsem tolerantní a tím méně někoho hledám..To že jsem introvert a samotář mi nevadí, jsem s tím smířená, nikdy jsem netoužila být hvězdou společnosti - nechávám s radostí jiným...

Tak se na aktivní hledání protějšku prozatím vykašli, snad ještě nikdo neprosadil zákon, že je to povinnost :-) Nestresuj se, užívej si radosti samotářů. Až budeš opravdu zralá na vztah, ona se ta energie na hledání najde sama.
Odpovědět
#14
Přesně tak. Každý rejpe - musíš někoho mít, musíš se oženit, musíš mít děti, musíš to a to. Připadá mi to jako škodolibost od těch, co v tom už jsou a myslí si, že neexistuje alterativa s jinou náplní než oni setrvačností převzali.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Hlásím návrat =o) Yvo-diskusni-forum-nne 7 16629 15. 05. 2011, 22:33:05
Poslední příspěvek: young_dys-diskusni-forum-functional

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex